Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 6 sierpnia 2013, 06:29

Android zdobył 80% rynku smartfonów w drugim kwartale 2013 r, dobre wyniki Windows Phone

Firma Strategy Analytics opublikowała raport z wynikami sprzedaży smart fonów w drugim kwartale tego roku. Bezkonkurencyjny okazał się system firmy Google, który napędzał prawie 80% wszystkich kupionych urządzeń. Mocno osłabła natomiast pozycja Apple. Ponadto powoli w siłę rośnie Microsoft.

Źródło: Ars Technica

Poznaliśmy wyniki sprzedaży smartfonów za drugi kwartał tego roku. Nikogo chyba nie zaskoczy informacja, że Android wręcz zmiażdżył konkurencję. Aż 79,5 % smartfonów sprzedanych latem napędzanych było przez system firmy Google. Dla porównania, w zeszłym roku, w analogicznym okresie było to 69,5%.

Powodów do zadowolenia nie ma Apple. Różne modele iPhone nabyło jedynie 13,6% kupujących. Jest to spory spadek w porównaniu z 16,6% uzyskanymi w 2012 roku. Na pocieszenie firmie pozostaje informacja, że iOS wciąż doskonale radzi sobie w Wielkiej Brytanii, gdzie napędzane nim smartfony stanowiły 30,5% sprzedanych egzemplarzy, podczas gdy Android wziął dla siebie 56,2%.

Co ciekawe, dobrymi wieściami może pochwalić się firma Microsoft. System Windows Phone rośnie powoli, ale za to regularnie. W lecie zdobył 3,9% światowej sprzedaży telefonów. Jest to najwyższy wynik od startu platformy. Analitycy dostrzegają spory potencjał w WP, ale zastrzegają, że aby go osiągnąć Microsoft musi obniżyć koszty licencyjne oraz zwiększyć wsparcie dla najnowszych podzespołów, tak aby telefony na Windows Phone nie odstawały pod względem specyfikacji od najdroższych modeli z Androidem.