Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Ultima IX: Ascension

Głęboko pod ziemią - komputerowe dungeon crawlery lat 80tych i 90tych

Lans Tartare, 5 maja 2012, 09:52

Klasyczne dungeon crawlery z widokiem z pierwszej osoby skradły kawał życia niejednemu z nas. Łażenie po piwnicach, lochach, katakumbach, jaskiniach i innych miejscach pełnych skarbów oraz niebezpieczeństw tworzono jednak na tyle oryginalnie i na tyle różnorodnie, że wciągało na długie godziny. Zamierzchłe czasy Amigi, Atari, C64 i wczesnego PC nie są jednak wcale aż tak zamierzchłe – bo moda powraca, bo stare gry gatunku wciąż dają radę, bo można coraz łatwiej je dostać. Bo po prostu dobrze się w nie gra.

Twórca serii Ultima pracuje nad nowymi grami

Hed, 15 marca 2011, 10:31

Richard Garriott stworzył przed laty kultową, aczkolwiek nieco zapomnianą serię Ultima. W ostatnim czasie producent wyraźnie zwolnił tempo, ale nie zrezygnował z pracy w branży. Studio Portalarium założone przez Garriotta pracuje nad dwoma grami społecznościowymi. Ciekawe jest to, że w jednej z nich pojawi się słynne alterego twórcy, czyli Lord British.

Ruszyła otwarta beta Lord of Ultima

Adrian Werner, 20 marca 2010, 13:45

W styczniu pisaliśmy, że seria Ultima powróci w wydaniu przeglądarkowymi. Wtedy dostępna była jedynie zamknięta beta, natomiast teraz można już wziąć udział w otwartych testach.

Seria Ultima powraca

Adrian Werner, 27 stycznia 2010, 08:46

Od dnia, kiedy Ultima IX: Ascension zagościła na półkach sklepowych minęło już ponad dziesięć lat. Teraz uniwersum stworzone przez Richarda Garriota powraca w nowej produkcji Electronic Arts. Obawiam się jednak, że dla większości z was nie będzie to powód do radości, bowiem najnowsza Ultima to przeglądarkowa gra strategiczna.

Ultima Online kończy 7 lat! EA przygotowuje specjalne wydanie gry

ComCo, 24 maja 2004, 17:16

Siedem lat rynkowej egzystencji to wynik imponujący jeżeli chodzi o produkcje zaliczane do gatunku MMOcRPG. A może się nim pochwalić tylko jedna seria: Ultima Online, która przez miesiące ewoluowała do obecnej formy i która będzie ewoluować dalej, gdyż takie jest zapotrzebowanie graczy. Tymczasem, korporacja wydawnicza Electronic Arts postanowiła uczcić tę okrągłą rocznicę i zapowiedziała wydanie specjalnej edycji Ultima Online 7th Anniversary.

Ultima Worlds Online: Origin – przemyślenia na stypie

Soulcatcher, 24 marca 2001, 04:01

Pisaliśmy już o zaprzestaniu produkcji Ultima Worlds Online: Origin przez Electronic Arts i Origin, nie mogę jednak powstrzymać się aby nie podzielić się z wami moimi osobistymi przemyśleniami na ten temat.