Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 kwietnia 2012, 11:55

autor: Sarge

2014 rok przyniesie gruntowne zmiany w serii o przygodach ponaddźwiękowego jeża Sonika?

W sieci pojawiły się plotki, jakoby firma SEGA planowała mocno odmienić serię platformówek z Sonikiem w roli głównej. Nowe gry miałyby działać na nowym silniku graficznym, posiadać otwartą strukturę świata i oferować model biznesowy w stylu gry Skylanders: Spyro’s Adventure.

Serwis TSSZ News opublikował kilka plotek na temat przyszłości serii platformówek z Sonikiem w roli głównej. Doniesienia te pochodzą z informacji zaczerpniętych od anonimowych źródeł i mają związek z problemami finansowymi firmy SEGA.

2014 rok przyniesie gruntowne zmiany w serii o przygodach ponaddźwiękowego jeża Sonika? - ilustracja #1
GŁÓWNE ZMIANY:
  • Otwarta struktura wirtualnego świata
  • Nowy model biznesowy w stylu gry Skylanders: Spyro’s Adventure
  • Silnik graficzny nowej generacji

Z punktu widzenia fanów cyklu najważniejszą wiadomością jest fakt, że zasadnicze elementy rozgrywki pozostałyby niezmienione. Wobec tego powróciłyby charakterystyczne sekcje platformowe, a główny bohater nadal poruszałby się z ogromną szybkością. Oczywiście Sonik nadal byłby grywalnym protagonistą, a Dr Eggman jego największym przeciwnikiem.

Zmiany mogą nastąpić w strukturze wirtualnego świata. Przede wszystkim otrzymalibyśmy otwartą przestrzeń do eksploracji. Redaktorzy TSSZ News porównują to do gry wyścigowej Burnout Paradise, gdzie przemieszczaliśmy się pomiędzy poszczególnymi strefami miasta, w których czekały nas kolejne zmagania. W produkcjach studia Team Sonic byłoby podobnie – z tą różnicą, że takie strefy funkcjonowałyby jako oddzielnie światy pełne różnych misji do wykonania.

Twórcy chcieliby jeszcze bardziej skierować swój produkt w stronę młodszych odbiorców. Podobno nie ukrywają swoich inspiracji platformówką Skylanders: Spyro’s Adventure, która zaoferowała dość innowacyjny model biznesowy. W cenie gry otrzymywaliśmy trzech grywalnych bohaterów, a za dodatkowe pieniądze mogliśmy kupować kolekcjonerskie figurki innych postaci, które odblokowywaliśmy w wirtualnych realiach. Podobny system miałby funkcjonować w kolejnych produkcjach z serii Sonic, co mogłoby stanowić dodatkowe źródło dochodu dla wydawcy.

2014 rok przyniesie gruntowne zmiany w serii o przygodach ponaddźwiękowego jeża Sonika? - ilustracja #2

Według powyższych plotek, wspomniane zmiany miałyby wejść w życie w 2014 roku, czyli najprawdopodobniej po wejściu na rynek nowej generacji konsol. Potwierdzają to doniesienia o nowym silniku graficznym, na jakim działałyby nadchodzące produkcje studia Team Sonic. Źródła serwisu TSSZ News porównują go do technologii Frostbite 2 użytej w strzelaninie Battlefield 3 lub do powstającego Unreal Engine 4. Nie oznacza to jednak, że platformówki z ponaddźwiękowym jeżem zaoferują fotorealistyczną oprawę. Nic takiego nie wchodzi podobno w rachubę.

Czytając powyższe informacje musicie mieć na uwadze, że są to tylko plotki. Niekoniecznie muszą się one potwierdzić, gdyż redaktorzy serwisu TSSZ News powołuja się na anonimowych informatorów, których nie możemy zweryfikować. Seria platformówek z Sonikiem w roli głównej od dłuższego czasu nie jest jednak w najwyższej formie i może najwyższa pora, by wprowadzić w niej gruntowne zmiany. Z biegiem czasu dowiemy się, czy do takowych rzeczywiście dojdzie.