Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 marca 2021, 19:09

Aliens: Fireteam to kooperacyjny shooter TPP z ksenomorfami. Gra zmierza na PC oraz konsole

Tego lata fani Obcego otrzymają kooperacyjną grę akcji od studia Cold Iron. Dowiedzieliśmy się, na jakich platformach przyjdzie nam walczyć o przetrwanie, a na opublikowanym zwiastunie możemy zobaczyć elementy rozgrywki.

Kolonialni marines powracają, żeby walczyć z ksenomorfami w dopiero co zapowiedzianej grze TPP Aliens: Fireteam, której premiera celowana jest w lato tego roku. Za produkcję odpowiada studio Cold Iron. Rozgrywka zapowiada się na zgoła inną niż ta, jakiej mogliśmy doświadczyć w ostatniej strzelance opartej na tej marce – Aliens: Colonial Marines. Jako członek trzyosobowej drużyny marines będziemy w kooperacji z dwojgiem innych graczy odpierać hordy obcych i wykonywać powierzone nam zadania. Z tego powodu gameplay nie będzie się zbytnio różnił od tego z Left 4 Dead 2 czy Warhammer: Vermintide 2. Do dyspozycji otrzymamy kreator postaci, gdzie wybierzemy wygląd naszego wojaka oraz jedną z pięciu klas, która zdeterminuje dostępne wyposażenie oraz umiejętności.

Tytuł będzie zawierał elementy RPG, dzięki czemu nasze postaci będą mogły awansować na kolejne poziomy, zyskując nowe umiejętności i bronie albo ulepszając te już posiadane. Gra rozpocznie się po ok. 23 latach od wydarzeń z oryginalnej filmowej trylogii, na okręcie USS Endeavor, który otrzymuje prośbę o pomoc z pobliskiej planety. Historia przedstawiona będzie w formie czterech kampanii, z czego każda ma składać się z trzech misji. Do dyspozycji dostaniemy pięć poziomów trudności oraz system wyzwań, który ma przedłużyć rozgrywkę.

Aliens: Fireteam ukaże się latem tego roku na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xboksie One oraz Xboksie Series X|S.