Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 29 maja 2012, 06:55

Among The Sleep, czyli interaktywny horror, w którym wcielamy się w dwulatka

W sieci pojawił się pierwszy zapis rozgrywki z Among The Sleep, czyli horroru FPP, w którym gracz wchodzi w skórę dwuletniego dziecka.

Gry niezależne często oferują nietypowe rozwiązania, ale nawet wśród nich rzadkością są projekty oparte na tak fascynującym pomyśle jak Among The Sleep. Jest to bowiem pierwszoosobowy wirtualny horror, w którym wcielamy się w dwuletnie dziecko, z wszystkimi fizycznymi i psychicznymi cechami tego wieku. Twórcy właśnie wypuścili pierwszy zwiastun będący zapisem rozgrywki i prezentuje on się wprost wyśmienicie.

Gra zaczyna się pewnej nocy, gdy nasz bohater smacznie śpi w kołysce. Ze snu budzą go dziwne dźwięki i szkrab postanawia sprawdzić skąd one dochodzą. Podczas eksploracji opuszczonych pokoi szybko natyka się na przerażające istoty i niewytłumaczalne wydarzenia, które zmuszają go do ucieczki z domu w surrealistyczną rzeczywistość. Miejsce to równie dobrze może być prawdziwe, jak i być jedynie wytworem wybujałej wyobraźni dziecka. W trakcie przygód towarzyszyć nam będzie pluszowy miś Teddy, który będzie jedynym sojusznikiem w trakcie poszukiwań drogi powrotnej do domu.

Postać ma raptem 2 latka, więc większość poruszania odbywa się w formie raczkowania, choć można też na krótką chwilę zmusić dzieciaka do chodzenia na dwóch nogach. Niski wzrost bohatera oznacza natomiast konieczność wspinania się na wiele obiektów. Ponadto, w tak młodym wieku dziecko nie wykształciło jeszcze w pełni mechanizmów rozumienia świata, więc obserwowana przez nie rzeczywistość nie zawsze musi odpowiadać prawdzie.

Among The Sleep będzie eksploracyjną przygodówką w stylu gry Amnesia: Mroczny Obłęd. Zabawa polegać więc będzie głównie na eksplorowaniu otoczeniu i szukaniu sposobu na dotarcie do kolejnych lokacji. Istotną rolę odegra też uciekanie przed potworami oraz rozwiązywanie prostych zagadek.

Opracowaniem gry zajmuje się niewielkie norweskie studio Krillbite, dla którego jest to debiutancki projekt. Premiera zapowiadana jest na przyszły rok.

      - Among The Sleep -strona oficjalna

.

.