Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat F.E.A.R.: First Encounter Assault Recon

Nowe zwiastuny z koreańkiego MMOFPS F.E.A.R. Origin Online

Adrian Werner, 22 stycznia 2012, 11:20

Powoli dobiegają końca prace nad F.E.A.R. Origin Online, czyli koreańskim MMOFPS kontynuującym popularną serię strzelanek autorstwa studia Monolith Productions. Autorzy właśnie ogłosili datę startu zamkniętych beta testów i z tej okazji wypuścili również nowe zwiastuny.

Nadchodzi trzecia część F.E.A.R.

Adrian Werner, 24 marca 2010, 09:31

Przez ostatnie kilka miesięcy wielokrotnie docierały do nas plotki o następnej odsłonie stworzonego przez Monolith Productions cyklu F.E.A.R. Teraz mamy dla was coś więcej niż domysły i spekulacje.

Pierwsze informacje o fabule F.E.A.R. 3?

Hed, 5 lutego 2010, 09:16

Serwis VG247 opublikował notatkę opisującą szczegóły castingu ze stycznia tego roku, który dotyczył sieciowej reklamy gry F.E.A.R. 3. Wydaje się, że tekst, dostarczony przez anonimowe źródło, może wskazywać na pewne szczegóły odnośnie fabuły trzeciej produkcji studia Monolith. Oczywiście sam projekt nie został jeszcze nawet zapowiedziany.

Zwolnienia u twórców F.E.A.R oraz This is Vegas

Adrian Werner, 13 stycznia 2010, 09:15

Miniony rok zostanie zapamiętany m.in. jako okres, w którym straciło pracę ponad 11 tysięcy osób pracujących przy tworzeniu gier. Wygląda na to, że ten niefortunny trend będzie niestety kontynuowany.

Nasilają się plotki o F.E.A.R. 3

Adrian Werner, 16 grudnia 2009, 11:15

Wspominaliśmy już o plotkach na temat F.E.A.R. 3. Dzięki wpisowi na stronie artysty Joela Cuellara, istnienie tego projektu wydaje się coraz bardziej prawdopodobne.

Wieści ze świata (Battlefield Heroes, NBA2K10, Wii Sports Resort) 1/07/09

Jiker, 1 lipca 2009, 13:20

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: Merchants of Brooklyn zmienia tytuł, DLC do Skate 2, premiera Worms 2: Armageddon, twórcy F.E.A.R. pracują nad nową strzelaniną, dobre wyniki sprzedaży Wii Sports Resort w Japonii, wyjątkowa edycja kolekcjonerska NBA2K10 i inne. Zapraszamy do lektury.

F.E.A.R. traci fanów z powodu rozszerzeń i wersji konsolowych

Animol, 28 grudnia 2008, 14:00

Jak twierdzi Dave Matthews, jedna z głównych osób odpowiedzialnych za F.E.A.R. 2: Project Origin, „seria” traci fanów z powodu średnio udanych rozszerzeń i słabiutkich wersji konsolowych.

Project Origin - pierwszy zwiastun kontynuacji gry F.E.A.R. już dostępny!

Krystian Smoszna, 24 września 2007, 06:50

W Internecie pojawił się pierwszy zwiastun gry Project Origin, nowej pierwszoosobowej strzelaniny, która tworzona jest przez studio Monolith Productions. Krótki film powinien zainteresować przede wszystkim fanów gry F.E.A.R.: First Encounter Assault Recon, gdyż to właśnie z kontynuacją tego produktu mamy tutaj do czynienia.

Project Origin - tak będzie nazywać się kontynuacja gry F.E.A.R.

Krystian Smoszna, 6 września 2007, 17:52

Kontynuacja gry F.E.A.R.: First Encounter Assault Recon od dziś nosi nazwę Project Origin – poinformował koncern Warner Bros. Interactive Entertainment, który opublikuje produkt studia Monolith Productions na rynku. Tytuł ten został wybrany przez fanów w specjalnym konkursie, zorganizowanym na początku czerwca przez wydawcę.

Trzeci zestaw dodatkowych map do F.E.A.R.

Misiek, 13 sierpnia 2007, 13:45

Pod koniec lipca na Xbox Live Marketplace pojawił się drugi zestaw map (Synchronicity Pack) do F.E.A.R.: First Encounter Assault Recon w wersji na Xboxa 360. Twórcy zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, wypuścili właśnie trzecią paczkę dodatkowych poziomów. O dziwo, wbrew temu, co zapowiadano wcześniej, jest ona do pobrania za darmo.

Wybierz tytuł dla kontynuacji gry F.E.A.R.: First Encounter Assault Recon!

Krystian Smoszna, 6 sierpnia 2007, 17:48

Miał rozpocząć się 23-ego lipca, ale ostatecznie ruszył dopiero dziś. Konkurs Name Your F.E.A.R., bo to o nim właśnie mowa, został opóźniony o dwa tygodnie. Choć firma Monolith Productions, Inc. zarzekała się, że powodem obsuwy jest chęć dokładnego przyjrzenia się wszystkim propozycjom nadesłanym przez fanów gry F.E.A.R.: First Encounter Assault Recon, to prawda wydaje się być zupełnie inna...

Kolejna paczka nowych map do F.E.A.R.

Misiek, 23 lipca 2007, 14:23

Na początku lipca na Xbox Live Marketplace wylądował Nightmare Pack, czyli zestaw czterech dodatkowych map do F.E.A.R. w wersji na Xboxa 360. Nie minął miesiąc, a twórcy wypuszczają kolejną paczkę – tym razem zatytułowaną Synchronicity Pack.

Dwie nowe gry z cyklu F.E.A.R. oficjalnie zapowiedziane

Krystian Smoszna, 11 lipca 2007, 17:04

Przedstawiciele koncernu Sierra Entertainment, Inc. wyłożyli wreszcie karty na stół i oficjalnie zapowiedzieli dwa nowe produkty, korzystające z marki F.E.A.R.: First Encounter Assault Recon. Pierwszy z planowanych tytułów pojawi się na PC, w drugi natomiast zagrają użytkownicy konsoli Xbox 360.

Nowe mapy do F.E.A.R. już na Marketplace

Misiek, 5 lipca 2007, 14:45

Fani F.E.A.R. w wersji na Xboxa 360 powinni odwiedzić Xbox Live – pojawiła się tam nowa paczka map do trybów wieloosobowych. Nightmare Pack, bo tak ten zbiór się nazywa, nie jest niestety darmowy (kosztuje 500 MP, waży 260 MB).

Dwa nowe tryby rozgrywki w F.E.A.R. na Xboksach 360

Krystian Smoszna, 26 czerwca 2007, 07:59

Koncern Sierra Entertainment, Inc. opublikował w ramach usługi Xbox Live niewielki dodatek do gry F.E.A.R.: First Encounter Assault Recon, który pozwoli użytkownikom konsoli Xbox 360 zmagać się w dwóch nowych trybach rozgrywki. Wielbicieli programu z pewnością ucieszy fakt, że rozszerzenie jest darmowe.

Fani wymyślą tytuł dla kontynuacji gry F.E.A.R.: First Encounter Assault Recon

Krystian Smoszna, 5 czerwca 2007, 07:19

Trwają prace nad kolejną grą firmy Monolith Productions, Inc., która będzie kontynuować historię opowiedzianą w programie F.E.A.R.: First Encounter Assault Recon oraz jego oficjalnym rozszerzeniu, zatytułowanym Extraction Point. Z racji tego, że przygotowywany produkt nie może korzystać z tej samej marki, autorzy potrzebują nowego tytułu dla swojego dzieła.

F.E.A.R. na konsolę PlayStation 3 w drugiej połowie kwietnia

Krystian Smoszna, 29 marca 2007, 08:54

Dziewięć dni temu informowaliśmy Was o opóźnieniu kilku tzw. „tytułów startowych” dla konsoli PlayStation 3. Wśród wymienionych wówczas gier znajdowała się konwersja popularnej strzelaniny F.E.A.R.: First Encounter Assault Recon. Dziś powracamy do tego tematu, a to za sprawą oficjalnej daty premiery programu, którą ogłosiła firma Sierra Entertainment.

Pięć europejskich tytułów startowych dla PlayStation 3 zalicza opóźnienie

Krystian Smoszna, 20 marca 2007, 07:55

Aż pięć gier z listy tzw. tytułów startowych, nie ujrzy światła dziennego w dniu europejskiej premiery konsoli PlayStation 3, czyli w najbliższy piątek. Mimo że wśród programów tych dominują konwersje, opóźnienie zaliczy także jeden produkt ekskluzywny, mianowicie Untold Legends: Dark Kingdom.

Kontynuację gry F.E.A.R. opracuje Swordfish Studios?

Krystian Smoszna, 27 listopada 2006, 13:54

Gdy wczoraj informowaliśmy Was o otwarciu nowego oddziału firmy Swordfish Studios w brytyjskim Manchesterze, nic nie wiedzieliśmy na temat pierwszego produktu, jaki tam powstanie. Co prawda nadal nie dysponujemy stuprocentowo pewnymi informacjami, ale chodzą słuchy, że tym programem będzie druga odsłona cyklu F.E.A.R.: First Encounter Assault Recon.

Dwa tytuły startowe dla PlayStation 3 zaliczą opóźnienie?

Krystian Smoszna, 9 listopada 2006, 08:37

Amerykańskie sklepy internetowe GameStop oraz EBGames, uaktualniły daty wydania dwóch gier przeznaczonych na konsolę PlayStation 3 – The Elder Scrolls IV: Oblivion i F.E.A.R.: First Encounter Assault Recon. Jeśli informacje te znajdą potwierdzenie w rzeczywistości, to liczba tzw. tytułów startowych dla nowego urządzenia koncernu Sony zostanie zmniejszona.

F.E.A.R.: Extraction Point w sklepach, F.E.A.R. w wersji na konsolę Xbox 360 w tłoczni

Krystian Smoszna, 25 października 2006, 07:32

W ostatnim tygodniu października wielbiciele gry F.E.A.R.: First Encounter Assault Recon nie powinni mieć powodów do narzekań. Koncern Vivendi Games oferuje im bowiem dwa produkty z tego cyklu, jeden przeznaczony na PC, drugi stworzony z myślą o konsoli Xbox 360.

Posiadacze konsoli Xbox 360 mogą pobrać już demo gry F.E.A.R.

Krystian Smoszna, 25 września 2006, 14:19

Mimo, że do premiery gry F.E.A.R.: First Encounter Assault Recon na konsolę Xbox 360 pozostało jeszcze trochę czasu, posiadacze urządzenia firmy Microsoft mogą już teraz przetestować ów produkt pod kątem rozgrywki jednoosobowej. Stało się to możliwe dzięki wersji demonstracyjnej programu, która została udostępniona na wirtualnym targowisku usługi Xbox Live.

Czego możemy spodziewać się po X06?

Metatron, 23 września 2006, 15:51

Nintendo miało już swoje konferencje, Sony obecnie walczy na Tokyo Game Show, a Microsoft swoje działa wytoczy na przyszłotygodniowej imprezie X06, która odbędzie się w Barcelonie (Hiszpania), a kręcić się będzie wokół X360 (być może również pojawią się informacje o Games For Windows). Serwis 1up.com przedstawił listę gier, które będą zaprezentowane podczas tego wydarzenia.

F.E.A.R. w wersji na konsole zawierać będzie nowe poziomy oraz dodatkowe bronie

Krystian Smoszna, 21 sierpnia 2006, 10:55

W ubiegłym tygodniu dowiedzieliśmy się, że firma Sierra Entertainment planuje wydać grę F.E.A.R. na PlayStation 3, dzięki czemu liczba jej konwersji na konsole nowej generacji wzrosła do dwóch. Od początku wiadomo było, że oba programy zostaną rozwinięte w stosunku do PeCetowego pierwowzoru. Dziś możemy uchylić rąbka tajemnicy i zdradzić, co takiego ciekawego szykują nam developerzy.

F.E.A.R. również na konsoli PlayStation 3

Krystian Smoszna, 18 sierpnia 2006, 07:16

Xbox 360 nie będzie jedyną konsolą nowej generacji, która doczeka się konwersji popularnej, pierwszoosobowej strzelaniny o nazwie F.E.A.R.: First Encounter Assault Recon. Koncern Sierra Entertainment zapowiedział wczoraj, że gra zostanie przygotowana również z myślą o PlayStation 3.

Gra F.E.A.R. Combat już dostępna!

Krystian Smoszna, 17 sierpnia 2006, 11:00

Jest godzina jedenasta, a to oznacza, że przygotowany przez firmę Monolith Productions program o nazwie F.E.A.R.: Combat jest już dostępny w Internecie. Gra przeznaczona jest wyłącznie do rozgrywek w trybie multiplayer i nie wymaga posiadania podstawowej wersji F.E.A.R.: First Encounter Assault Recon.

F.E.A.R. będzie straszyć również na PS3?

Metatron, 10 sierpnia 2006, 07:40

Posiadacze X360 czekają już na przeznaczoną dla ich konsoli wersję pecetowego hitu F.E.A.R. Według najnowszych informacji istnieje spora szansa na to, że grą będą mogli cieszyć się również właściciele Playstation 3.

Czym będzie F.E.A.R.: Combat?

eLKaeR, 9 sierpnia 2006, 09:44

Właśnie okazało się, że dwadzieścia dni, o których pisaliśmy 27 lipca 2006 w kontekście F.E.A.R.: Combat, dotyczyło nie ujawnienia szczegółów na temat tego projektu, lecz jego premiery. Bowiem dokładnymi informacjami w omawianej sprawie dysponujemy już dziś i chcielibyśmy podzielić się nimi z Szanownymi Czytelnikami.

F.E.A.R.: Combat - tajemniczy projekt studia Monolith Productions

Krystian Smoszna, 27 lipca 2006, 09:18

Firma Monolith Productions ma w zanadrzu niespodziankę dla wszystkich wielbicieli gry F.E.A.R.: First Encounter Assault Recon. Dokładnie za 20 dni producenci programu ujawnią szczegóły dotyczące tajnego projektu o nazwie Combat.

Opublikowano nową łatę oraz inne dodatki do gry F.E.A.R.

Krystian Smoszna, 26 maja 2006, 13:07

Sporo niespodzianek dla fanów gry F.E.A.R. przygotował jej wydawca, firma Sierra. W Internecie ukazała się nowa łata, pliki niezbędne do uruchomienia serwera oraz narzędzia pozwalające na modyfikację programu (Software Development Kit).

F.E.A.R. na konsolę Xbox 360 z nowym trybem zabawy dla jednego gracza

Krystian Smoszna, 10 maja 2006, 12:57

Wspominaliśmy już dziś o pierwszym, oficjalnym dodatku do gry F.E.A.R. (przeznaczonym na PC), teraz przyjrzymy się konwersji pierwowzoru, którą pod koniec roku będą cieszyć się posiadacze konsoli Xbox 360.

Half-Life 2 oraz inne strzelaniny na konsoli PlayStation 3?

Krystian Smoszna, 8 maja 2006, 13:27

Czy gra Half-Life 2 – obsypana nagrodami pierwszoosobowa strzelanina z 2004 roku – doczeka się konwersji na konsolę PlayStation 3? Takie oto pytanie nasuwa się po informacji opublikowanej przez serwis Worthplaying, która zadebiutowała w Internecie przed kilkunastoma minutami.

Extraction Point pierwszym dodatkiem do gry F.E.A.R.

Jiker, 6 maja 2006, 14:36

Koncern Vivendi Universal Games ogłosił, iż rozpoczęto właśnie prace nad pierwszym oficjalnym dodatkiem do strzelaniny F.E.A.R. F.E.A.R.: Extraction Point, bo takim podtytułem zostanie obdarzony, ukaże się na rynku w okolicach października 2006 roku.

F.E.A.R. na konsolę Xbox 360 - Vivendi Universal oficjalnie potwierdza

Krystian Smoszna, 4 maja 2006, 08:50

W połowie ubiegłego miesiąca zaprezentowaliśmy Wam wieści pochodzące z czasopisma Official Xbox Magazine, z których wynikało, że na F.E.A.R. – pierwszoosobową strzelaninę rodem z Monolith Productions – doczekają się również posiadacze Xboksów 360. Informacja ta została wczoraj potwierdzona przez koncern Vivendi Universal.

F.E.A.R. najlepszą grą według jury festiwalu SCI-FI-LONDON

Krystian Smoszna, 20 kwietnia 2006, 07:53

Jednym z filmów prezentowanych podczas tegorocznej, piątej edycji festiwalu SCI-FI-LONDON będzie produkcja Juliusza Machulskiego o nazwie Seksmisja. To jednak nie z powodu tej znakomitej komedii wspominamy o imprezie, która jest świętem brytyjskich maniaków wielbiących gatunki fantasy i science fiction. Chodzi nam – jak zwykle – o grę, tym razem F.E.A.R., która zdaniem Wyspiarzy okazała się najlepszym produktem rozrywkowym ubiegłego roku.

Posiadacze nowych Xboksów doczekają się konwersji gry F.E.A.R.

Krystian Smoszna, 16 kwietnia 2006, 14:43

F.E.A.R. – ubiegłoroczna gra rodem ze studia Monolith Productions, która swego czasu bezpośrednio konkurowała o fanów pierwszoosobowych strzelanin wraz z Quake 4 – doczeka się konwersji na konsolę Xbox 360. Informacja ta nie jest co prawda nowa, wszak już kilka miesięcy temu pojawiły się tego typu pogłoski, ale dopiero teraz plotka uzyskała potwierdzenie w rzeczywistości.

Prezes Monolith Productions o kontynuacji F.E.A.R.

Jiker, 22 lutego 2006, 10:40

Ukazały się informację o sequelu hitowego produktu firmy Monolith Productions, czyli gry F.E.A.R. Co też ciekawego przekazała zachodnim mediom prezes wymienionej wyżej firmy, Samantha Ryan?

F.E.A.R. również w wersji na konsolę Xbox 360?

Krystian Smoszna, 11 lutego 2006, 13:11

W najnowszym numerze popularnego magazynu Electronic Gaming Weekly pojawiła się informacja, że gra F.E.A.R. – ubiegłoroczny hit rodem z Monolith Productions – doczeka się konwersji przeznaczonej na konsolę Xbox 360.

Patch 1.03 do gry F.E.A.R. zadebiutuje dziś w Internecie

Krystian Smoszna, 7 lutego 2006, 09:11

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, firma Monolith Productions zakończyła już prace nad nową łatą do gry F.E.A.R.: First Encounter Assault Recon. Patch oznaczony liczbą 1.03 skoncentruje się wyłącznie na udogodnieniach związanych ze zmaganiami w sieci.

World of Warcraft motorem napędowym sukcesu Vivendi Universal Games

Elrond, 31 stycznia 2006, 13:13

Francuski gigant medialny, firma Vivendi Universal, podał wyniki finansowe grupy za ubiegły rok. Nas interesują oczywiście wieści z podwórka Vivendi Universal Games, czyli ramienia firmy zajmującego się grami, a te są więcej niż dobre. Otóż przychody VUG w roku 2005 podskoczyły aż o 35% w porównaniu z rokiem poprzednim.

Monolith kończy prace nad nową łatą do gry F.E.A.R.

Krystian Smoszna, 28 stycznia 2006, 13:19

Niewiele nowego słychać w kwestii F.E.A.R. – strzelaniny wyprodukowanej przez firmę Monolith Productions. Wiemy, że autorzy intensywnie pracują nad dodatkiem, ale do tej pory nie ujawniono żadnych szczegółowych informacji na jego temat. Zwolennicy ubiegłorocznego hitu muszą więc na razie zadowolić się kolejną łatką, która już niedługo ujrzy światło dzienne.

Myśli nieprzemyślane - To był dobry rok

Redakcja GRYOnline.pl, 30 grudnia 2005, 18:31

Rok 2005 dobiega końca. Niebawem startuje druga edycja Gry na medal, któremu to plebiscytowi patronuje Play PC, Komputer Świat Gry oraz Gry-OnLine. Czas po temu najwyższy zastanowić się nad tym, w co i przede wszystkim dlaczego w tym roku graliśmy.

Konkurs F.E.A.R. - gra za friko! zakończony

Solnica, 21 listopada 2005, 11:56

Zakończył się nasz mini konkurs dla posiadaczy abonamentów MayClub w którym nagrodą dla zwycięzcy był egzemplarz gry F.E.A.R. Tym razem szczęśliwy los uśmiechnął się do osoby o ksywce ...

Punkbuster w nowej łacie do F.E.A.R.

Krystian Smoszna, 17 listopada 2005, 08:39

Niemiecka strona F.E.A.R. HQ donosi, że następna łata do popularnej strzelaniny F.E.A.R., zawierać będzie specjalne zabezpieczenie przed nieuczciwymi graczami o nazwie Punkbuster.

Konkurs F.E.A.R. - gra za friko!

Solnica, 16 listopada 2005, 11:38

Kolejny konkurs z serii „gra za friko” i kolejna ciekawa nagroda do wygrania, którą tym razem jest gra F.E.A.R. Reguły zabawy wciąż te same – jeden mail i odrobina szczęścia wystarczą, aby przesyłka z nagrodą trafiła właśnie do was.

Koniec problemów z uruchomieniem gry F.E.A.R. po instalacji patcha w wersji 1.02

Krystian Smoszna, 14 listopada 2005, 10:01

Opublikowana w ostatni dzień października łata do gry F.E.A.R., sprawiła części użytkowników mnóstwo problemów. Programiści z firmy Monolith Productions długo pracowali nad poprawką, usuwającą irytujący błąd. Po kilkunastu dniach trafiła ona wreszcie do Internetu.

Poradnik: F.E.A.R.

Redakcja GRYOnline.pl, 8 listopada 2005, 18:01

Poradnik do first person shootera p.t. F.E.A.R. (First Encounter Assault Recon) zawiera dokładny opis przejścia gry, ze wskazaniem miejsc wszystkich przedmiotów i przeciwników. do tego dochodzą wskazówki, jak poradzić sobie w określonych walkach.

Problemy z patchem 1.02 do gry F.E.A.R.

Krystian Smoszna, 2 listopada 2005, 08:06

Wczoraj informowaliśmy Was o pojawieniu się nowej łaty do F.E.A.R., która oprócz kilku udogodnień, oferuje również nową mapę do trybu multiplayer. Niestety, patch nie został chyba do końca przetestowany – część użytkowników po jego instalacji, nie może uruchomić gry.

Nowy patch do gry F.E.A.R

Krystian Smoszna, 1 listopada 2005, 10:53

Koncern Vivendi Universal Games przygotował nową łatę dla gry F.E.A.R. – pierwszoosobowej strzelaniny rodem z Monolith Studios. Tym razem z usprawnień skorzystają głównie zwolennicy trybu multiplayer – opublikowano bowiem premierową mapę o nazwie Asylum.

F.E.A.R. - Dowiedz się, czym jest strach - odcinek 7

Krystian Smoszna, 22 października 2005, 14:51

Przez ostatnie dwa tygodnie publikowaliśmy specjalną serię krótkich wiadomości poświęconych grze F.E.A.R., w których skrótowo opisaliśmy jej najważniejsze elementy. Dziś robimy to po raz ostatni.