Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 kwietnia 2021, 12:36

autor: Aquma

11 bit studios - rośnie budżet nowej gry. W planach kolejne projekty

Dzięki kolejnemu raportowi finansowemu firmy 11 bit studios dowiedzieliśmy się, jak przebiegają prace nad nowymi tytułami. Deweloperzy pracują aż nad trzema projektami.

W SKRÓCIE:

  1. twórcy Frostpunka pracują nad trzema nowymi grami noszącymi nazwy kodowe Projekt 8, Dolly i Eleanor;
  2. najbardziej zaawansowane są prace nad pierwszą z produkcji – rośnie liczba pracowników i budżet przeznaczony na grę;
  3. dwa kolejne tytuły są w fazie projektowej / koncepcyjnej;
  4. przychody z Frostpunka sięgnęły 130 mln złotych, a na This War of Mine zarobiono 110 mln złotych (w obydwu przypadkach dane uwzględniają też DLC).

Polska firma 11 bit studios podzieliła się kolejnym raportem finansowym, podsumowującym 2020 rok. W dokumencie znalazło się kilka informacji dotyczących kolejnej gry tego dewelopera znanej pod roboczą nazwą Projekt 8. W produkcję na razie jest zaangażowane około 45 osób, ale zespół jest intensywnie powiększany. Tytuł będzie miał też zauważalnie większy budżet, niż pierwotnie planowano.

Według obecnych założeń zespół odpowiedzialny za stworzenie Projektu 8 docelowo powinien być porównywalny wielkością do zespołu pracującego nad Frostpunkiem (ok. 60-70 osób), a budżet produkcyjny gry, szacowany wcześniej na ok. 20 mln zł, będzie istotnie większy od tej kwoty – czytamy.

Warto odnotować, że Projekt 8 nie jest jedyną nową produkcją, która powstaje w warszawskim studiu. Deweloperzy prowadzą prace prototypowe i koncepcyjne nad dwiema kolejnymi grami znanymi pod nazwami kodowymi Dolly i Eleanor. Nad pierwszą z nich czuwa nieco mniejszy zespół liczący około 20 osób (wcześniej rozwijali This War of Mine). Gra ta ma bazować na zupełnie nowej marce. Z kolei w powstawanie drugiej zaangażowanych jest około 50 pracowników – głównie ludzi, którzy tworzyli Frostpunka. Warto odnotować, że Eleanor ma być tytułem zdecydowanie większym i droższym w produkcji od ostatniej wydanej gry 11 bit studios. Niedługo powinniśmy poznać jakieś konkrety na temat tych tytułów.

Przed nami kolejne kwartały wytężonej pracy nad rozbudową portfela gier własnych i z wydawnictwa. Posiadane zasoby finansowe pozwalają nam jednak z dużą swobodą planować przyszłość również w dłuższej, niż tylko kilkuletnia, perspektywie. Satysfakcjonujące tempo prac nad kolejnymi tytułami wewnętrznymi, czyli Projektem 8 oraz projektami Dolly i Eleanor, jak i zewnętrznymi pozwala oczekiwać, że zbliżamy się do momentu, gdy będziemy mogli powiedzieć o nich szerzej naszym Akcjonariuszom i Inwestorom – czytamy w raporcie.

11 bit studios - rośnie budżet nowej gry. W planach kolejne projekty - ilustracja #1
Rachunek zysków i strat oraz pozostałych całkowitych dochodów (w złotówkach). Źródło: C:\Users\barto\Downloads\Obrazki\raport-roczny-11-bit-studios-sa-za-2020-rok.pdf

Ciekawie przedstawiają się też informacje na temat przychodów wygenerowanych przez poszczególne tytuły. Od 2018 roku do końca grudnia 2020 r. na Frostpunku i jego dodatkach zarobiono już ponad 130 mln złotych. Z kolei łączne przychody ze sprzedaży This War of Mine (wraz z DLC) przekroczyły w zeszłym roku 110 mln złotych.

Przypominamy, że ostatnia jak dotychczas gra 11 bit studios – Frostpunk – ukazała się na pecetach 24 kwietnia 2018 roku. Kilkanaście miesięcy później na rynek trafiły także wydania konsolowe (dedykowane PlayStation 4 i Xboksowi One).

  1. Recenzja gry Frostpunk – by przetrwać zimę stulecia, trzeba serca z lodu
  2. Frostpunk – poradnik
  3. 11 bit studios – strona oficjalna