Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 sierpnia 2016, 10:30

autor: Adrian Werner

3DS najpopularniejszą konsolą lipca w USA, m.in. dzięki sukcesowi Pokemon GO

Lipiec zakończył trwającą od ośmiu miesięcy dominację PlayStation 4 na rynku amerykańskim. Najlepiej sprzedającą się konsolą w zeszłym miesiącu stało się Nintendo 3DS, co zawdzięcza m.in. premierze Monster Hunter Generations, obniżce ceny oraz zainteresowaniu wywołanym przez Pokemon GO. Na drugim miejscu znalazł się Xbox One.

Po długim okresie dominacji PlayStation 4 straciło wreszcie pozycję najlepiej sprzedającej się konsoli miesiąca na rynku amerykańskim. Co więcej, w lipcu spadło na trzecią pozycję, za Nintendo 3DS i Xboksa One. Ten trend nie utrzyma się na stałe, ale na razie producenci obu platform mają powody do zadowolenia.

Nintendo 3DS i Monster Hunter Generations okazały się bezkonkurencyjne w lipcu. - 3DS najpopularniejszą konsolą lipca w USA, m.in. dzięki sukcesowi Pokemon GO - wiadomość - 2016-08-19
Nintendo 3DS i Monster Hunter Generations okazały się bezkonkurencyjne w lipcu.

W przypadku zwycięskiego 3DS-a sprzedaż w lipcu napędziło szaleństwo związane z mobilnym Pokemon GO. Sukces tej produkcji sprawił, że wielu graczy postanowiło sprawdzić główne odsłony marki i kupiło w tym celu konsolę przenośną firmy Nintendo. Na liście bestsellerów Pokemon Omega Ruby zajęło pozycję ósmą, a Pokemon Alpha Sapphire dziesiątą. To niesamowite wyniki, gdyż gry te mają już prawie dwa lata.

Mocno pomogło również obniżenie ceny 2DS-a, które można obecnie kupić za 79,99 dolarów w zestawie z Mario Kart 7. W sumie ta budżetowa wersja konsoli znalazła w USA już ponad 2 mln nabywców. Dodatkowo w ubiegłym miesiącu na rynek amerykański trafiło także wyczekiwane Monster Hunter Generations, które stało się najlepiej sprzedającą się grą pudełkową lipca, niezależnie od platformy. W sumie kumulacja tych wydarzeń sprawiła, że Amerykanie zakupili o 80% więcej egzemplarzy wszystkich modeli 3DS-a niż w lipcu 2015 roku.

Drugą najlepiej sprzedającą się konsolą na amerykańskim rynku w lipcu był Xbox One. Jest to o tyle dziwne, że nie wydarzyło się nic, co mogłoby wytłumaczyć nagły wzrost zainteresowania tym sprzętem. Co więcej, dopiero w tym miesiącu ukazała się odchudzona wersja platformy nazwana Xbox One S i zazwyczaj w takich wypadkach popularność starszej edycji malała, gdyż część klientów wolała poczekać na premierę nowości.

W sumie lipcowe wyniki okazały się sporym zaskoczeniem. PlayStation 4 dzierżyło żółtą koszulkę lidera nieprzerwanie od listopada zeszłego roku. Oczywiście, nie spodziewamy się, aby konsola firmy Sony spędziła dużo czasu poza tronem i zapewne szybko odzyska pierwszą pozycję. Na razie Nintendo i Microsoft mają jednak powody do zadowolenia.

  1. Nintendo – strona oficjalna
  2. Microsoft – strona oficjalna