Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 października 2015, 15:50

autor: Ender

Adr1ft – nowy zapis z rozgrywki

W sieci pojawił się nowy, blisko 10-minutowy zapis rozgrywki z gry Adr1ft. Debiutancka produkcja studia Three One Zero, która pojawi się w sprzedaży na początku przyszłego roku, pozwala nam wcielić się w astronautę uwięzionego w zniszczonej orbitalnej stacji kosmicznej.

Amerykańskie studio Three One Zero oraz stojący na jego czele były pracownik Microsoftu Adam Orth, podzielili się nowym zapisem z rozgrywki w gry Adr1ft. Trwający blisko 10-minut film przedstawia najważniejsze elementy produkcji, która skupia się na eksploracji zniszczonej stacji kosmicznej, orbitującej wokół Ziemi. Możemy zobaczyć pełne detali wnętrza oraz porażająca pustkę przestrzeni kosmicznej.

Adr1ft zostało zapowiedziane w lutym ubiegłego roku. Produkcja jest przedstawicielem coraz bardziej licznej grupy gier eksploracyjnych, w których akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. W trakcie zabawy wcielamy się w astronautę, który budzi się na zniszczonej stacji kosmicznej. Tajemniczy wypadek sprawił, że stracił on pamięć i dopiero powoli przemieszczając się pomiędzy kolejnymi modułami konstrukcji zaczyna sobie przypominać przebieg wydarzeń, które doprowadziły do katastrofy. Poza przeżyciem w niesprzyjającym otoczeniu naszym zadaniem będzie również odnalezienie metody powrotu na Ziemię.

Podobnie jak w innych grach tego typu, większość fabuły poznamy odsłuchując dzienniki audio lub czytając notatki i wpisy w komputerach. Warto dodać, że twórcy opublikowali także darmowy komiks, rzucający większe światło na historię przedstawioną w grze. W Adr1ft nie uświadczymy żadnych sekwencji walki, nie zabraknie natomiast różnych zagadek logicznych, wykorzystujących również fakt, że cały czas znajdować będziemy się w środowisku o minimalnej grawitacji. Eksplorację utrudni także konieczność regularnego uzupełniania zapasów tlenu oraz korzystania z zabezpieczeń, chroniących nas przed wypadnięciem na zewnątrz stacji. Większość łamigłówek będzie wymagała od nas naprawy uszkodzonych urządzeń technicznych. Produkcja zadebiutuje w pierwszym kwartale przyszłego roku na komputerach PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Tytuł ma współpracować z okularami rzeczywistości wirtualnej.

Adr1ft należy do rosnącego gatunku produkcji eksploracyjnych - Adr1ft – nowy zapis z rozgrywki - wiadomość - 2015-10-18
Adr1ft należy do rosnącego gatunku produkcji eksploracyjnych
Gra ma współpracować z okularami wirtualnej rzeczywistosci - Adr1ft – nowy zapis z rozgrywki - wiadomość - 2015-10-18
Gra ma współpracować z okularami wirtualnej rzeczywistosci
W trakcie przygody zwiedzamy zniszczone fragmenty potężnej stacji kosmicznej - Adr1ft – nowy zapis z rozgrywki - wiadomość - 2015-10-18
W trakcie przygody zwiedzamy zniszczone fragmenty potężnej stacji kosmicznej
  1. Oficjalna strona gry Adr1ft