Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 maja 2022, 19:24

Nie tylko zbrojownia; sporo nowości w AC Valhalla z aktualizacją 1.5.2

Assassin's Creed Valhalla wzbogaci się o zbrojownię. Aktualizacja 1.5.2 usunie też sporo błędów w dodatku Świt Ragnaroku.

Assassin’s Creed: Valhalla niebawem otrzyma kolejną aktualizację. Patch 1.5.2 trafi do gry we wtorek 24 maja o godzinie 13:00 czasu polskiego i przyniesie ze sobą nie tylko liczne poprawki, ale też nową zawartość.

Assassin’s Creed: Valhalla – szacowany rozmiar aktualizacji 1.5.2

  1. Xbox One / Xbox Series X/S – 7,8 GB
  2. PlayStation 4 – 1,4 GB
  3. PlayStation 5 – 1,8 GB
  4. PC – 7,08 GB

Patch 1.5.2: zbrojownia i rzeczne najazdy

Tak jak zapowiadano w kwietniu, po zainstalowaniu uaktualnienia gracze będą mogli postawić nowy budynek w wiosce Ravensthorpe. Zbrojownia w końcu pozwoli na stworzenie zestawów wyposażenia, pomiędzy którymi będzie można przełączać się błyskawicznie w dowolnym miejscu. Nieużywane zbroje zostaną zaś wystawione na pokaz w wiosce.

Nim jednak postawimy zbrojownię, konieczne będzie ulepszenie Ravensthorpe do trzeciego poziomu oraz zdobycie egzotycznych towarów (Foreign Cargo). Nie obejdzie się więc bez udziału w Rzecznych najazdach, które zaoferują nowe nagrody. Te uwzględniają zarówno uzbrojenie, jak i elementy kosmetyczne.

Nie tylko zbrojownia; lista zmian w AC Valhalla z aktualizacją 1.5.2 - ilustracja #1
Gracze w końcu otrzymają możliwość tworzenia spersonalizowanych zestawów wyposażenia. Źródło: oficjalna strona gry Assassin’s Creed: Valhalla.

Poprawki błędów

Aktualizacja 1.5.2 to także mnóstwo poprawek, zwłaszcza w ostatnim rozszerzeniu pt. Świt Ragnaroku. Na przykład przeciwnik Muspel Pyro zostanie obdarowany przez Ubisoft „soczewkami korekcyjnymi”, dzięki czemu nie będzie już miał problemów z celowaniem w graczy. Twórcy udzielą też pomocy bossom, usuwając rozmaite glicze (na przykład z „psuciem się” pewnej pani po pokonaniu jej sługusów pięściami).

Ponadto z gry zniknie sporo bugów związanych z umiejętnościami, zadaniami (w tym z niechętną do „współpracy” Tyrą), światem, oprawą audiowizualną oraz przypadkami przymusowego zamykania aplikacji.

Pełną listę zmian i poprawek w aktualizacji 1.5.2 znajdziecie na oficjalnej stronie gry Assassin’s Creed: Valhalla.