Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 marca 2017, 17:20

autor: Góral

Oddworld: Soulstorm - kilka nowych informacji o kolejnych przygodach Abe'a

Przedstawiciel studia Oddworld Inhabitants wyjawił kilka ciekawostek związanych z zaplanowaną na ten rok grą Oddworld: Soulstorm - kolejną odsłoną przygód słynnego Abe'a.

W marcu 2016 roku studio Oddworld Inhabitants zapowiedziało Oddworld: Soulstorm. Do dziś nie wiedzieliśmy o tym tytule zbyt wiele, ale w ostatnim czasie deweloper zaczął publikować pierwsze materiały graficzne (załączamy je do newsa), a dodatkowo w serwisie PC Gamer znajdziecie wywiad z Peterem Chapmanem, odpowiedzialnym za marketing w Oddworld Inhabitants. Oto, co można z niego wyczytać.

Oddworld: Soulstorm będzie grą mroczniejszą niż poprzedniczki. - Oddworld: Soulstorm - kilka nowych informacji o kolejnych przygodach Abe'a - wiadomość - 2017-03-13
Oddworld: Soulstorm będzie grą mroczniejszą niż poprzedniczki.

Przede wszystkim potwierdzono, że Oddworld: Soulstorm to zupełnie nowa produkcja, a nie remake, jak Oddworld: Abe's Oddysee New N' Tasty. Deweloperzy zamierzają pokazać, co się działo z Abem po wydarzeniach ukazanych we wspomnianej przed chwilą produkcji. Oznacza to, że części osób dokładnie znających uniwersum Oddworld niektóre elementy mogą się wydać znajome, ale w ogólnych założeniach będzie to coś nowego.

Wyjaśniono też, że Oddworld: Abe's Exoddus, kontynuacja jedynki, została wypuszczona bardzo szybko. Deweloperzy pracowali nad nią tylko przez około dziewięć miesięcy, więc siłą rzeczy pominęli sporo ciekawych elementów. W Soulstorm zaległości te zostaną nadrobione, a dodatkowo opowiadana historia będzie mroczniejsza.

Podczas zabawy wykorzystamy nieznane wcześniej umiejętności głównego bohatera. Abe odwiedzi też nowe miejsca. W ogóle świat znany z New N' Tasty nie będzie już taki sam. Na głównego bohatera czekać ma trudniejsza przeprawa, ochrona będzie bardziej uważna, a szefowie wyczuleni na wszelkie przejawy niesubordynacji. Krótko pisząc, wcześniejsze wydarzenia mają mieć dość poważne konsekwencje, więc nowa przygoda Abe’a „nie będzie piknikiem, to na pewno”.

O jakość produkcji troszczy się zespół, który co prawda nie jest już taki sam jak przed laty, ale w firmie dalej pracują Lorne Lanning (współzałożyciel Oddworld Inhabitants i reżyser pierwszych części) i Sherry McKenna (współzałożycielka firmy), a poza tym ekipa regularnie kontaktuje się ze starymi pracownikami. Największym wyzwaniem stojącym przed zespołem jest uporanie się z ciężarem Abe’a. Wielu obecnych graczy dorastało z tym bohaterem, więc z nowymi przygodami wiążą oni spore nadzieje. Jednocześnie jest to też najprzyjemniejszy element dewelopingu, gdyż wielu obecnych pracowników studia przed laty (seria w tym roku obchodzi 20. urodziny) zagrywało się w oryginalne przygody Mudokona, więc praca nad nową odsłoną jest dla nich sporym wydarzeniem.

Oddworld: Soulstorm ma zadebiutować w tym roku, aczkolwiek nie znamy jeszcze dokładnej daty ani docelowych platform sprzętowych.