Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 maja 2021, 19:13

Borderlands 4 już powstaje; potwierdza to Randy Pitchford

Nowa odsłona serii Borderlands jest już w produkcji. Potwierdził to Randy Pitchford, szef studia Gearbox Software.

W SKRÓCIE:
  1. Randy Pitchford ze studia Gearbox potwierdził, że zespół pracuje nad nową odsłoną serii Borderlands.

Po ogromnym sukcesie trzeciej odsłony serii Borderlands (ponad 10 milionów sprzedanych kopii gry do maja 2020 roku) nie powinno nikogo zaskakiwać, że studio Gearbox Software ma w planach dalsze rozwijanie marki. Od jakiegoś czasu po Internecie krążą plotki na temat kolejnych tytułów spod tego szyldu. Randy Pitchford, szef Gearbox, postanowił się do nich odnieść.

Doszły mnie głosy, że Gearbox współtworzy kolejną produkcję z serii Borderlands lub asystuje przy niej. Plotki te NIE SĄ prawdziwe. Studio Gearbox pozostanie głównym deweloperem jakiejkolwiek odsłony, która powstanie w przyszłości. Mowa tu zarówno o grach z głównego nurtu serii, jak i spin-offach.

Kontynuując wątek, zdradził, iż aktualnie zespół pracuje nad czymś dużym związanym z marką Borderlands.

Mogę potwierdzić, że pracujemy nad czymś niesamowitym. Czymś, co, mam nadzieję, zadowoli wielu z Was. I przy okazji: jeśli posiadacie odpowiednie umiejętności i chcecie mieć do czynienia z naszą marką, to szukamy ludzi do dużego projektu.

Na bazie tych dwóch wpisów na Twitterze ciężko wyciągnąć jednoznaczne wnioski. Jednak nie byłoby przesadą, gdybyśmy założyli, że Borderlands 4 jest we wczesnej fazie produkcji. Na ten moment wiemy, że studio pracuje nad wsparciem dla Borderlands 3, które otrzymało ostatnio rozszerzenie o tytule Director’s Cut.

  1. Gearbox Software – oficjalna strona internetowa

Paweł Musiolik

Paweł Musiolik

Przygodę z grami zaczął w wieku 3 lat, gdy udało mu się namówić ojca na kupno komputera C64. Rozbudzona przez Flimbo's Quest miłość do elektronicznej rozrywki rozkwitła podczas pierwszych przygód z Heroes of Might & Magic, osiągając apogeum po zakupie pierwszego PlayStation. Nigdy nie chciał pisać o grach, jednak jakimś trafem wylądował w redakcji serwisu SquareZone, gdzie mógł kultywować swoją miłość do jRPG-ów wywołaną kontaktem z Final Fantasy VII, Tacticsem i całą resztą cudownych gier Squaresoftu. Wraz z rosnącym wiekiem zaliczał kolejne kontakty z konsolami przenośnymi Nintendo, wrócił też na łono PC, jako dodatkowej platformy do grania. W trakcie swojej przygody z mediami pisał i szefował na nieistniejącym PSSite.com, aktualnie prowadzi swojego bloga o grach. Kolekcjonuje gry, jest fanem emulacji. Nie napisał jeszcze tekstu, z którego były w 100% zadowolony.

więcej