futurebeat.pl News Tech Mobile Gaming Nauka Moto Rozrywka Promocje
Wiadomość sprzęt i soft 21 czerwca 2024, 09:08

Aktualizacja PS5 9.40 w końcu wprowadza Discorda. Już można ją pobierać

Posiadacze PlayStation 5 mogą świętować, ponieważ konsola w końcu otrzymała wewnętrzną integrację z Discordem. Nie będzie trzeba już łączyć się poprzez smartfon i stosowna aktualizacja pojawi się wkrótce.

Źródło fot. PlayStation; materiały promocyjne
i

AKTUALIZACJA (21 czerwca, godz. 9:05)

Aktualizacja PS5 wprowadzająca komunikację głosową przez Discorda jest już dostępna dla wszystkich. Dzięki niej każdy, kto ma połączone konto Discord z kontem PlayStation, może bezpośrednio z konsoli rozmawiać ze znajomymi. Informację przekazano przy pomocy mediów społecznościowych.

Oryginalna wiadomość (14 czerwca, godz. 13:38)

Już ponad 3 lata minęły, od kiedy oficjalnie ogłoszono partnerstwo pomiędzy PlayStation, a Discordem. Wyniki tej współpracy zobaczą wkrótce wszyscy posiadacze PlayStation 5, ponieważ 13 czerwca ogłoszono wprowadzenie integracji z Discordem wewnątrz środowiska konsoli. Dzięki temu nie będzie już potrzebny smartfon, żeby rozmawiać ze znajomymi w trakcie grania na PlayStation 5 (vide PlayStation Blog).

Discord w końcu dostępny na PlayStation 5

Wraz ze stosowną aktualizacją, dołączenie do Discorda na PlayStation 5 nie będzie wymagało dodatkowych urządzeń, a sama nakładka wspomnianej aplikacji znajdzie się w sekcji Game Base menu głównego PlayStation 5. Będziemy mogli swobodnie przejrzeć wszystkie kanały głosowe serwerów, na których się znajdujemy, żeby dołączyć tam, gdzie akurat przesiadują nasi znajomi.

Nowa funkcja została przyjęta z otwartymi rękoma, ale w ogłoszeniu Sony zabrakło jednej informacji, o którą teraz dopytają posiadacze urządzenia. Nie wiadomo, czy gracze będą mogli streamować na kanałach głosowych Discorda swoją rozgrywkę na konsoli. Taka opcja jest dostępna na Xbox Series X|S i wydaje się, że tego może brakować na razie na PlayStation 5.

Źródło: Sony; materiały promocyjne - Aktualizacja PS5 9.40 w końcu wprowadza Discorda. Już można ją pobierać - wiadomość - 2024-06-21
Źródło: Sony; materiały promocyjne

Nowa aktualizacja pojawi się w pierwszej kolejności w Japonii i pozostałych krajach azjatyckich, następnie w Europie, Australii i Nowej Zelandii, Bliskim Wschodzie, a na końcu w obu Amerykach. Na czas pisania tej wiadomości, funkcja nie pojawiła się jeszcze w Polsce, a o jej nadejściu dowiemy się, dzięki stosownej aktualizacji systemu, które będzie towarzyszyła wejściu aplikacji na PlayStation 5.

Jeśli ktoś dotychczas nie korzystał nawet z aplikacji mobilnej Discorda w trakcie grania na konsoli, musi pamiętać, że w pierwszej kolejności trzeba połączyć konto Discorda z kontem PlayStation. Tylko wtedy rozmowy bezpośrednio poprzez konsolę będą możliwe. W ogłoszeniu zabrakło wzmianki o PlayStation 4, więc posiadacze urządzenia poprzedniej generacji nie będą mogli skorzystać z nowej funkcji.

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Przygodę z publicystyką i pisaniem zaczął w serwisie Allegro, gdzie publikował newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRYOnline.pl i Filmomaniaka, pisząc o nowościach związanych z branżą filmową. Mimo związku z serialami, jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Przed laty dzielił się swoimi doświadczeniami, moderując forum mmorpg.org.pl. Uwielbia ponarzekać, ale oczywiście konstruktywnie i z umiarem. Na forum pisze pod ksywką Canaton.

więcej