Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 25 maja 2018, 09:55

autor: ElMundo

Akcja na Steam – kilka gier za darmo na weekend (m.in. DiRT 4, Tyranny)

Steam wystartował właśnie z akcją Spring Cleaning Event, mającą na celu odświeżenie naszych bibliotek gier w tym serwisie. Przy okazji możemy skorzystać z darmowego weekendu dla kilku ciekawych gier, a miłośnicy tytułów za friko mogą pozyskać na własność dwie produkcje.

Akcja na Steam – kilka gier za darmo na weekend (m.in. DiRT 4, Tyranny) - ilustracja #1

Zapewne każdy z nas boryka się z nadmiarem gier posiadanych w bibliotece tytułów w serwisie Steam. Co więcej, często są to produkcje, w które nie zagraliśmy ani minuty i nabyliśmy je albo w interesującej promocji, albo całkowicie za darmo. Regularnie wspominamy, że są to „gry czekające na lepsze czasy”, ale rzeczywistość weryfikuje te plany, bo wirtualny stosik tytułów do ogrania nieustannie rośnie.

Najnowsza akcja serwisu Steam – Spring Cleaning Event – ma na celu przypomnienie nam o tytułach, które posiadamy na własność, ale dawno (lub w ogóle) nie mieliśmy okazji w nie zagrać. Włodarze tego serwisu zachęcają nas do tego, by odkurzyć zapomniane przez nas tytuły, oferując szereg różnorodnych odznak za wykonanie kilku czynności. Należą do nich chociażby zagranie w grę, w której twój czas rozgrywki wynosi mniej niż godzinę czy odpalenie tytułu, który jako pierwszy znalazł się w twojej bibliotece.

DiRT 4 to jedna z gier dostępnych na Steam przez cały weekend za darmo. - Akcja na Steam – kilka gier za darmo na weekend (m.in. DiRT 4, Tyranny) - wiadomość - 2018-05-25
DiRT 4 to jedna z gier dostępnych na Steam przez cały weekend za darmo.

Jeśli jednak zrezygnujecie z pomysłu odpalania starszych tytułów i postanowicie, że mogą one jeszcze trochę poczekać, to pomysłem godnym uwagi jest skorzystanie z bogatej oferty tzw. darmowych weekendów na aż dziewięć produkcji znajdujących się w ofercie Steam. Są to gry zarówno nieco starsze, jak Castle Crashers czy Left 4 Dead 2, jak również stosunkowo świeże, do których można zaliczyć Tyranny, Shadow of Mordor czy DiRT 4. Wszystkie tytuły zostały ponadto mocno przecenione, więc jest to także dobra okazja do ich zakupu. Pełna lista produkcji, które możecie ogrywać za darmo przez cały weekend prezentuje się następująco:

A na deser – gry za darmo

Jakby tego było mało, w serwisie Steam znajdziemy także dwie gry, które możemy za darmo przypisać do swojego konta. Pierwszą z nich jest Galactic Civilizations II w wersji Ultimate Edition, a więc z dodatkami Dark Avatar i Twilight of the Arnor. Gra była dostępna za friko dosłownie kilka dni temu w Humble Store, ale jeżeli nie macie jeszcze swojej kopii na własność, to jest to dobry moment na nadrobienie zaległości. Grę znajdziecie pod tym linkiem.

Drugą z darmowych gier otrzymamy z kolei we wspomnianym już Humble Store – to Hacknet Deluxe, czyli produkcja będąca symulatorem hakera. Tytuł jest dostępny całkowicie za darmo do soboty do godziny 19, a ofertę znajdziecie pod tym linkiem.