Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 listopada 2021, 22:25

Poznaliśmy plany rozwoju Age of Empires 4 na najbliższe pół roku; m.in. wsparcie dla modów

Twórcy Age of Empires 4 pochwalili się planami rozwoju Age of Empires 4 na najbliższe pół roku. W tym okresie doczekamy się poprawek balansu oraz rozgrywek rankingowych.

Niecałe trzy tygodnie minęły od premiery Age of Empires 4. Twórcy gry – Relic Entertainment – nie ustają w pracach nad swoim najnowszym dziełem. W związku z tym opublikowany został harmonogram prezentujący zmiany, jakie pojawią się w produkcji na przełomie roku.

Źródło: https://news.xbox.com/en-us/2021/11/17/age-of-empires-iv-content-roadmap/

Zimą mamy otrzymać poprawki w balansie rozgrywki, obejmujące ponad 100 różnych jednostek. Przykładowo łucznicy, włócznicy i elitarni kusznicy będą zadawać większe obrażenia kawalerii. Pojawić się mają również możliwość podglądania całego widoku mapy po meczu oraz tabele wyników.

Pod koniec roku przeniesieniu ulegnie przycisk chińskiej dynastii oraz UI. Dzięki temu na ekranie ma być więcej miejsca. Zmienić ma się również minimapa. Jej poprawki mają obejmować między innymi zmniejszenie rozmiaru ikon w celu poprawienia przejrzystości.

Wiosną 2022 roku w AoE 4 pojawią się natomiast narzędzia pozwalające na tworzenie modów. Wystartuje również sezon rozgrywek rankingowych, który ma potrwać 12 tygodni. W czasie jego trwania gracze będą mogli się ze sobą mierzyć, zdobywać kolejne rangi i odblokowywać nagrody.

Według zapowiedzi twórców, to nie wszystko, co trafi do Age of Empires 4. Okres wsparcia produkcji nie zakończy się bowiem wiosną.

  1. Age of Empires 4 – oficjalna strona

Agnieszka Adamus

Agnieszka Adamus

Na papierze fizyk medyczny. W rzeczywistości jednak humanista, który od dzieciństwa uwielbia gry. Z tą pasją postanowiła spróbować swoich sił w pisaniu dla szerszej publiki. Z Gry-Online.pl związana od 2017 roku. Zaczynała od poradników, a teraz tworzy głównie dla newsroomu, encyklopedii i promocji. Samozwańczy specjalista od darmówek. Uwielbia strategie, symulatory, RPG-i i horrory. Ma też słabość do tytułów sieciowych. Spędziła nieprzyzwoicie dużo godzin w Dead by Daylight i Rainbow Six: Siege. Oprócz tego lubi też oglądać filmy grozy (im gorsze, tym lepiej) i słuchać muzyki. Największą pasją darzy jednak pociągi.

więcej