Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 grudnia 2020, 11:39

autor: Adrian Werner

Age of Empires 4 jest już grywalne. Trwają testy i dopieszczanie RTS-a

Prace nad Age of Empires IV mają już dobiegać końca. Twórcy ujawnili, że projekt jest w pełni grywalny. Obecnie studio Relic Entertainment poświęca uwagę głównie testowaniu gry.

Na oficjalnej stronie serii Age of Empires opublikowano artykuł podsumowujący najważniejsze wydarzenia mijającego roku. Nas najbardziej zainteresował segment poświęcony następnej odsłonie cyklu. Dzięki niemu dowiedzieliśmy się, że Age of Empires IV jest już w pełni grywalne. Obecnie produkcja jest intensywnie testowana, a studio Relic Entertainment koncentruje się na dopracowaniu projektu.

Wynika z tego, że prace nad AoE4 powoli dobiegają końca. Możemy spodziewać się, że w najbliższych miesiącach twórcy coraz częściej będą dzielili się materiałami wideo z tej produkcji. Mamy nadzieję, że premiera odbędzie się w 2021 roku.

Co ciekawe, firma Microsoft dała do zrozumienia, że Age of Empires 4 nie jest jedynym nowym projektem z tej marki, który jest w planach. Niestety, nie zdradzono żadnych konkretów. Warto jednak zauważyć, że przez ostatnich kilka lat odświeżono wszystkie wcześniejsze odsłony cyklu. Raczej nie chodzi więc tutaj o kolejny remaster/remake. Czy możemy więc liczyć na Age of Mythology 2? Możliwe, choć niewykluczone, że szykowane jest coś zupełnie nowego.

Age of Empires IV nie jest jedyną atrakcją, na którą mogą liczyć w przyszłym roku fani cyklu. Trwają również prace nad pierwszym DLC do Age of Empires II: Definitive Edition zatytułowanym Lords of the West. Dodatek zaoferuje dwie nowe cywilizacje, trzy kampanie oraz dodatkowe technologie i jednostki. Rozszerzenie jest już na ukończeniu i zadebiutuje 27 stycznia 2021 r.

Możemy także liczyć na aktualizacje z nową zawartością do Age of Empires 2: DE oraz wydanego niedawno Age of Empires III: Definitive Edition. Deweloperzy traktują obie produkcje jako „gry-usługi” i zamierzają konsultować ich dalszy rozwój ze społecznością fanowską.

  1. Age of Empires – oficjalna strona serii