Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 marca 2018, 22:14

autor: Radosław "Riddick" Kowalczyk

20 marca dowiemy się więcej o Oddworld: Soulstorm

Studio Oddworld Inhabitants długo milczało na temat swojej nowej produkcji, jednak opublikowany przez nich krótki teaser sugeruje, że już wkrótce dowiemy się czegoś więcej o Oddworld Soulstorm.

Twórcy Oddworld: Soulstorm zapewniają, że ta odsłona będzie najmroczniejszą ze wszystkich gier z serii. - 20 marca dowiemy się więcej o Oddworld: Soulstorm - wiadomość - 2018-03-17
Twórcy Oddworld: Soulstorm zapewniają, że ta odsłona będzie najmroczniejszą ze wszystkich gier z serii.

Od zapowiedzi w 2016 roku Oddworld: Soulstorm, będącej kontynuacją udanego Oddworld Abe’s Oddysee New N’Tasty, twórcy gry, studio Oddwolrd Inhabitants nie było zbyt wylewne, jeśli chodzi o świeże materiały i informacje na temat nowych przygód Mudokonów. W międzyczasie dostaliśmy co prawda animowany zwiastun i parę informacji o charakterze rozgrywki, zabrakło jednak jakiegoś soczystego gameplaya. Najwyraźniej jednak zasłona milczenia wkrótce opadnie, a to za sprawą krótkiego teasera, opublikowanego przez dewelopera, sugerującego, że już 20 marca dowiemy się czegoś więcej na temat tego tytułu.

Choć teaser to tylko zlepek artów i szkiców koncepcyjnych z gry, to hasło, które się w nim pojawia – poznaj jego pochodzenie – daje nadzieję, że już w najbliższy wtorek dowiemy się nieco więcej na temat Soulstorm. Ciężko na podstawie tej krótkiej zapowiedzi coś wyrokować, mamy jednak nadzieję, że gracze będą mieli okazję w końcu zobaczyć chociaż krótki gameplay lub zwiastun rozgrywki.

Pod naszą pieczą będziemy mieli ponad 300 Mudokonów, o których stanie będzie nas informował specjalny interfejs. - 20 marca dowiemy się więcej o Oddworld: Soulstorm - wiadomość - 2018-03-17
Pod naszą pieczą będziemy mieli ponad 300 Mudokonów, o których stanie będzie nas informował specjalny interfejs.

Na chwilę obecną wiadomo, że w przeciwieństwie do Oddworld Abe’s Oddysee New N’Tasty, które było remakiem gry z 97 roku, Soulstorm będzie tylko luźno oparty na Oddworld: Abe’s Exoddus, a opowiedziana w produkcji historia ma być mroczniejsza niż ta w pozostałych odsłony cyklu. Natomiast dużą rolę w tej części odegra crafting, dzięki któremu protagonista Abe będzie mógł tworzyć użyteczne przedmioty ze znalezionych części.

Premiera gry zapowiedziana jest na ten rok, choć na razie nie wiadomo, na jakich platformach zadebiutuje.