Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 listopada 2020, 16:00

autor: AlexB

Patch 9.2 do PUBG dodaje m.in. opcję strzelania dla kierowcy

Na serwerach testowych Playerunknown's Battlegrounds pojawiła się aktualizacja numer 9.2. Wprowadza ona między innymi dość ciekawą funkcję – możliwość strzelania przez kierowców pojazdów.

Minęły przeszło trzy tygodnie, odkąd Playerunknown's Battlegrounds otrzymało ostatnią dużą aktualizację, która dodała do gry między innymi nową, dynamicznie zmieniającą się mapę. Jak jednak przystało na osoby odpowiedzialne za popularną sieciową produkcję opartą o tryb battle royale, ekipa z PUBG Corp. ani myślała odpoczywać i w pocie czoła pracowała nad kolejnym patchem. Efekty jej starań można już sprawdzać na serwerze testowym. Ostatnio bowiem wylądowała na nim łatka oznaczona numerem 9.2.

Aktualizacja 9.2 do Playerunknown's Battlegrounds jest naprawdę całkiem spora. Jednak tym, co może przede wszystkim zainteresować wielu miłośników sieciowej strzelanki od studia PUBG Corp., jest fakt, że dodaje ona opcję strzelania z pozycji kierowcy. Dzięki niej osoby prowadzące większość maszyn dostępnych w grze (z wyjątkiem łodzi i wozów opancerzonych) mogą otwierać ogień ze swoich broni bocznych (które notabene zyskały w najnowszym patchu solidne wzmocnienie, jeśli chodzi między innymi o celność i zadawane obrażenia) i przeładowywać je, nie tracąc przy okazji kontroli (choć rzecz jasna nieco utrudnionej) nad pojazdem.

Wraz z możliwością strzelania z pozycji kierowcy patch 9.2 wprowadza również zmiany w celowaniu z maszyn. Kamera powinna być bardziej stabilna i w trybie TPP znajdować się bliżej postaci. Ograniczono także kąty, z których możemy mierzyć do przeciwnika w trakcie jazdy, w celu zwiększenia realizmu zabawy.

Patch 9.2 do PUBG dodaje m.in. opcję strzelania dla kierowcy - ilustracja #1
Kolejny patch do PUBG dodaje między innymi nowy motocykl.

Ponadto drużyna PUBG Corp. w ramach patcha 9.2 zdecydowała się dodać do Playerunknown's Battlegrounds kolejny pojazd, z którego można strzelać. Jest nim motocykl terenowy z miejscem wyłącznie dla jednej osoby. Znajdziecie go w meczach standardowych, niestandardowych i w trybie szkoleniowym na wszystkich mapach, z wyjątkiem Karakin.

Inną ciekawą rzeczą wchodzącą w skład aktualizacji 9.2 jest tzw. Battle Bride. Będzie ona dostępna do zdobycia od 18 listopada do 16 grudnia. W przeciwieństwie do klasycznych przepustek dostępnych w PUBG, ta skupi się na pojedynczej postaci, a nie motywie całego sezonu. Pierwsza umożliwi odblokowanie poprzez zdobywanie kolejnych poziomów (w sumie piętnastu) elementów kosmetycznych związanych z Sadiyą, bohaterką z historii Karakin.

Patch 9.2 do PUBG dodaje m.in. opcję strzelania dla kierowcy - ilustracja #2
Chętni na nową przepustkę w PUBG?

Łatka 9.2 dodaje również funkcje znajdowania drużyny (w grupę będziecie mogli połączyć się jeszcze przed rozpoczęciem rywalizacji, zamiast dobierać towarzyszy w strefie przedmeczowej) oraz czatu w lobby, wprowadza drobne zmiany na mapie Vikendi, poprawia optymalizację, polepsza balans i eliminuje szereg błędów związanych z interfejsem, skórkami i przedmiotami oraz szerogo pojętym gameplayem. Dokładny opis zawartości aktualizacji znajdziecie w tym miejscu.

Przypominamy, że obecnie w Playerunknown's Battlegrounds trwa 9 sezon rywalizacji. Jego opis znajdziecie na tej stronie.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Playerunknown’s Battlegrounds
  2. Playerunknown’s Battlegrounds - poradnik do gry