Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 grudnia 2020, 13:25

autor: Sodar

Among Us najczęściej wyszukiwaną grą 2020 roku w Google

Według wykresów Google Trends, tytuł Among Us jest w tym roku najczęściej wyszukiwaną frazą w wyszukiwarce. Gra zadebiutowała w 2018 roku, ale dopiero niedawno zyskała tak dużą popularność.

W SKRÓCIE:
  • Among Us przoduje w wynikach wyszukiwania Google w skali roku.

Wyniki prezentowane przez Google nie kłamią – grą roku może być Among Us. A przynajmniej jest najczęściej wyszukiwanym tytułem na świecie wśród tych, które stały się popularne w 2020 - jak informuje serwis Gamerant, w oparciu o dane Google Trends. Choć Among Us debiutowało już w 2018 roku, to właściwie można uznać, że właściwy start gry miał miejsce całkiem niedawno.

Wcześniej dzienna liczba grających oscylowała wokół zera. Dopiero pod koniec sierpnia gracze „odkryli” tytuł na nowo i zaczęli w niego masowo grać. Wyniki Among Us poszybowały w górę, jednocześnie na wielu platformach, co doskonale obrazuje ten wykres:

Szybko rosnąca liczba graczy i spore zainteresowanie tytułem miało swoje odwzorowanie w wynikach wyszukiwania, co łatwo można prześledzić na wykresach Google Trends:

Wyniki wyszukiwania frazy „Among Us” na świecie. - Among Us najczęściej wyszukiwaną grą 2020 roku w Google - wiadomość - 2020-12-10
Wyniki wyszukiwania frazy „Among Us” na świecie.

Przy czym tak gra radziła sobie na świecie, w Polsce było odrobinę inaczej:

Wyniki wyszukiwania frazy „Among Us” w Polsce. - Among Us najczęściej wyszukiwaną grą 2020 roku w Google - wiadomość - 2020-12-10
Wyniki wyszukiwania frazy „Among Us” w Polsce.

W przypadku naszego kraju przepaść między Among Us a resztą tytułów jest jeszcze większa. U nas Genshin Impact nie zdobył takiej popularności jak na świecie, za to nieco lepiej „poszło” Valorantowi. Oczywiście to są tylko wyniki wyszukiwania w Google. Zdarza się, że windują je np. problemy z grą, gdy sporo ludzi szuka ich rozwiązania. A kłopoty nie ominęły zabawy w zgadywanie, kto jest Impostorem. Spore zainteresowanie tytułem chyba w pewnym momencie przerosło twórców, gdyż grę zaatakowali cheaterzy i hakerzy.

Nagły wysyp spamu spowodował nawet okresowe wyłączenia serwerów. Jednak po opublikowaniu kilku poprawek przynajmniej część problemów została rozwiązana. Studio Innersloth pracuje też nad nową zawartością do gry. Pojawiają się nowe mapy i ich zapowiedzi. Dzięki temu poziom zainteresowania grą utrzymuje nadal dość wysoki poziom, a ona sama staje się inspiracją nawet dla projektów edukacyjnych.