Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 czerwca 2021, 10:52

2K Games wyda strategię w uniwersum Marvela i spin-off Borderlands

W sieci pojawiły się przecieki na temat kolejnych projektów wydawcy 2K Games. Wśród nich miałaby znaleźć się strategia turowa w uniwersum Marvela opracowywana przez Firaxis Games, a także spin-off serii Borderlands.

W SKRÓCIE:
  • W sieci pojawiły się przecieki dotyczące nowych projektów 2K Games.
  • Studio Firaxis ma pracować nad strategią turową w stylu XCOM osadzoną w uniwersum Marvela.
  • Gearbox produkuje z kolei spin-off serii Borderlands, który skupi się na Tiny Tinie.

Na Reddicie pojawił się przeciek dotyczący niezapowiedzianych jeszcze projektów, nad którymi pracują studia podlegające 2K Games. Jego autor zaznaczył, że podane informacje należy traktować z rezerwą, ponieważ nie jest w stanie ich zweryfikować. Po pewnym czasie odniósł się do nich jednak znany dziennikarz serwisu Bloomberg, Jason Schreier, który potwierdził ich wiarygodność.

Wśród wymienionych w przecieku tytułów znalazł się nowy projekt studia Firaxis. Deweloperzy mają pracować nad strategią turową w uniwersum superbohaterów Marvela. Aktualnie gra oznaczona jest tymczasowym kryptonimem CODA i ma być taktyczną produkcją przypominającą serię XCOM. Pasuje to do wymienionego powyżej studia, ponieważ to właśnie ono odpowiada za słynny cykl science fiction. Oprócz tego zdradzono, że postacie występujące w grze przemówią głosami znanych aktorów.

W przecieku znalazły się również informacje na temat nowej gry z serii Borderlands. Spin-off miałby skupić się na bohaterce znanej graczom od drugiej części FPS-a – Tiny Tinie. Gra ma wyglądać podobnie do reszty tytułów z cyklu, a za jej produkcję odpowiedzialne jest studio Gearbox. Aktualnie oznaczona jest ona kryptonimem Daffodil, lecz ostatecznie ma ukazać się na rynku pod nazwą Tiny Tina's Wonderlands.

Ostatnią z gier wymienionych w przecieku jest z kolei projekt określany mianem Volt. Opisywany jest on jako specyficzne połącznie Cthulhu z Saints Row. Nie podano bezpośrednio, które studio odpowiada za produkcję, lecz może być nim Hangar13 (znane z serii Mafia). Pracuje ono bowiem nad tytułem określanym jako gra z otwartym światem w klimatach science fiction i z elementami nadnaturalnymi.

Możliwe, że część z powyższych projektów zobaczymy podczas nadchodzącego E3. Jason Schreier zaznaczył jednak, że nie spodziewa się, by wszystkie z nich zaprezentowano w trakcie wydarzenia. Pozostaje nam więc jedynie czekać na pierwsze pokazy.

E3 2021