Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 listopada 2020, 15:09

autor: Froozyy

20-letni Polak esportowcem roku

Podczas gali The Esports Awards 2020 nagrodę e-sportowca roku (w kategorii graczy korzystających z pecetów) przyznano 20-letniemu Polakowi - Michałowi „Nishy” Jankowskiemu (zawodnikowi zespołu Team Secret w Dotę 2).

W miniony weekend odbyło się tegoroczne e-sportowe rozdanie nagród „The Esports Awards 2020”, w ramach których przyznawano trofea najbardziej wyróżniającym się zawodnikom, drużynom, organizacjom czy też dziennikarzom w branży na przestrzeni mijającego roku. Podczas gali jedną z najważniejszych nagród uhonorowany został 20-letni Polak – Michał „Nisha” Jankowski (grający w Dotę 2 w drużynie Team Secret). Michał otrzymał tytuł najlepszego e-sportowca roku (w kategorii graczy korzystających z pecetów).

Dla osób nieśledzących kariery Nishy jego zwycięstwo może być sporym zaskoczeniem. Warto jednak wiedzieć, że w 2020 roku wraz ze swoim zespołem Team Secret (który otrzymał także nagrodę w kategorii drużyna roku) wygrał osiem z jedenastu największych turniejów, nie dając żadnych szans przeciwnikom i udowadniając, że przed nim jeszcze najpewniej kilka lat gry na wysokim poziomie.

Nisha swoją karierę zaczął już w 2014 roku, a do Team Secret trafił cztery lata później, by od tego czasu walczyć o najwyższe nagrody. Co ciekawe, Michał jest również najlepiej zarabiającym polskim graczem w e-sporcie (pod względem samych wygranych z turniejów) – do tej pory w swojej karierze wygrał ponad 920 tys. dolarów.

Jeśli ciekawi Was, komu przyznano nagrody w pozostałych kategoriach, to możecie zajrzeć np. tutaj. Z najważniejszych informacji warto wiedzieć m.in., że e-sportową grą roku zostało League of Legends, streamerem – Ibai „Ibai” Llanos, a organizacją – G2 Esports.