Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 marca 2019, 12:47

autor: Aquma

Bloomberg: To nieprawda, że Sony przejmuje Take-Two Interactive

Agencja prasowa Bloomberg uzyskała potwierdzenie od Sony – japoński gigant nie planuje przejęcia właścicieli marek Red Dead Redemption i GTA, czyli firmy Take-Two Interactive. Wieści zostały zdementowane także przez ich oryginalne źródło, czyli przedsiębiorcę giełdowego firmy Wedbush Securities.

Sony nie planuje przejęcia Take-Two Interactive - Bloomberg: To nieprawda, że Sony przejmuje Take-Two Interactive - wiadomość - 2019-03-14
Sony nie planuje przejęcia Take-Two Interactive

W SKRÓCIE:

  1. wczoraj pojawiły się doniesienia o możliwym przejęciu Take-Two Interactive przez Sony;
  2. wieści okazały się nieprawdziwe – były wynikiem błędnej interpretacji cytatu;
  3. dziennikarz agencji Bloomberg otrzymał potwierdzenie, że Sony nie ma takich planów.

Wczoraj branżą wstrząsnęła wieść o możliwym przejęciu Take-Two Interactive – właściciela m.in. twórców Red Dead Redemption II, czyli studia Rockstar Games – przez japońską korporację Sony. Okazuje się jednak, że informacja jest wyssana z palca – pojawiła się w wyniku błędnej interpretacji cytatu przedsiębiorcy giełdowego Joela Kuliny z firmy Wedbush Securities przez redaktorów serwisu MarketWatch. W rzeczywistości źródłem doniesień były wyłącznie giełdowe plotki, które nie mają żadnego pokrycia w faktach. W odpowiedzi na pytania dziennikarzy podkreślił to sam Joel Kulina.

To jest niepotwierdzona spekulacja rynkowa, która pojawia się w plotkach. W żaden sposób nie jestem źródłem tej historii. I nie wiem, kto mnie cytował, ponieważ nie rozmawiałem z nikim przez telefon (być może ktoś zobaczył notatkę handlową, którą napisałem) - czytamy w wypowiedzi dla serwisu gamesindustry.biz.

Informację dementują także inne podmioty – w tym Bloomberg, czyli największa na świecie agencja prasowa, zajmująca się przede wszystkim wieściami z rynków.

Wiedzą o tym już wszyscy, w tym Wedbush, ale dla porządku: Sony potwierdziło mi, że nie ma "żadnej prawdy" w informacjach o przejęciu Take Two – czytamy w tweecie tokijskiego reportera Bloomberg, Yujiego Nakamury.

Wygląda na to, że wczorajsze wstrząsające wieści były typową burzą w szklance wody i fani marki Xbox nie muszą się obawiać o to, czy będą mogli zagrać w GTA VI na kolejnej konsoli Microsoftu. Co ciekawe, choć plotka okazała się nieprawdziwa, samo jej pojawienie się wystarczyło, by akcje zarówno Take-Two, jak i Sony poszły wczoraj w górę o – odpowiednio – 7% i 1%. Powody do zadowolenia mają więc też niektórzy gracze giełdowi.

  1. Sony – strona oficjalna
  2. Take-Two Interactive – strona oficjalna
  3. Wedbush Securities – strona oficjalna
  4. Bloomberg – strona oficjalna
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.