Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 września 2023, 17:16

Aktualizacja 2.0 do Cyberpunk 2077 już dostępna

Cyberpunk 2077 w końcu otrzymał długo wyczekiwaną aktualizację 2.0. Patch nie tylko wpływa na optymalizację gry, ale też przebudowuje kilka ważnych elementów rozgrywki.

Źródło fot. CD Projekt RED
i

Mimo że od premiery Cyberpunka 2077 wkrótce miną trzy lata, w naszej pamięci wciąż pozostają przykre wspomnienia z fatalnego debiutu polskiej produkcji. Na szczęście deweloperzy z CD Projekt RED, w odpowiedzi na kiepski odbiór tytułu, rozpoczęli długą i mozolną drogę do poprawienia jego jakości.

Efektem tego były liczne łatki, które z czasem zaczęły trafiać do gry. Najnowsza z nich, i zdecydowanie najbardziej przełomowa, trafiła do Cyberpunka 2077 właśnie dzisiaj.

Aktualizacja 2.0 – bo o niej mowa – wprowadza multum poprawek i ulepszeń, które mają pozytywnie wpłynąć na radość z przemierzania Night City. Oto one:

 1. zmienione drzewka atutów oraz umiejętności;
 2. zmodyfikowane wszczepy i nowy system limitu ich kosztów;
 3. przebudowany system walki podczas jazdy oraz pościgi;
 4. poprawiona sztuczna inteligencja przeciwników;
 5. nowy system policji;
 6. ulepszony interfejs oraz „doświadczenie użytkownika”;
 7. zmiany w nagrodach, przedmiotach i craftingu;
 8. dodane niedostępne wcześniej stacje radiowe – w tym Growl FM, składającą się wyłącznie z utworów skomponowanych przez społeczność.

Z pełną listą zmian możecie zapoznać się pod tym linkiem.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że patch pomija konsole poprzedniej generacji, dlatego pobrać go mogą wyłącznie posiadacze tytułu w wersjach na PC, PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S. Waga aktualizacji (w zależności od sprzętu) waha się w granicach 30-50 GB. Jest to więc bardzo potężna łatka.

Co zrobić przed uruchomieniem gry?

Po zainstalowaniu łatki 2.0 Cyberpunk 2077 zmaksymalizuje użycie procesora, dlatego ważne jest, abyście przed uruchomieniem gry przetestowali system chłodzenia.

Jakiś czas temu twórcy sugerowali użycie do tego celu aplikacji Cinebench (program jest dosyć zasobożerny, dlatego należy go wyłączyć podczas dłużej rozgrywki) lub podobnej.

Z kolei posiadacze laptopów powinni sprawdzić opcje zarządzania energią, które domyślnie ustawiane są w restrykcyjnych granicach.

I chociaż nie jest to niezbędna czynność, deweloperzy radzą, aby po zainstalowaniu aktualizacji 2.0, gracze porzucili stare zapisy i rozpoczęli przygodę w Night City od nowa. Dzięki temu gra będzie prawidłowo działać, a my będziemy mogli cieszyć się wspomnianymi nowościami.

Na koniec dodajmy, że aktualizacja „podstawki” jest swego rodzaju wprowadzeniem do świetnie ocenianego dodatku Phantom Liberty, którego premiera odbędzie się 26 września.

 1. Cyberpunk 2077 – recenzja
 2. Cyberpunk 2077 – poradnik
 3. Cyberpunk 2077 – oficjalna strona

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Na łamach GRYOnline.pl ima się różnorodnych tematyk. Możecie się zatem spodziewać od niego zarówno newsa o symulatorze rolnictwa, jak i tekstu o wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Gdy po latach nauki przyszedł czas stagnacji, wolał nazywać to „szukaniem życiowego celu”. W końcu postanowił zawalczyć o lepszą przyszłość, co zaprowadziło go do miejsca, w którym jest dzisiaj.

więcej