Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 29 grudnia 2021, 15:31

autor: Miriam "mokosh" Moszczyńska

Krytycy pozytywnie nastawieni do 4. sezonu Cobra Kai od Netflixa

Pojawiły się pierwsze recenzje 4. sezonu Cobra Kai, który zadebiutuje na Netflixie już w ten piątek. Śmiało można powiedzieć, że produkcja spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem.

Już w ten piątek swoją premierę ma czwarty sezon Cobra Kai, czyli serialu stanowiącego kontynuację kultowego Karate Kid. Zanim jednak produkcja Netflixa trafi do szerokiej publiczności, obejrzeli ją krytycy, którzy zgodni są co do tego, że nadchodzący sezon spełni oczekiwania widzów.

W serwisie Metacritic czwarty sezon Cobra Kai uzyskał wynik 78/100 punktów. Z kolei na Rotten Tomatoes ocena serialu utrzymuje się na poziomie 100% pozytywnych opinii. Stamtąd pochodzą też przytoczone poniżej fragmenty recenzji krytyków:

Czwarty sezon spin-offu Karate Kid dostarcza 10 nowych odcinków, które na pewno zadowolą widzów poprzednich trzech sezonów; schemat wystarczająco luźny, żeby dobrze się przy nim bawić.

- ocena B+, Cristina Escobar, AV Club

To niesamowita ulga, że Cobra Kai nie będzie traktował Karate Kid III jak oscarowego filmu. Jak dotychczas Cobra Kai podchodzi do niego w żartobliwy sposób.

- 7,8/10, Amy Amatangelo, Paste Magazine

Nie ma tutaj nic tak szalonego jak bójka z drugiego sezonu, ale czwarty jest bardziej błyskotliwy, zwieńczony imponującym finałem, który ponownie podnosi poprzeczkę.

- 4/5, James Dyer, Empire Magazine

[W serialu - dop. red.] sporo się dzieje i bałam się, że nie uda im się tego wszystkiego wykonać. Jednak im dłużej oglądałam, tym bardziej wszystko zaczynało się klarować, udowadniając, że taka budowa historii idealnie kładzie nacisk na motyw czwartego sezonu – czyli na to, że nie ma jedynej, dobrej drogi.

- 4,5/5, Perri Nemiroff, YouTube

Nowy sezon Cobra Kai zdecydowanie ma w sobie coś z DNA Netflixa, zarówno w pozytywnym, jak i negatywnym sensie. Mimo to udało się zachować serce tej serii, to, co czyni ją taką, jaka jest.

- 7/10, Amelia Emberwing, IGN Movies

Idąc tym samym tropem i dając tym, którzy kochają ten serial, ich coroczny kawałek z nostalgii Karate Kid, czwarty sezon Cobra Kai stara się nieco mieszać dynamikę starej i nowej szkoły.

- ocena B, Nate Adams, The Only Critic

Nigdy nie przewidzisz tego, kto zwycięży w turnieju, zwrotów akcji czy przemian bohaterów. Jest to spadek niedocenianego scenariusza serialu, którzy sprawdza się zarówno jako komedia i dramat, sprawiając, że gdy po czasie spojrzymy na produkcję, wszystkie wydarzenia idealnie się ze sobą łączą.

- 4,5/5, Jonathon Wilson, Ready Steady Cut

Przypomnijmy, że nowa seria Cobra Kai pojawi się na Netflixie już 31 grudnia, czyli w ten piątek. Zatem jak wyglądają Wasze oczekiwania względem czwartego sezonu? Czy może myślami jesteście już w zapowiedzianym jakiś czas temu sezonie piątym?

  1. Strona serialu Cobra Kai na Netflixie