Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 października 2020, 13:20

autor: AlexB

Among Us - na 100 gier aż 46 razy ktoś wychodził na starcie. Ciekawe dane gracza

Jeden z użytkowników serwisu Reddit postanowił zebrać dane ze stu partii rozegranych przez siebie w Among Us na mapie The Skeld. Efekty swojej pracy przedstawił na infografice.

W SKRÓCIE
  1. Jeden z użytkowników Reddita prześledził sto swoich gier w Among Us na mapie The Skeld i zebrał z nich dane, które umieścił na infografice.
  2. Podczas jego rozgrywek 46 razy ktoś wychodził na samym starcie meczu, a trzy razy zdarzyło mu się natrafić na hakerów.
  3. Co jeszcze ciekawe, według statystyk pomieszczeniem, w którym najczęściej dochodziło do morderstw, był pokój z elektrycznością.

Czy bawiąc się w Among Us zastanawialiście się kiedyś, jak Wasze poszczególne rozgrywki wyglądają pod względem statystyk? Ile razy załoga miała rację podczas głosowania, kto jest oszustem? Ile razy spotkaliście się z nieuczciwymi praktykami? W których miejscach na mapie najczęściej dochodziło do zabójstw? Te i inne pytania chodziły po głowie jednego z użytkowników Reddita o pseudonimie Dinning. W końcu postanowił znaleźć na nie odpowiedzi. Otóż prześledził on swoje ostatnie sto gier w Among Us rozegrane na mapie The Skeld (czyli tej umiejscowionej na statku). Dane, które zebrał w wyniku tej analizy, umieścił na eleganckiej infografice. Możecie ją zobaczyć poniżej.

Źródło: Reddit - Among Us - na 100 gier aż 46 razy ktoś wychodził na starcie. Ciekawe dane gracza - wiadomość - 2020-10-16
Źródło: Reddit

W swoich stu grach w Among Us, które, co istotne, zostały stoczone z losowymi osobami, Dinning 74 razy był członkiem załogi, a 26 razy wcielił się w rolę sabotażysty. Ci drudzy na wszystkie przeanalizowane partie wygrali 56 razy.

Podczas swoich przygód Dining kilkukrotnie spotkał się z niezbyt przyjemnymi sytuacjami. 46 razy osoby wychodziły tuż po starcie meczu. 3 razy grę uprzykrzyli hakerzy. Ponadto sześciokrotnie część ludzi postępowała niezbyt uczciwie, dogadując się poprzez komunikatory.

Miejscem na mapie The Skeld, w którym najczęściej ginęli gracze w partiach przeanalizowanych przez Dinninga, było pomieszczenie z elektryką. Nie jest to raczej specjalnie szokujące. Korzystnie umiejscowione wyjście z wentylacji, umieszczone za ścianą dzielącą pokój na pół, często daje okazję do szybkiego zamordowania niczego niespodziewającego się członka załogi, akurat wykonującego zadanie. Na drugim miejscu w tej statystyce znalazł się admin, a na trzecim korytarze statku. Z kolei najrzadziej śmierć dotykała graczy w reaktorze, dolnym i górnym silniku oraz pomieszczeniu z broniami.

Among Us - na 100 gier aż 46 razy ktoś wychodził na starcie. Ciekawe dane gracza - ilustracja #2
Korytarze na mapie The Skeld nie należą do najbezpieczniejszych w Among Us.

Jak natomiast wyglądała sprawa z głosowaniami w grach Dinninga? Najczęściej, bo 106 razy, członkowie załogi zdecydowali się nie wyrzucać nikogo. Lecz gdy już w końcu postanowili kogoś usunąć, 96 razy zrobili to dobrze. Oszusta nie udało im się wytypować 58 razy. Być może statystyki te wyglądałyby nieco inaczej, gdyby niektóre osoby potrafiły się lepiej bronić. Czterokrotnie Dinning spotkał się z sytuacjami, w których jedynym argumentem posiadanym przez jednego z członków załogi było po prostu „Zaufaj mi”.

Z innych, już nieco luźniejszych statystyk – podczas stu gier, w których uczestniczył Dinning, dziesięć razy spotkanie alarmowe zostało zwołane czysto dla żartu. Ponadto dziewięć razy jednemu z członków załogi tak bardzo podniosło się ciśnienie, że aż było to zabawne.

Powyższe dane to rzecz jasna głównie ciekawostka. Niewykluczone jednak, że przynajmniej cześć z nich przyda się Wam podczas rozgrywek – na przykład skłoni Was do baczniejszego przyjrzenia się pewnym konkretnym miejscom na mapie The Skeld bądź obserwacji pewnych konkretnych zachowań innych osób podczas meczu.

Przypominamy, że Among Us jest dostępne na PC (gdzie jest płatne) oraz urządzeniach mobilnych z systemami Android oraz iOS (na których jest darmowe). Niestety, na żadnej z tych platform tytuł nie posiada polskiej wersji językowej.

  1. Oficjalna strona gry Among Us
  2. Among Us to symulatora bycia kanalią. Oto 5 lekcji życia, które dała mi gra
  3. Among Us – poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja: 2020-10-16

Among Us

Among Us