Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Shadow of the Colossus (2005)

Zmiana na stanowisku reżysera filmu Shadow of the Colossus

Jakub Mirowski, 5 września 2014, 17:25

Przedstawiciele Sony Pictures Entertainment oznajmili, że wyreżyserowaniem filmu na podstawie popularnej gry Shadow of the Colossus zajmie się Andres Muschietti - Argentyńczyk znany z zeszłorocznego horroru Mama. Zastąpi on na tym stanowisku Josha Tranka.

Zaakceptować pustkę, docenić podróż

Oskar Kalarus, 11 lutego 2014, 18:04

Współczesne gry starają się coraz bardziej zabudować przestrzeń różnego typu aktywnościami, a czas potrzebny na „pasywną” podróż skrócić do minimum. Niestety, gdzieś zapomniana zostaje przy tym klimatotwórcza rola, jaką pełni odpowiednio przedstawiona podróż.

Wieści ze świata (Bayonetta 2, Dead Rising 3, Shadow of the Colossus) 8/1/13

Marcin Skierski, 8 stycznia 2013, 12:40

Dziś piszemy m.in. o możliwym przesunięciu daty premiery gry Bayonetta 2, nieujawnionych pracach nad Dead Rising 3, a także kolejnej osobie włączonej do prac nad filmem Shadow of the Colossus. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Twórca Kroniki reżyserem filmu na podstawie gry Shadow of the Colossus

Marcin Skierski, 24 maja 2012, 09:40

Wygląda na to, że film na podstawie gry Shadow of the Colossus w końcu stanie się faktem. Producent i dystrybutor filmowy Sony Pictures na stanowisku reżysera zatrudnił Josha Tranka, odpowiedzialnego za tegoroczną Kronikę.

Wieści ze świata (Duke Nukem Forever, Beyond Good & Evil HD, Team ICO Collection) 3/06/11

Piotr Doroń, 3 czerwca 2011, 13:50

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o premierze dema Duke Nukem Forever i ekskluzywnym DLC dla członków First Access Club, dacie premiery Beyond Good & Evil HD na PS3, plotkach o wznowieniu Syndicate, a także terminie debiutu Team ICO Collection. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (Halo: Reach, Dead Space 2, Warhammer Online) 24/09/10

Piotr Doroń, 24 września 2010, 11:11

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o drugiej rocznicy powstania Warhammer Online, beta testach trybu sieciowego Dead Space 2, statystykach Halo: Reach, a także potencjalnych ekranizacjach kolejnych gier studia Team Ico. Zapraszamy do lektury.

Sony na Tokyo Game Show - The Last Guardian, klasyki od Team Ico na PS3, Project Dark i inne

Marcin Skierski, 16 września 2010, 13:20

Firma Sony na swojej konferencji prasowej odbywającej się w ramach rozpoczętych targów Tokyo Game Show, ujawniła szereg informacji dotyczących głównie dat premier swoich najważniejszych produkcji. Nie zabrakło również zapowiedzi nowego, nieznanego do tej pory tytułu, a także paru szczegółów na temat długo oczekiwanych gier.

Ico oraz Shadow of the Colossus potwierdzone na PlayStation 3

Marcin Skierski, 15 września 2010, 15:55

Dopiero co informowaliśmy Was o możliwej kwietniowej premierze zestawu Team Ico Collection zawierającego dwie gry od studia Team Ico, a firma Sony właśnie w pewnym stopniu potwierdziła tę wiadomość. Możemy już oficjalnie powiedzieć, że zarówno Ico jak i Shadow of the Colossus trafią w odświeżonej formie na PlayStation 3.

Team Ico Collection w kwietniu 2011 roku?

Marcin Skierski, 14 września 2010, 10:30

Wiadomości na temat Team Ico Collection napisano już tak dużo, że nie można nadziwić się firmie Sony, iż przez tak długi czas nie decyduje się ona na oficjalną zapowiedź tego projektu. Tym razem oliwy do ognia dolewa serwis Eurogamer.

Trylogie Splinter Cell i Prince of Persia na PS3

Aleksander Kaczmarek, 9 sierpnia 2010, 16:17

Użytkownicy konsoli PlayStation 3 mogą już szykować gotówkę. Według niepotwierdzonych informacji zamieszczonych przez francuski oddziału sklepu Amazon.com, prawdopodobnie 2 listopada do sprzedaży trafią dwie kompilacje znanych serii wydawanych przez koncern Ubisoft. Mowa o Tom Clancy's Splinter Cell i Prince of Persia.

Team ICO Collection coraz bardziej prawdopodobne

Piotr Doroń, 29 czerwca 2010, 08:54

Przedłużające się oczekiwanie oficjalnego potwierdzenia istnienia kompilacji Team ICO Collection, spędza Wam sen z powiek? Spokojnie, pojawiła się nowa nadzieja. Jej źródłem okazał się francuski oddział sieci Amazon, który właśnie dołączył ów zestaw do swojej oferty.

Ico i Shadow of the Colossus w HD?!

Aleksander Kaczmarek, 26 maja 2010, 16:39

Stworzone przez duet Fumito Ueda oraz Kenji Kaido klasyki znane z PlayStation 2 wrócą i to w wielkim stylu. Według nieoficjalnych doniesień w pierwszym kwartale przyszłego roku wydany zostanie pakiet Team Ico Collection, zawierający znakomite gry przygodowe Ico oraz Shadow of the Colossus.

Wieści ze świata (Red Dead Redemption, StarCraft II, Monkey Island 2 Special Edition) 26/04/10

Piotr Doroń, 26 kwietnia 2010, 12:25

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o starciu Blizzarda z twórcami modów do bety StarCrafta II, świetnej sprzedaży trzeciego sezonu przygód Sama i Maksa, a także specjalnych dodatkach do Monkey Island 2 Special Edition: LeChuck's Revenge. Zapraszamy do lektury.

Shadow of the Colossus na dużym ekranie

Piotr Doroń, 8 kwietnia 2009, 08:38

Czy Shadow of the Colossus – kultowa produkcja Team ICO, wydana w 2005 roku na konsolę PlayStation 2 – jest wdzięcznym tematem na film? Wiele osób uważa, że tak. Wśród nich znaleźli się również szefowie Sony Pictures Entertainment, którzy podjęli decyzję o rozpoczęciu produkcji obrazu kinowego opartego na jednej z najbardziej emocjonalnych przygód ostatnich lat.

Nowy projekt twórców ICO i Shadow of the Colossus na Tokyo Game Show?

Michał Urbanek, 29 sierpnia 2008, 11:58

Prawie trzy lata temu dyrektor zespołu Team ICO powiedział, że następna tworzona przez jego studio gra zostanie wydana na PlayStation 3. Rok później informację tę potwierdził japoński magazyn Famitsu. W styczniu 2008 Sony zamieściło ogłoszenie, dotyczące zatrudnienia w Team ICO, w kontekście nienazwanego projektu na PS3. Teraz jest szansa, że na jego temat dowiemy się czegoś więcej podczas nadchodzącego Tokyo Game Show.

Pierwszy screenshot z Shadow of the Colossus 2 okazuje się być fałszywką

Przemysław Zamęcki, 28 lutego 2008, 12:44

Bezapelacyjnie jednymi z najlepszych gier, dzięki którym PlayStation 2 przejdzie do historii jako konsola wielka, są ICO oraz Shadow of the Colossus, wyprodukowane w trzewiach Sony przez ekipę Team ICO.

Pierwszy screenshot z nowej gry Teamu ICO

Przemysław Zamęcki, 24 stycznia 2008, 17:47

Kiedy pomyślimy o najambitniejszych, a przy okazji najbardziej klimatycznych tytułach na PlayStation 2, jako pierwsze do głowy przychodzą nam dwie gry: ICO i Shadow of the Colossus.

Team ICO pracuje nad sequelem Shadow of the Colossus na PS3?

Rafał Skierski, 5 października 2007, 13:56

Shadow of the Colossus to gra uznawana przez recenzentów za jedną z najlepszych pozycji dedykowanych PlayStation 2. Z pewnością wszyscy z otwartymi ramionami przyjęliby jej kontynuację.

Shadow of the Colossus zadebiutuje w specjalnym wydaniu

Karolina Talaga, 1 lutego 2006, 14:26

Amerykańska premiera przygodowej gry akcji o nazwie Shadow of the Colossus odbyła się 14 października 2005 roku. Europa, a wraz z nią i nasz kraj, wciąż czeka na debiut rynkowy tej produkcji, który został zaplanowany na 17 lutego bieżącego roku. Dziś europejski oddział Sony Computer Entertainment poinformował, że omawiany tytuł na Starym Kontynencie pojawi się w specjalnym, wzbogaconym wydaniu.

17 lutego dniem premiery Shadow of the Colossus w Europie

Krzysztof Bartnik, 5 stycznia 2006, 15:22

Przedstawiciele brytyjskiego oddziału korporacji Sony Computer Entertainment podali, że Shadow of the Colossus - przygodowa gra akcji stworzona przez twórców bestsellerowej produkcji zatytułowanej Ico - już niedługo trafi na Stary Kontynent. Datę europejskiego debiutu gry wyznaczono dokładnie na 17 lutego bieżącego roku.

Sequel Shadow of the Colossus na PS3?

Maciej Myrcha, 12 grudnia 2005, 15:20

Kilka tygodni temu przedstawiliśmy Wam plany na przyszłość pana Fumido Ueda, który brał udział m.in. w tworzeniu gier Shadow of the Colossus oraz ICO. Stwierdził on, iż kolejny projekt przeznaczony będzie na konsolę PS3 a także zdradził, iż kilka pomysłów zaczyna przybierać realne kształty.

Europejska reedycja Ico

Radosław Grabowski, 5 listopada 2005, 13:32

Północnoamerykańscy klienci mogą już od kilku tygodni nabyć przygodową grę akcji, zatytułowaną Shadow of the Colossus i opracowaną przez zespół developerski pod kierownictwem Furmito Uedy. Teraz szykowana jest europejska premiera niniejszego produktu, a Sony Computer Entertainment przygotowuje interesującą kampanię promocyjną.

Shadow of the Colossus w sklepach, kolejne projekty w planach

Maciej Myrcha, 19 października 2005, 15:44

Półki amerykańskich sklepów w momencie gdy czytacie tę wiadomość powinny uginać się pod ciężarem gry Shadow of the Colossus. Ten "duchowy" następca gry ICO, stworzonej również przez Sony, pozwala posiadaczom konsol PS2 zmierzyć się z 16 gigantycznymi bestiami. Tylko wygrana z nimi wszystkimi pozwoli wskrzesić z martwych ukochaną głównego bohatera gry.

Shadow of the Colossus do Europy przybędzie w trzecim kwartale

Włodarczak Adam, 9 marca 2005, 10:24

Europejski oddział koncernu Sony Computer Entertainment poinformował, że przygodowa gra akcji stworzona przez twórców bestsellerowej produkcji zatytułowanej Ico, do tej pory znana jako Wanda and the Colossus, zadebiutuje na Starym Kontynencie w trzecim kwartale tego roku. Shadow of the Colossus – tak brzmi nowy, oficjalny tytuł tej produkcji.