Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat UFO: Kolejne Starcie

UFO: Trilogy już niebawem na rynku

Vercetti, 11 lipca 2007, 14:15

1C Publishing EU postanowiła odświeżyć nieco pamięć o strategicznej serii UFO, wydając w Wielkiej Brytanii pakiet, złożony z trzech reprezentujących ową sagę gier. Zestaw zatytułowany po prostu UFO: Trilogy pozwoli odbiorcom na ponowne sprawdzenie tego, co mają do zaoferowania takie projekty, jak: Aftermath, Aftershock oraz Afterlight.

Kolejne gry dostępne w systemie elektronicznej dystrybucji

Krooliq, 12 lipca 2006, 11:29

Firma Paradox Interactive poinformowała, że katalog gier dostępnych w systemie elektronicznej dystrybucji GamersGate właśnie powiększył się o kolejne trzy tytuły: UFO: Aftershock, UFO: Aftermath oraz Korea: Forgotten Conflict.

Cenega wydawcą UFO: Afterlight

Krystian Smoszna, 2 marca 2006, 09:09

Niespodzianki nie ma. Kolejną grę ze znanego cyklu UFO wyda na rynku Cenega. Przedstawiciele firmy opublikowali wczoraj oficjalne oświadczenie prasowe, w którym poinformowali o podpisaniu stosownego porozumienia w tej sprawie ze studiem Altar Games.

Konkurs dla utalentowanych fanów cyklu UFO

Krystian Smoszna, 20 grudnia 2005, 08:00

Fani gier z serii UFO mają okazję wykazać się w specjalnym konkursie, zorganizowanym przez serwis Strategy Core oraz firmy Altar i Cenega. Zabawa związana jest głównie z najnowszą odsłoną cyklu, zatytułowaną UFO: Aftershock, która w Polsce zadebiutowała w ubiegłym miesiącu.

Zapowiedziano kolejną odsłonę cyklu UFO

Krystian Smoszna, 14 grudnia 2005, 11:11

Członkowie studia Altar Games nie zamierzają przedłużać urlopu po ukończeniu gry UFO: Aftershock. Program zadebiutował na rynku niespełna dwa miesiące temu (w Polsce 18 listopada), a już dziś dowiadujemy się, że rozpoczęto prace nad kolejną odsłoną opowieści o zmaganiach ludzi z obcymi.

Znamy datę wydania UFO: Aftershock

Elrond, 6 września 2005, 13:43

UFO: Aftershock, połączenie taktycznej gry akcji na poziomie odziału oraz strategii, rzec można, globalnej, powstające w czeskim studiu Altar Interactive ukaże się na rynku już 7 października, poinformowali przedstawiciele Ascaron oraz Cenegi, wydawcy gry. Tym samym pozostał miesiąc do wkroczenia w kolejną część popularnej niegdyś serii.

Nowe informacje o UFO: Aftershock

Elrond, 1 lipca 2005, 10:52

Piekiełko Graczy czyli serwis GamersHell zamieścił bardzo obszerne FAQ dotyczące niecierpliwie oczekiwanej przez fanów gry UFO: Aftershock. W dalszej części wiadomości postaraliśmy się o podanie najważniejszych informacji o kolejnej odsłonie jednej z najciekawszych serii strategiczno taktycznych.

Chcesz zaistnieć w świecie UFO: Aftershock? Napisz opowiadanie i licz na odrobinę szczęścia

Elrond, 9 czerwca 2005, 15:36

Firma Cenega, wydawca UFO: Aftershock wychodzi do fanów tej znakomitej serii strategicznej z dość ciekawą propozycją. Otóż wszyscy, którzy mają w sobie odrobinę talentu pisarskiego, nie wstydzą się zaprezentować swoich prac szerszej publiczności i mają chrapkę na ujrzenie swoich "wypocin" w specjalnej edycji UFO: Aftershock powinni wziąć udział w konkursie literackim.

UFO: Aftershock - nowe screeny

Elrond, 8 listopada 2004, 10:08

O serii UFO (a także X-Com) można już chyba mówić w kategoriach kultowości. Pierwsza gra z tego cyklu, UFO: Enemy Unknown, ukazała się w pierwszej połowie lat 90-tych ale zainteresowanie serią nie słabnie. Premiera najnowszej pozycji traktującej o walce ludzi z obcymi, UFO: Aftershock, planowana jest dopiero na 3 kwartał roku 2005.

W UFO: Aftershock zagramy dzięki firmie Cenega

Speed, 16 czerwca 2004, 17:35

Rodzimy wydawca, działający również poza granicami naszego kraju, firma Cenega oficjalnie zapowiedziała w swoim planie wydawniczym grę UFO: Aftershock – strategię, będącą sequelem słynnej pozycji z 2003 roku, UFO: Aftermath.

Cenega anonsuje kolejną grę z serii UFO, zatytułowaną Aftershock

Krystian Smoszna, 6 maja 2004, 08:35

Publikując listę gier przewidzianych przez firmę Cenega na targach E3, wspomnieliśmy o dwóch produktach, których tytuły owiane były tajemnicą. Dzisiaj wiemy, że jednym z nich jest UFO: Aftershock, czyli kolejny program ze znanej serii gier strategicznych, opowiadających o walce ludzi z kosmicznym okupantem.

GOL ASY, czyli Najlepsze Gry Roku 2003 – kategoria Gry Strategiczne

Krystian Smoszna, 8 stycznia 2004, 18:03

Plebiscyt na Najlepsze Gry Roku 2003, organizowany przez nasz serwis, wkracza w decydującą fazę. Do 16 stycznia, czyli dnia w którym zamykamy głosowanie pozostało już naprawdę niewiele czasu, więc jeśli do tej pory nie wziąłeś w nim udziału, zrób to jak najszybciej. Pamiętaj, że wszyscy uczestnicy konkursu wezmą udział w losowaniu atrakcyjnych nagród rzeczowych. Być może, to właśnie do Ciebie uśmiechnie się los.

Nowy patch i narzędzia edytorskie dla UFO: Aftermath

Krystian Smoszna, 21 grudnia 2003, 13:02

Na oficjalnej stronie firmy Cenega Publishing, pojawiły się dwa interesujące pliki, związane z grą UFO: Aftermath. Pierwszym z nich jest patch opatrzony numerem 1.3, który poprawia parę błędów podstawowej wersji programu i wprowadza doń kilka innowacji mniejszego kalibru. Co ciekawsze, Cenega opublikowała łatkę w różnych wersjach językowych: oprócz angielskiej, niemieckiej, włoskiej i francuskiej, znalazły się także bardziej egzotyczne jak czeska, czy węgierska. Dlaczego brakuje wśród nich polskiej – tego nie wie nikt.

Poradnik: UFO: Kolejne Starcie

Redakcja GRYOnline.pl, 28 listopada 2003, 10:53

Strategia turowa UFO: Aftermath (Kolejne Starcie) - godny następca słynnej serii X-COM, doczekała się poradnika wyjaśniającego najważniejsze aspekty rozgrywki, takie jak budowa i rozwój baz, postęp techniczny, przejmowanie i asymilowanie technologii obcych, uzbrojenie czy taktyka walki w zależności od terenu. Poradnik zawiera również pełną listę sprzętu i uzbrojenia, w jakie można wyposażyć żołnierzy.

Demonstracyjna wersja UFO: Aftermath

Kull, 17 października 2003, 11:42

UFO: Aftermath to strategia, której ogólne założenia zostały zaczerpnięte z wielkiego przeboju z 1994 - UFO: Enemy Unknown. Udostępniona właśnie wersja demo UFO: Aftermath oferuje trening i cztery misje dla trybu singleplayer. Warto dodać, że pełna wersja programu jest dostępna w sprzedaży od 3 października w cenie 99PLN.

Recenzja: UFO – Kolejne Starcie

Fajek, 8 października 2003, 13:48

Dziś na lamach naszego serwisu możecie zapoznać się z recenzją UFO: Kolejne Starcie, gry, której pierwowzór w postaci UFO: Enemy Unknown na stałe zapisał się w historii gier komputerowych.

Premiera gry UFO: Kolejne Starcie, a komentarze polskich Internautów

eLKaeR, 3 października 2003, 15:32

Nareszcie w polskich sklepach (np. tutaj) pojawił się remake bestsellerowej gry UFO: Enemy Unknown, wypuszczonej w 1994 roku przez korporację Microprose. Nowa wersja wirtualnej konfrontacji ludzi i kosmitów nosi nazwę UFO: Kolejne Starcie (ang. UFO: Aftermath), a została przygotowana siłami czeskiego studia Altar Interactive i wydana nakładem koncernu Cenega. Szczegółowe wiadomości o rodzimej premierze wspomnianego produktu znajdują się pod tym adresem. Natomiast poniżej przedstawiamy Wam wybór opinii użytkowników Forum Dyskusyjnego GRY-OnLine.

UFO: Aftermath w złotym statusie

ComCo, 12 września 2003, 08:36

Jeżeli jesteś jedną z osób niecierpliwie wypatrujących pojawienia się gry UFO: Aftermath (strategia turowa, bazująca na kultowej serii X-COM), to lepiej zacznij gorączkowo szykować pieniądze na jej kupno, gdyż specjaliści z zespołu developerskiego Altar Interactive ujawnili właśnie, iż całość uzyskała już status „gold” i powędrowała do tłoczni.

Cenega na targach ECTS

Syriusz, 9 sierpnia 2003, 09:15

Do grona wydawców, którzy zapowiedzieli swoje przybycie na tegoroczne targi ECTS (Londyn; 27-29 sierpnia), dołączyła właśnie firma Cenega. Wszyscy odwiedzający rzeczoną ekspozycję będą mogli zobaczyć na jej stoisku cztery produkcje, dedykowane popularnym PeCetom, aczkolwiek możliwe jest, iż owa korporacja zaprezentuje podczas targów kilka innych pozycji, zaliczających się do serii Games4U.

Zapowiedź: UFO - Aftermath

Fajek, 20 maja 2003, 12:44

UFO: Aftermath to strategia turowa czerpiąca garściami z dawnego przeboju UFO: Enemy Unknown. Początkowo gra nosiła tytuł Dreamland Chronicles: Freedom Ridge i była tworzona przez zespół Mythos Games. Niespodziewanie projekt zawieszono i wydawało się już, że nigdy nie zostanie ukończony...

Cenega Publishing – plany na targi E3

ComCo, 25 marca 2003, 10:28

Już za niecałe dwa miesiące, tj. w dniach 14-16 maja, na terenie Los Angeles odbędą się Targi Elektronicznej Rozrywki E3. W związku z tym kolejne firmy zapowiadają swoje przybycie oraz zdradzają listę tytułów, które zamierzają pokazać graczom. Jedną z nich jest Cenega Publishing, a oto nazwy gier, jakie będziemy mogli zobaczyć (i w jakie zagramy) odwiedzając jej stoisko.

Świat Gier Komputerowych nr 3/03 nadchodzi

Solnica, 20 lutego 2003, 10:04

Już jutro - 21 lutego do kiosków i salonów prasowych trafi najnowszy, marcowy numer „Świata Gier Komputerowych”. Wewnątrz znajdzie się jak zwykle wiele ciekawych artykułów, z których warto wyróżnić recenzję długo oczekiwanego Unreal 2: The Awakening, zapowiedź kolejnej gry Petera Molyneux - Black & White 2 oraz wywiad z twórcami gry UFO: Aftermath.

Cenega Publishing wydawcą UFO: Aftermath

Łosiu, 18 grudnia 2002, 09:41

Bardzo dobre wieści właśnie dotarły do nas z czeskiej firmy Altar Interactive pracującej nad grą UFO: Aftermath – nowoczesnym rozwinięciem znakomitej idei przeboju z początku lat 90-tych, UFO: Enemy Unknown. Otóż wczoraj studio to zwarło umowę z firmą Cenega Publishing, dotyczącą wydania UFO: Aftermath na terenie Europy. Ze 100% pewnością oznacza to, że w naszym kraju tytuł ten zostanie wydany przez firmę Cenega Poland, prawdopodobnie w polskiej wersji językowej i z niedużym opóźnieniem czasowym. Dla jasności - UFO: Aftermath ma mieć swą premierę w połowie roku 2003.

UFO: Aftermath - 70% gry ukończone

Łosiu, 29 listopada 2002, 09:52

Z produkcją gry UFO: Aftermath znanej poprzednio pod tytułami: UFO: Freedom Ridge i Dreamland Chronicles: Freedom Ridge; wielu graczy, w tym i ja, wiąże bardzo duże nadzieje. W końcu po wielu latach do naszych rąk może wpaść tytuł godny kultowego UFO: Enemy Unknown z 1994 roku. Odkąd produkcję przejęła czeska firma Altar Interactive, prace idą pełną parą i wszystko wskazuje na to, że UFO: Aftermath zostanie wydany na początku przyszłego roku. W związku z tym serwis HomeLAN przeprowadził drugi już wywiad z twórcami (pierwszy miał miejsce w lutym tego roku), w którym autorzy precyzują informacje dotyczące rozgrywki, fabuły i technologii UFO: Aftermath oraz zdradzają w jakim stadium zaawansowania są prace developerskie.

UFO: Aftermath - wywiad z twórcami gry

Łosiu, 29 czerwca 2002, 13:15

Na serwisie Computer Games Romania pojawił się ciekawy wywiad z panem Jirim Rydlem z firmy ALTAR Interactive, pracującej obecnie nad wzbudzającą dużo emocji grą - UFO: Aftermath. Wywiad jest godny przeczytania, ponieważ padają w nim konkretne stwierdzenia dotyczące budowy gry, zastosowanego silnika graficznego, typu rozgrywki, ilości broni, itd. Opublikowano także nowe screeny z gry.

Nowe UFO ponownie zmienia nazwę

Łosiu, 26 marca 2002, 09:07

UFO przechodzi kolejną metamorfozę i zmienia tytuł z UFO: Freedom Ridge na UFO: Aftermath. Chodzi tu najnowszą grę inspirowaną dawnym przebojem UFO: Enemy Unknown, obecnie tworzoną przez czeski zespół Altar Interactive. Mimo, iż informacje o tym tytule zaczynają dopiero przedostawać się na świat, to ma on już bardzo długą i burzliwą historię. Otóż...