Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 listopada 2016, 10:42

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

American Truck Simulator - większa mapa dostępna w otwartej becie

Studio SCS Software udostępniło na Steamie otwartą betę najnowszej aktualizacji gry American Truck Simulator. Przede wszystkim pozwala ona sprawdzić, jak deweloperom wyszło przeskalowanie mapy świata produkcji.

Studio SCS Software w czerwcu bieżącego roku zapowiedziało aktualizację, w ramach której przeskaluje mapę świata w grze American Truck Simulator z 1:35 na 1:20. Prace nad patchem nie zostały ukończone w 100%, ale fani produkcji mogą już przemierzać powiększony teren, gdyż wersja 1.5 tytułu doczekała się otwartej bety. By do niej dołączyć, wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na grze w aplikacji Steam, wejść we właściwości, zakładkę z betami i wybrać „public_beta - 1.5 public beta”. Jak wspomniałem wcześniej, projekt nie jest w pełni ukończony, więc mogą w nim występować błędy. Dodatkowo deweloper prosi o dołączenie do dyskusji na forum gry, gdzie przekażecie twórcom informacje, związane chociażby z napotkanymi bugami.

American Truck Simulator – od teraz możecie jeździć po większym obszarze. - American Truck Simulator - większa mapa dostępna w otwartej becie - wiadomość - 2016-11-17
American Truck Simulator – od teraz możecie jeździć po większym obszarze.
American Truck Simulator w skrócie:
  • symulator samochodów ciężarowych od studia SCS Software;
  • ukazał się w lutym 2016 roku na PC-tach;
  • najnowsza aktualizacja przeskalowująca mapę dostępna w ramach otwartej bety.

Co jeszcze, oprócz powiększonej mapy, znajduje się w aktualizacji? Dwie nowe opcje podwozia – 6x2 oraz 6x2 z unoszoną osią. Oprócz tego wprowadzono ulepszone stacje wagowe, starające się dokładniej imitować te prawdziwe. Hamulec postojowy posiada zabezpieczenie pneumatyczne i należy go ręcznie zwolnić w przypadku niskiego ciśnienia. Poza tym nastąpiła zmiana systemu odwzorowania kartograficznego z Lambert conformal conic projection na Mercator projection, dzięki czemu możecie liczyć na dokładniejsze odzwierciedlenie obszarów.

American Truck Simulator jest już z nami od 2 lutego bieżącego roku, gdyż właśnie wtedy tytuł wylądował na komputerach osobistych. W produkcji wcielamy się w kierowcę samochodu ciężarowego, który przemierza Stany Zjednoczone, przewożąc rozmaite towary. Na początku życia gra oferowała tylko dwa stany – Kalifornię oraz Nevadę. Jak jednak widać, jest ona cały czas rozwijana, doczekała się m.in. wsparcia dla Steam Workshop oraz dodatku Arizona.