Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 31 maja 2022, 13:36

3. sezon Wiedźmina może pokazać mroczny wątek znany z książek

Serialowy Wiedźmin od Netflixa nie spotkał się ze zbyt dużym uznaniem wśród fanów książkowego oryginału. Nic dziwnego, bowiem wiele wątków zostało całkowicie pominiętych. Czy podobnie będzie w trzecim sezonie?

Źródło: Netflix

Z najnowszych informacji na temat trzeciego sezonu Wiedźmina wynika, że twórcy pragną ukazać mroczny wątek związany z postacią Vilgefortza. Fani uniwersum wykreowanego przez Andrzeja Sapkowskiego mogą się domyślać, że może tutaj chodzić o przeprowadzane przez czarodzieja eksperymenty na ciężarnych dziewczynach. Czy jednak Netflix na pewno nie zdecyduje się na zmiany?

Portal Redanian Intelligence opiera się na nagraniu z przesłuchania Clare Holman, która starała się o rolę nazwaną „Archway”. Na nagraniu słyszymy postać mówiącą o zaklęciu związanym z kontrolą umysłu, a także osobie, która go użyła. Serwis zajmujący się informacjami na temat wiedźmińskiego uniwersum podejrzewa, że Netflix pragnie zmienić wątek znany z książek na bardziej pasujący do kreowanej przez nich historii.

Głos: Kiedy to się stało?

Archway: Około rok temu. Byliśmy w świątyni. Jego rodzina zginęła w pożarze, ale ja byłam tam dla Valencii.

G: Ona nie żyje.

A: Była bardzo chora. Na końcu mówiła bardzo dużo o tobie.

G: Nic mi o tym nie wiadomo. Zaklęcie? Lekarstwo?

A: Mogę ci tylko powiedzieć, że ktokolwiek to zrobił, ma wielkie plany. To zaklęcie kontroli umysłu. Sprawi, że czyjaś głowa stanie się kompletnym bałaganem.

G: Kontrola umysłu, ale po co?

A: Nie wiem, ale zaklęcie jest niesamowicie potężne. Zawiera elementy czarów, magii druidów, a nawet starożytnego języka elfickiego. I to jest najważniejsze, obiekt musi być częściowo elfem. Może być kilka pokoleń wstecz, ale nadal jest to ważne.

G: Skąd możesz to wiedzieć?

A: Magia elfów nie zadziała na człowieka.

G: Kto byłby skłonny zrobić coś takiego?

A: Nie znam nikogo, kto miałby wiedzę, aby tego dokonać. Jednak zdobycie tych umiejętności zajęłoby całe życie.

G: Jesteś w stanie zdjąć to zaklęcie?

A: Zajmie to trochę czasu, ale nie mam pewności. Jednak jeśli to się uda, to dowiemy się, kto za tym wszystkim stoi.

Karty podarunkowe do Netflixa kupisz tutaj

Należy jednak pamiętać, że na tę chwilę są to domysły, które nie zostały w jakikolwiek sposób potwierdzone. Wątek eksperymentów Vilgefortza nie został należycie rozwinięty w książkowej sadze. Jednak sądząc po powyższym dialogu można się domyślać, że Netflix postanowi w jakiś sposób wplątać go w trzecim sezonie.

W obsadzie trzeciego sezonu Wiedźmina wrócą między innymi Henry Cavill, Freya Allan, Anya Chalotra oraz Joey Batey.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.