Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 maja 2018, 12:26

Activision zadba o jak najlepsze dopracowanie Call of Duty Black Ops 4 na PC

Firma Activision podczas spotkania z inwestorami ujawniła, że na PC-tową wersję gry Call of Duty: Black Ops 4, zapowiedzianej na październik tego roku, przeznaczone zostały dodatkowe środki.

Firma Activision najwidoczniej w końcu uznała, że komputerom osobistym należy się tyle samo uwagi, co innym platformom. Podczas spotkania z inwestorami dyrektor do spraw operacyjnych spółki, Coddy Johnson, zapowiedział, że podczas produkcji gry Call of Duty: Black Ops 4 na wersję PC-tową zostały przeznaczone „znaczne środki”. Dla miłośników serii to bardzo dobra wiadomość, bo ostatnie odsłony na tej platformie miewały swoje problemy – w przypadku Infinite Warfare Activision uniemożliwiło wspólną zabawę posiadaczom egzemplarzy ze Steama i Windows Store, z kolei WWII nie było perfekcyjnie zoptymalizowane. Teraz wygląda na to, że wydawca ma zamiar zacząć traktować komputery jako równorzędny sprzęt do grania i dopilnować, by Black Ops 4 na PC prezentowało się jak najlepiej.

Black Ops 4 na PC ma być produkcją dopieszczoną do granic. - Activision zadba o jak najlepsze dopracowanie Call of Duty Black Ops 4 na PC - wiadomość - 2018-05-06
Black Ops 4 na PC ma być produkcją dopieszczoną do granic.

Johnson stwierdził:

„Ta gra będzie prawdziwie nowatorska. Zobaczycie to już w podstawach rozgrywki, gdzie mamy wiele ekscytujących, nowych rozwiązań, które wkrótce pokażemy. Ale to także rozwój w kwestii atrakcyjności tytułu na platformach takich jak PC, gdzie zainwestowaliśmy znaczne środki, by zapewnić, że będziemy mogli dostarczyć tej społeczności świetną produkcję”.

Konkretów na temat tego, jakie zmiany zajdą w wersji na PC, oczywiście nie ujawniono, musimy się więc na razie zadowolić samymi obietnicami. Pierwsze szczegóły na temat Black Ops 4 – kto wie, może także te związane wyłącznie z wersją na komputery osobiste – poznamy 17 maja. Sama gra trafi na rynek 12 października, a oprócz PC zawita też na PlayStation 4 i Xboksa One.

  1. Oficjalna strona internetowa serii Call of Duty