Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 12 czerwca 2014, 12:18

22 Jump Street, Wypisz, wymaluj... miłość - weekendowe premiery filmowe

Jutrzejszy dzień to piątek trzynastego, a żeby nie kusić pecha, dystrybutorzy przygotowali dla kinomanów dwie premiery w lekkim, komediowym klimacie. Zapraszam na 22 Jump Street, kontynuację udanego remake'u sprzed 2 lat oraz romantyczny pojedynek Clive'a Owena i Juliette Binoche w Wypisz, wymaluj... miłość.

i22 Jump Street

Źródło: filmweb.pl
Źródło: filmweb.pl

Komediowych letnich hitów ciąg dalszy przybrał postać kontynuacji doskonałego 21 Jump Street, które niespodziewanie zmieniło się z pozornie niepotrzebnego remake'u serialu z lat 80-tych w jedną z najzabawniejszych komedii ostatnich lat. W myśl zasady „Więcej, mocniej, efektowniej” szczęśliwie (nie)dopasowany duet policjantów Schmidt-Jenko udaje się teraz na studia, by dalej śledzić narkotykowy ślad. Hill i Tatum udowodnili, że mają świetne komediowe porozumienie, które przekłada się na doskonałą zabawę dla widza. Oby sequel był choć w połowie tak zabawny jak jedynka, a miłośnicy durnowatych, lekkich produkcji na pewno będą zadowoleni.

  1. Reżyseria: Phil Lord & Chris Miller
  2. Grają: Jonah Hill, Channing Tatum, Peter Stormare, Ice Cube

Wypisz, wymaluj... miłość

Źródło: filmweb.pl
Źródło: filmweb.pl

Komediodramat o uczuciu rodzącym się między nauczycielem literatury a nauczycielką malarstwa. Pozornie przeciwstawne światy (jeden obraz jest wart więcej niż tysiąc słów itp.) powodują, że humorystyczny pojedynek między postaciami Clive'a Owena i Juliette Binoche zamienia się z miłość. Nie jest to nic odkrywczego, ale wielki cytat na plakacie każe sądzić, że Wypisz, wymaluj... miłość spodoba się fanom gatunku komedia romantyczna. Niestety – większość recenzji podkreśla brak chemii między głównymi bohaterami, co może się okazać wadą nie do zignorowania.

  1. Tytuł oryginalny: Words and Pictures
  2. Reżyseria: Fred Schepisi
  3. Grają: Clive Owen, Juliette Binoche, Valerie Tian

Oprócz tego do kin wchodzą jeszcze:

  1. Jak ociec i syn (japoński dramat o ojcu, który dowiaduje się o tym, że po porodzie jego syn został zamieniony z innym chłopcem),
  2. Michael Kohlhaas (oparta na faktach historia rewolucjonisty z XVI wieku),
  3. Tomasz Ossoliński. Before the show (dokument o polskim projektancie mody).

Zapraszam za tydzień do zapoznania się z kolejnym zestawem najciekawszych filmowych premier. Warto wiedzieć, co grają kina.