Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 grudnia 2020, 14:35

autor: Filip "Szarmancki" Węgrzyn

16 killi z pistoletu podczas imponującej akcji w PUBG. Nowy patch jest szalony

Ostatnio wprowadzona do PUBG aktualizacja wprawdzie dodała niewiele nowości, ale za to znaczących, m.in poprawiono system strzelania z pojazdów oraz możliwość prowadzenia ognia zza kierownicy. Tę właśnie mechanikę wykorzystał jeden z graczy, by osiągnąć imponujący wynik zabójstw i wygrać mecz.

Wprowadzona do PUBG w patchu 9.2 mechanika strzelania podczas prowadzenia pojazdów oraz najświeższy motocykl crossowy pozwoliły jednemu z graczy na pokaźny killstreak w postaci 16 zabójstw oraz zgarnięcie pierwszego miejsca w meczu battle royale, a to tylko przy użyciu samego pistoletu. Swoim wyczynem pochwalił się na portalu Reddit użytkownik awmaLLama.

16 Kill Win With Just a P1911 from r/PUBATTLEGROUNDS

Mimo wielokrotnego ocierania się o śmierć i ryzykownych popisów kaskaderskich, gracz wykorzystał szczęście i umiejętności, by skutecznie osiągnąć zwycięstwo poprzez niezbalansowane jeszcze mechaniki gry. Wyposażony jedynie w pistolet P1911, zaskakuje swoich przeciwników, pojawiając się na polu bitwy w widowiskowym stylu za kierownicą nowego dirt bike’a oraz innych dostępnych w grze pojazdów. Niektóre sceny zaprezentowane na 3-minutowym filmiku wyglądają jak żywcem wyjęte z filmu akcji. Wymiany ognia nie trwają długo, zaledwie kilka celnych strzałów pozwala wyjść awmaLLamie zwycięsko ze starcia.

16 killi z pistoletu podczas imponującej akcji w PUBG. Nowy patch jest szalony - ilustracja #1

Brak balansu nowej mechaniki i krytyka graczy

Mimo imponującego pokazu skilla, nagranie gracza awmaLLama podzieliło fanów gry. Jedna z grup usilnie twierdziła, że broń której używał jest co najwyżej przeciętna i nawet ze wszystkimi dodatkami jest po prostu bezużyteczna, co zresztą argumentuje częstym występowaniem modelu P1911 na mapie. Pojawiły się również oskarżenia, że autor walczy z botami, a nie z graczami, którzy stanowią prawdziwe wyzwanie. Inii znowu uważają wyczyny dzisiejszego bohatera za dość unikalne, a jego umiejętności za wyszlifowane. Ta różnica zdań doprowadziła do dyskusji w komentarzach pomiędzy użytkownikami.

Natomiast znaleźli się też tacy, którzy podkreślają, że nowo wprowadzony patch masywnie redukuje odrzut broni bocznych w czasie korzystania z nich w pojeździe oraz zwiększa obrażenia niektórych pukawek, co zapewniło obytemu w strzelaniu awmaLLamie przewagę. Zwiększony został również mnożnik obrażeń w zależności od trafienia w konkretną część ciała. Brak balansu prowadzenia ognia z pojazdu ma nie tylko znaczenie w przypadku pistoletów, ale również broni długiej - dla nich odrzut również został zredukowany. Niestety na niesprawiedliwą mechanikę nie możemy poradzić nic poza wyczekiwaniem, aż twórcy ją naprawią. Do tego czasu będziemy musieli to przeboleć lub sami z niej skorzystać, póki mamy okazję.