Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 czerwca 2012, 16:19

autor: Grzegorz "Aver" Ferenc

Akademia Gran Turismo już od jutra w Katowicach. Polacy w czołówce światowych eliminacji

Już jutro rozpoczną się w Katowicach czwarte zawody z cyklu Nissan GT Academy 2012 Road Show. Wyłonią one ostateczną grupę zawodników, którzy w lipcu zmierzą się w polskim finale zmagań i zawalczą o udział w prawdziwym wyścigu na torze Silverstone. Dotychczasowe imprezy ukazały duży potencjał polskich graczy.

W dniach 23-24 czerwca galeria handlowa CH Silesia City Center w Katowicach stanie się areną zmagań o możliwość udziału w polskim finale cyklu Nissan GT Academy 2012 Road Show, które odbędą się w połowie lipca w Warszawie. Start eliminacji w stolicy Górnego Śląska przewidziano na godz. 10:00.

Akademia Gran Turismo już od jutra w Katowicach. Polacy w czołówce światowych eliminacji - ilustracja #1
Jann Mardenborough, Lucas Ordóñez i Jordan Tresson przetarli szlak. Kto pójdzie w ich ślady?

Poprzednie eliminacje na żywo odbyły się w minionych tygodniach we Wrocławiu, Poznaniu i w Warszawie. Cieszyły się one sporym powodzeniem nie tylko pod względem frekwencji, ale także osiąganych wyników. Zgodnie z informacjami podanymi przez organizatorów, dwóch Polaków startujących w eliminacjach online znalazło się w pierwszej piętnastce najlepszych kierowców świata, z czego jeden zajął wysokie, czwarte miejsce. To bardzo dobry wynik, który znakomicie rokuje na przyszłość. Można się z niego cieszyć tym bardziej, że w tym roku Akademia Gran Turismo – organizowana przez Nissan i PlayStation od czterech lat – zawitała do Polski po raz pierwszy.

Zwycięzcy krajowych finałów imprezy wezmą udział w europejskim wyścigu Nissan GT Academy Race Camp na torze Silverstone w Wielkiej Brytanii. Jego zwycięzcy zostaną poddani szczegółowemu i intensywnemu programowi szkolenia kierowców, a następnie udadzą się do Dubaju, aby wziąć udział w 24-godzinnym wyścigu. Odbędzie się w cieniu najwyższego budynku świata Burj Khalifa w styczniu 2013 roku.

Akademia Gran Turismo już od jutra w Katowicach. Polacy w czołówce światowych eliminacji - ilustracja #2
Podium eliminacji na żywo w warszawskich Złotych Tarasach

Ci, którzy nie będą mogli udać się do Katowic, mają jeszcze czas do godziny 23:59 w niedzielę na wzięcie udziału w eliminacjach online. W tym celu należy być pełnoletnim, posiadać prawo jazdy, zarejestrować się na oficjalnej stronie Gran Turismo, a przede wszystkim pobrać z usługi PlayStation Store specjalne demo i ukończyć je przed upłynięciem wspomnianego terminu. Ostateczne wyniki polskich eliminacji zostaną podane w poniedziałek 25 czerwca.

Akademia Gran Turismo już od jutra w Katowicach. Polacy w czołówce światowych eliminacji - ilustracja #3
Przemysław Saleta też chce do Dubaju…

Poprzednie edycje Akademii Gran Turismo kończyły się za każdym razem wielkim sukcesem. Wzięło w nich udział łącznie 1,5 mln graczy, a dwóch z nich z sukcesem zadebiutowało w świecie profesjonalnych wyścigów samochodzowych. Lucas Ordónez, zwycięzca Akademii z 2008 roku, zajął II miejsce w 24-godzinnym wyścigu w Le Mans w 2011 roku. Z kolei Jordan Tresson, który triumfował w 2010 roku, stanął na najwyższym stopniu podium w zawodach Blackpain Endurance Series na torze w Silverstone.