Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 26 sierpnia 2013, 05:39

autor: Adrian Werner

Android w natarciu - przegląd najlepszych gier lipca na mobilny system firmy Google

W kolejnym przeglądzie najlepszych produkcji na Androida omawiamy strzelanki Respawnables i Monster Shooter 2: Back to Earth, zręcznościówki Crazy Taxi, Gentlemen! i Jack Lumber, symulator deskorolki True Skate, strategię Rymdkapsel oraz wyścigi skuterów wodnych Riptide GP 2.

Witamy w kolejnym wydaniu naszego cyklu przybliżającego najlepsze tytułu, jakie ukazały się w minionym miesiącu na urządzeniach z systemem Android. Tym razem coś dla siebie znajdą miłośnicy  strzelanek, zręcznościówek, gier wyścigowych oraz strategii.

Respawnables

Przegląd zaczynamy od sieciowej strzelanki Respawnables. Jej wydawcą jest Zynga, ale nie pozwólcie, aby informacja ta zniechęciła Was do tego projektu. Firma bowiem coraz lepiej poczyna sobie na rynku mobilnym, tworząc produkcje znacznie bardziej ambitne niż to, co serwuje na Facebooku. Takie było Solstice Arena i takie jest również Respawnables. Gra przypomina mieszankę Call of Duty i Team Fortess 2. Bitwy toczone są w zabójczym tempie, a jednocześnie ukazano je za pomocą mocno kreskówkowej grafiki. Wieloosobowe starcia są bardo dobrze zrealizowane i zapewniają masę satysfakcji. Całość korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami, ale został on sensownie przemyślany i nie niszczy zabawy.

Respawnables na Google Play (darmo)

Gra dostępna również na iOS

Crazy Taxi

W lipcu na Androida zawitał prawdziwy klasyk w postaci Crazy Taxi firmy Sega. Produkcja ta ponad dekadę temu podbiła serca bywalców salonów z automatami, a potem rozkochała w sobie również posiadaczy konsoli Dreamcast. Od tego czasu gra nic nie straciła ze swojego uroku. Wcielamy się w taksówkarza i naszym zadaniem jest wożenie pasażerów po mieście. Rajdy zatłoczonymi ulicami nie mają tutaj nic wspólnego z rzeczywistością i zamiast tego są szaleńczymi wyścigami z czasem. System jazdy jest stuprocentowo zręcznościowy i niezwykle miodny. Twórcom udało się sprawnie przenieść do na sterowanie ekranem dotykowym i dzięki temu całość bawi równie dobrze jak przed laty.

Crazy Taxi na Google Play (21 zł)

Gra dostępna również na iOS

Jack Lumber

Jack Lumber to z kolei zwariowana zręcznościówka, stanowiąca świeże rozwinięcie pomysłów z Fruit Ninja. Wcielamy się w tytułowego drwala, którego ukochana babcia zmarła przygnieciona przez drzewo. Oszalały z rozpaczy bohater nie spocznie, dopóki jego zemsta nie dosięgnie wszystkich drzew w dolinie. To zakręcone wprowadzenie fabularne staje się pretekstem do wirtualnego rąbania drewna. Nie jest to proste, gdyż wszystkie jego kawałki na ekranie musimy pociąć jednym ruchem, przez co już po kilku poziomach kreślimy zagmatwane linie próbując objąć wszystkie cele. Gra skrzy się humorem i oferuje pokaźny zestaw pomysłowych poziomów.

Jack Lumber na Google Play (13 zł)

Gra dostępna również na iOS

Riptide GP 2

Natomiast Riptide GP 2 to kontynuacja jednej z najlepszych mobilnych gier wyścigowych. Ponownie mamy okazję wziąć udział w zawodach futurystycznych skuterów wodnych. Autorom udało się świetnie odwzorować nieprzewidywalność wody, przez co rajdy zapewniają diametralnie inne wrażenia niż standardowe produkcje samochodowe. Dodatkowym urozmaiceniem jest system trików, których prawidłowe wykonanie zapewnia zwiększenie prędkości. Twórcy przygotowali też nowy silnik graficzny, dzięki czemu produkcja w akcji prezentuje się wybornie. Największą zmianą na plus jest jednak dodanie trybu multiplayer, w którym możemy zmierzyć się z innym graczami przez sieć w czterech konkurencjach.

Riptide GP 2 na Google Play (wersja darmowa)

Riptide GP 2 na Google Play (9 zł)

Gra dostępna również na iOS

Rymdkapsel

Rymdkapsel to strategia czasu rzeczywistego o wyjątkowo minimalistycznej oprawie graficznej, pod którą kryje się zaskakująco rozbudowana mechanika, potrafiąca wystawić na próbę spryt nawet doświadczonych wirtualnych generałów. Wcielamy się w administratora stacji kosmicznej, która co chwile staje się ofiarą ataków kosmitów. Między nimi zajmujemy się budowaniem nowych pomieszczeń pozwalających odeprzeć kolejną inwazję. Nie odbywa się to jednak w sposób znany z typowych RTS-ów. Zamiast tego każdy pokój ma postać jednokolorowej figury geometrycznej, a program sam narzuca nam kolejne konstrukcje. Całość przypomina zatem strategiczną wersję Tetrisa, w której musimy układać klocki w taki sposób, aby zajmowały jak najmniej miejsca. Wszystko to w sumie daje fascynującą produkcję, która nie przypomina żadnej innej gry dostępnej obecnie na rynku.

Rymdkapsel na Google Play (16 zł)

Gra dostępna również na iOS

Monster Shooter 2: Back to Earth

Miłośników dynamicznych strzelanek zainteresować powinno Monster Shooter 2: Back to Earth. Akcja w grze ukazana jest z perspektywy izometrycznej, a zabawa polega na mordowaniu hord potworów. Za zabijanie przeciwników nagradzani jesteśmy pieniędzmi, za które kupujemy nowe uzbrojenie i bonusy.Brzmi prosto, ale projekt wybija się na tle konkurencji wyśmienitym wykonaniem. Sterowanie jest łatwe do opanowania, przeciwnicy i uzbrojenie zróżnicowane, a dodatkowo wszystko to ubrano w śliczną kreskówkową oprawę graficzną.  Monster Shooter 2: Back to Earth nie zachwyci nikogo oryginalnymi pomysłami. Jest to po prostu doskonale zrealizowany przedstawiciel tego gatunku, który wciąga na długie godziny i zapewnia masę wybornej zabawy.

Monster Shooter 2: Back to Earth na Google Play (za darmo)

Gra dostępna również na iOS

True Skate

Dziesięć długich miesięcy czekaliśmy na przeniesienie na Androida True Skate, czyli jednej z najlepszych sportowych produkcji zeszłego roku na iOS. Gra mocno odbiega od innych tytułów traktujących o jeździe na deskorolce. Zamiast zręcznościowego systemu ruchu autorzy postawili na realizm. Na ekranie widzimy tylko samą deskę i musimy dwoma palcami odtwarzać ruchy, jakie w rzeczywistości skater wykonałby stopami. Każdego manewru i triku trzeba się więc wpierw nauczyć, a potem włożyć sporo czasu w jego przećwiczenie. Rezultatem tego jest bardzo wymagająca, ale jednocześnie niesamowicie satysfakcjonująca gra, w której na każdy sukces trzeba zapracować. Dla miłośników deskorolek jest to pozycja absolutnie obowiązkowa.

True Skate na Google Play (6 zł)

Gra dostępna również na iOS

Gentlemen!

Ostatnią licową grą, którą chcemy Wam polecić jest Gentlemen!. To nietypowa zręcznościówka przeznaczona do rozgrywek multiplayer toczonych przez dwie osoby na tym samym ekranie. Mechanizmy walki i poruszania zrealizowano w konwencji dwuwymiarowej platformówi, a podczas zabawy tytułowi dżentelmeni korzystają z takich takich broni jak noże czy gołębie pocztowe. Dostępne są trzy tryby rozgrywki. Pojedynek to standardowy deathmatch. W pogoni jedna postać jest bezbronna, a druga na nią poluje, a w diamentowym starciu gromadzimy punkty zarówno za zabijanie przeciwnika, jak i zbieranie diamentów. Autorom Gentlemen! udało się stworzyć niezwykle miodną produkcję, w której rywalizacja z żywym przeciwnikiem zapewnia prawdziwą frajdę, zwłaszcza że podczas zabawy jego twarz jest raptem metr od naszej.

Gentlemen! na Google Play (15 zł)

Gra dostępna również na iOS

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.