Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 listopada 2018, 18:12

autor: Entelarmer

Aktualizacja Overwatch wymusi reinstalację gry

Firma Blizzard zapowiedziała dużą aktualizację Overwatch. Patch wprowadzi gruntowne zmiany do klienta gry, przez co niezbędne będzie ponowne zainstalowanie jej plików.

Najbliższy patch zremasteruje klienta gry. - Aktualizacja Overwatch wymusi reinstalację gry - wiadomość - 2018-11-11
Najbliższy patch zremasteruje klienta gry.

Choć ogromne rozmiary co większych aktualizacji gier obecnie nie są niczym niezwykłym, gracze niechętnie patrzą na gigantyczne patche, wymagające czasem pobrania nawet powyżej 10 GB danych. Jednak firma Blizzard poszła o krok dalej przy ogłoszeniu kolejnej łatki dla Overwatch. Popularna strzelanka otrzyma spore uaktualnienie, które wymusi… ponowne zainstalowanie tytułu. Nie, nie z powodu nowej zawartości. Jak czytamy na oficjalnym forum tytułu, twórcy zamierzają wprowadzić „fundamentalne zmiany” do klienta Overwatch, czego nie da się dokonać przez prostą podmianę danych. To oznacza, że gracze będą zmuszeni do ponownego pobrania plików gry, tak na PC, jak i na konsolach.

Komunikat nie podaje żadnych szczegółów, ale serwis Kotaku zdołał uzyskać dodatkowe informacje od Blizzarda. Twórcy opisali nadchodzącą aktualizację jako „remaster patch”, mający znacząco poprawić działanie gry. Obejmuje to m.in. skrócenie czasów ładowania, zmniejszenie miejsca zajmowanego na dysku twardym w wersji na konsolę PlayStation 4 i zoptymalizowanie pamięci pod „ograniczone systemy”. Wspomniano też o naprawieniu błędów obecnych na wielu mapach. Co więcej, łatka ma przygotować grunt pod przyszłą zawartość.

Nowy patch stworzy podstawy pod kolejne aktualizacje. - Aktualizacja Overwatch wymusi reinstalację gry - wiadomość - 2018-11-11
Nowy patch stworzy podstawy pod kolejne aktualizacje.

Przy okazji zdradzono, że choć reinstalacja obejmie wszystkich, osoby sprawdzające nową zawartość na Publicznym Serwerze Testowym będą miały znacznie mniej plików do pobrania. Może to sugerować, że wraz z tą aktualizacją doczekamy się premiery nowości testowanych obecnie na PTS (z niedawno zapowiedzianą nową bohaterką na czele), ale to tylko domysły. Nie wiemy jeszcze, kiedy zostanie udostępniony ten patch, ale najpewniej nie przyjdzie nam długo na niego czekać. Na marginesie – obecna wersja Overwatch wymaga 30 GB wolnego miejsca na dysku, tak więc osoby ze słabszymi łączami powinny zawczasu uzbroić się w cierpliwość.