Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 marca 2018, 07:55

Pełen akcji zapis rozgrywki z God of War [Aktualizacja]

Do sieci wyciekł nowy zapis rozgrywki z nadchodzącego God of War. Przedstawia on model walki, a także niektórych przeciwników, z którymi podczas przygody zmierzy się Kratos. Możemy także przyjrzeć się bliżej rozbudowanemu systemowi ulepszania i tworzenia ekwipunku.

Wygląda na to, że oryginalna kopia zapisu rozgrywki została usunięta przez Sony. Niemniej – w internecie nic nie znika i klip pojawił się w wielu innych miejscach.

Do premiery kolejnej odsłony serii God of War został tylko miesiąc. Co prawda, deweloperzy podzielili się do tej pory sporą liczbą szczegółów związanych z tytułem, ale dla niecierpliwych fanów tego typu detali nigdy nie będzie za wiele. W sieci pojawił się właśnie zupełnie nowy i pełen akcji zapis rozgrywki, który nieoficjalnie został opublikowany przez brazylijski kanał Pop Verse w serwisie YouTube. Trwający dziewięć minut film składa się z kilku segmentów pochodzących z początku przygody, które zawierają krótkie przerywniki fabularne, sceny pojedynków z różnego rodzaju pospolitymi przeciwnikami oraz z minibossem.

Klip pozwala nam lepiej przyjrzeć się nie tylko systemowi walki, ale również interfejsowi. Jak wiemy, poważną zmianą w stosunku do poprzednich tytułów z cyklu było umieszczenie kamery tuż za plecami głównego bohatera, co znacząco ogranicza jego pole widzenia i zmienia przebieg spotkań z wrogami. Twórcy postanowili rozwiązać ten problem z pomocą strzałki oznaczającej niewidoczne zagrożenia, która przybiera różne kolory w zależności od rodzaju przypuszczanego na nas ataku. Ciekawie wygląda też ekran ulepszania ekwipunku. Jak widać, system zaimplementowany przez deweloperów jest rozbudowany i nie pogardziłoby nim żadne współczesne RPG akcji. Poziom oręża wpływa nie tylko na atak, ale także na obronę, żywotność, liczbę punktów życia, moc runiczną i szczęście Kratosa. Przedmioty wzmacniamy przy pomocy materiałów znajdowanych w świecie gry. Używamy ich też do wykonywania nowych broni, narzędzi oraz pancerzy. Ekwipunek podzielony jest na klasyczne kategorie rzadkości (pospolity, rzadki itd.); wpływające nie tylko na jego moc, ale także potencjał dalszego rozwoju.

God of War pojawi się w sklepach 20 kwietnia

  1. Oficjalna strona gry God of War
  2. God of War – kompendium wiedzy