Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 października 2020, 13:07

autor: Bartosz "Aquma" Świątek

Minecraft 1.16.4 wprowadzi pożądaną przez graczy funkcję

Kolejna niewielka aktualizacja do Minecrafta – patch 1.16.4 – umożliwi graczom „wyciszanie” innych użytkowników na czacie.

W SKRÓCIE:

  1. patch 1.16.4 do Minecrafta umożliwi wyciszanie graczy na czacie;
  2. filtr będzie nakładany po stronie klienta gry i wyłączany po wylogowaniu.

Deweloperzy odpowiedzialni za Minecrafta – firma Mojang Studios – pracują nad kolejną aktualizacją do tej gry, oznaczoną numerem 1.16.4. Patch, który obecnie jest testowany w wersji przedpremierowej (tzw. pre-release) wprowadza ciekawą opcję – możliwość „wyciszania” poszczególnych osób na czacie.

Korzystanie z funkcji jest bardzo proste – na pececie wystarczy wcisnąć „P”, by zobaczyć liczbę graczy na serwerze. Obok ksywy każdego z nich widnieje ikona, którą możemy kliknąć, by ukryć wszystkie wiadomości publikowane na czacie przez tę osobę. Co ważne, filtr jest nakładany po stronie klienta gry i obecnie resetuje się po każdym wylogowaniu. Jednak niewykluczone, że działanie tej funkcji jeszcze się zmieni się – deweloperzy mają w tej kwestii sporo pomysłów, a decydującym czynnikiem będą opinie graczy (oraz ich rodziców, w przypadku młodszych użytkowników).

Aktualizacja wprowadzi też kilka innych zmian, jednak będą one miały bardziej techniczny charakter (mowa np. modyfikacji kodu sieciowego produkcji).

  1. Nowy wymiar swobody - recenzja gry Minecraft
  2. Minecraft – poradnik
  3. Minecraft – strona oficjalna