Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 marca 2019, 12:45

autor: AlexB

13-letnia głuchoniema streamerka Fortnite podbija Twitcha

Scena gry Fortnite na Twitchu ma nową gwiazdę. Jest nią trzynastoletnia głuchoniema streamerka prowadząca kanał ewokttv. Dziewczyna ma niemal 37 tysięcy obserwujących i przeszło 2000 subskrybentów.

Streamerzy na Twitchu, zwłaszcza ci zajmujący się najpopularniejszymi obecnie tytułami, często wzbudzają mieszane uczucia. Niektórzy lubią ich ze względu na rodzaj rozrywki przez nich dostarczany, dla innych są po prostu rozwrzeszczanymi dzieciakami promującymi toksyczne zachowania. Istnieją jednak kanały, do których ludzie w przeważającej większości podchodzą w sposób pozytywny. Przykładem tego może być ewokttv. Właścicielką tego konta jest trzynastoletnia fanka Gwiezdnych wojen (a szczególnie Ewoków) oraz Fortnite: Battle Royale, który jest jedynym tytułem goszczącym na jej streamach. I nie byłoby w tym nic specjalnego, gdyby nie fakt, że dziewczynka jest głuchoniema i podczas audycji przez nią prowadzonych nie ma praktycznie żadnych dźwięków.

W Fortnite można osiągnąć wysoki poziom, nawet mimo niepełnosprawności. - 13-letnia głuchoniema streamerka Fortnite podbija Twitcha - wiadomość - 2019-03-14
W Fortnite można osiągnąć wysoki poziom, nawet mimo niepełnosprawności.

Streamerka zaliczyła spory wzrost popularności w ostatnich dniach, kiedy jej kanał „zahostowali” między innymi TimTheTatmanoraz oraz Mizkif. Obecnie ma ona niemal 37 tysięcy obserwujących i ponad 2300 subskrybentów. Jeśli jednak myślicie, że to dlatego, iż jest niepełnosprawna, to musimy wyprowadzić Was z błędu. Jest ona bowiem również bardzo dobrym graczem w Fortnite: Battle Royale, chwalonym przez profesjonalistów za agresywny styl i umiejętność błyskawicznego budowania. Według statystyk opublikowanych na Twitchu wygrała ona 375 meczów, a jej wskaźnik KD (zabójstwa/śmierci) wynosi 2,34. Jak to możliwe, że osoba niesłysząca może osiągać takie wyniki? Otóż korzysta ona z opcji tak zwanej wizualizacji dźwięku, która została dodana do Fortnite na wszystkich platformach w lipcu ubiegłego roku.

Trzynastolatka podbiła również serca wielu widzów faktem, że nie zostawia dla siebie wszystkich pieniędzy zarobionych podczas streamów. Dużą ich część przekazuje na schroniska dla zwierząt.

Oglądając streamy na kanale ewokttv można czasem natknąć się na wypowiedzi widzów, że trzynastolatka jest dla nich inspiracją. Nie da się ukryć, że stanowi ona żywy przykład na to, że mimo własnych ograniczeń można osiągnąć naprawdę wysoki poziom w lubianej przez siebie dziedzinie i kto wie, być może dzięki niej spotkamy na Twitchu bądź jakiejkolwiek innej platformie streamingowej więcej głuchych bądź niedosłyszących graczy, którzy będą chcieli zaprezentować swoje umiejętności światu.

Fortnite: Battle Royale

Fortnite: Battle Royale