Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 grudnia 2020, 12:35

autor: AlexB

Among Us w stylu retro przypomina uroki Game Boya

Youtuber o pseudonimie Lumpy Touch przygotował krótki filmik prezentujący, jak wyglądałaby gra Among Us, gdyby wydano ją na konsolę Game Boy. Spotkał się on z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony społeczności.

Niejednokrotnie mieliśmy już okazję podziwiać fanowskie prace prezentujące Among Us w wersji 3D. Lecz czy zastanawialiście się kiedyś, jak wyglądałaby ta sieciowa produkcja studia Innersloth, gdyby wydano ją na przełomie lat 80. i 90. ubiegłego wieku na przenośną konsolę Nintendo Game Boy? Na to pytanie postanowił odpowiedzieć użytkownik serwisu YouTube o pseudonimie Lumpy Touch. Przygotował on krótką, blisko trzyminutową animację, przedstawiającą Among Us w wersji na urządzenie posiadające jedynie 8 KiB RAM i VRAM oraz ośmiobitowy procesor o mocy 4,19 MHz. Możecie ją zobaczyć poniżej.

Animacja Lumpy Toucha spotkała się z ciepłym przyjęciem ze strony społeczności. Na Reddicie możemy przeczytać komentarze podkreślające, że jego dzieło jest w stanie wzbudzić uczucie nostalgii i tęsknoty za dawno minionymi czasami. Znajdują się w nich również pochwały jakości filmiku oraz prośby, by przerobić to na prawdziwą grę.

Jeśli powyższy materiał przypadnie Wam do gustu, to warto, byście sprawdzili inne animacje autorstwa Lumpy Toucha. Specjalizuje się on w przerabianiu znanych marek w dość nietypowy sposób – zawsze w stylu retro. W ostatnich miesiącach na przykład przygotował on serię Relax, Jon, przedstawiającą przygody słynnego rudego kota Garfielda w konwencji horroru. Jest ona dostępna tutaj.

  1. Oficjalna strona gry Among Us
  2. Among Us – poradnik do gry