Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Dungeon Siege

Gas Powered Games wykupione przez twórców World of Tanks

Adrian Werner, 15 lutego 2013, 09:11

Gas Powered Games nie zostanie zamknięte. Studio wykupiła właśnie znana z World of Tanks firma Wargaming. Nie wiemy jeszcze, jak wpłynie to na los projektu Wildman.

Twórcy Dungeon Siege i Supreme Commander o krok od zamknięcia. Kickstarter ostatnią nadzieją studia Gas Powered Games

Adrian Werner, 19 stycznia 2013, 09:13

Znane z serii Dungeon Siege i Supreme Commander studio Gas Powered Games ma poważne kłopoty finansowe. Zwolniono większość pracowników, a przyszłość studia zależy od powodzenia Kickstartera gry Wildman.

Najciekawsze modyfikacje (15/06/11)

Adrian Werner, 15 czerwca 2011, 09:30

„Najciekawsze modyfikacje” to regularnie publikowany wybór najbardziej wartościowych modów i wieści z nimi związanych. Kompletnie nowe gry, dodatkowe misje i przygody, usprawnienia grywalności i grafiki - każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Jeśli uważacie, że coś pominięto, nie krępujcie się i dajcie znać w komentarzach.

Pierwsze screeny z Dungeon Siege III

Adrian Werner, 28 lipca 2010, 11:15

Trzecia część Dungeon Siege została oficjalnie ujawniona na tegorocznym E3, do tej pory jednak mogliśmy obejrzeć jedynie ładne, ale niewiele mówiące artworki. Teraz uległo to zmianie, gdyż twórcy udostępnili pierwsze prawdziwe screenshoty oraz krótką zapowiedź video.

Najciekawsze modyfikacje (07/07/10)

Adrian Werner, 7 lipca 2010, 11:49

„Najciekawsze modyfikacje” to regularnie publikowany wybór najbardziej wartościowych modów i wieści z nimi związanych. Kompletnie nowe gry, dodatkowe misje i przygody, usprawnienia grywalności i grafiki - każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Jeśli uważacie, że coś pominięto nie krępujcie się i dajcie znać w komentarzach.

Obsidian Entertainment pracuje nad trzecią odsłoną cyklu Dungeon Siege

Jiker, 7 czerwca 2010, 18:00

Doczekaliśmy się oficjalnej zapowiedzi trzeciej odsłony cyklu Dungeon Siege. Wśród ujawnionych informacji na temat kontynuacji marki, która zasłynęła z udanego połączenia elementów charakterystycznych dla gier akcji oraz cRPG, znalazło się kilka dosyć zaskakujących. Produkcja zostanie opracowana nie tylko przez nowe studio (Obsidian Entertainment), ale również trafi na konsole.

Kings and Castles nową grą twórcy Supreme Commander

Adrian Werner, 15 lutego 2010, 08:25

Chris Taylor i jego zespół w Gas Powered Games ujawnili pierwsze informacje o następnym projekcie studia - Kings and Castles. Będzie to RTS osadzony w realiach fantasy, który przygotowywany jest zarówno na pecety, jak i na konsole Xbox 360 oraz PlayStation 3.

Najciekawsze modyfikacje (14/12/09)

Adrian Werner, 14 grudnia 2009, 09:50

„Najciekawsze modyfikacje” to wybór najbardziej wartościowych modów i wieści z nimi związanych. Kompletnie nowe gry, dodatkowe misje i przygody, usprawnienia grywalności i grafiki - każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Chris Taylor opowiada o Dungeon Siege 3

Vercetti, 6 czerwca 2008, 14:35

O tym, że Gas Powered Games chętnie wydałoby kolejną odsłonę swojego sztandarowego hack’n’slasha, informowaliśmy już w styczniu. Dopiero dziś jednak głos w sprawie zabrał główny producent serii Dungeon Siege, Chris Taylor. W wywiadzie dla niemieckiego Eurogamera deweloper zdradził swoją koncepcję na nowe przedsięwzięcie.

Film na podstawie gry Dungeon Siege zadebiutował w amerykańskich kinach

Krystian Smoszna, 14 stycznia 2008, 08:26

Kosztujący 60 milionów dolarów film In the Name of the King: A Dungeon Siege Tale, trafił w ubiegły piątek do kin w Stanach Zjednoczonych. Nowy obraz Uwe Bolla nie cieszy się wielką popularnością wśród amerykańskich widzów, choć na razie radzi sobie lepiej od poprzednich dokonań niemieckiego reżysera.

Kilka ciekawostek z obozu Gas Powered Games

Przemysław Zamęcki, 13 stycznia 2008, 15:25

Chris Taylor, znany i uznany twórca takich gier, jak Total Annihilation i Supreme Commander podzielił z się z czytelnikami serwisu IGN kilkoma informacjami, z których te najciekawsze przedstawiamy Wam poniżej.

Nowy zwiastun filmu In the Name of the King: A Dungeon Siege Tale (23/11/07)

Krystian Smoszna, 23 listopada 2007, 08:19

W Internecie pojawił się kolejny zwiastun filmu In the Name of the King: A Dungeon Siege Tale, za którego powstaniem stoi Uwe Boll. Najnowsze dzieło niemieckiego reżysera już za tydzień będzie wyświetlane za naszą zachodnią granicą, a na początku przyszłego roku trafi do amerykańskich kin.

Zobacz nowy zwiastun filmu In the Name of the King: A Dungeon Siege Tale (16/07/07)

Krystian Smoszna, 16 lipca 2007, 11:46

Na łamach serwisu YouTube pojawił się nowy zwiastun filmu In the Name of the King: A Dungeon Siege Tale, który jest oczywiście ekranizacją popularnej gry komputerowej. Obraz wyreżyserowany przez Uwe Bolla trafi do kin 5 grudnia bieżącego roku.

GOL na E3 2007: Space Siege

Łosiu, 12 lipca 2007, 08:40

Na dwa dni przed naszym wylotem do Los Angeles na tegoroczne targi E3 korporacja SEGA ogłosiła światu, iż zespół Gas Powered Games, który znany jest z takich gier, jak Dungeon Siege i Supreme Commander, przygotowuje nowe cRPG, Space Siege. Ponieważ ujawniono wówczas niewiele (w zasadzie to wyłącznie informację o realiach sci-fi), z tym większą przyjemnością przyjąłem to, że dane mi będzie zobaczyć

Film na podstawie gry Postal zadebiutuje w Stanach Zjednoczonych we wrześniu

Krystian Smoszna, 11 czerwca 2007, 09:19

Najnowsze dzieło Uwe Bolla, które nosi tytuł Postal, będzie mieć swoją północnoamerykańską premierę 28 września bieżącego roku. To wynik porozumienia, jakie niemiecki reżyser zawarł z firmą Freestyle Releasing, zajmującą się dystrybucją filmów w Stanach Zjednoczonych i w Kanadzie.

Nowe informacje dotyczące filmów Uwe Bolla

Krystian Smoszna, 4 grudnia 2006, 11:50

Uwe Boll aktualnie zajmuje się produkcją filmu Postal, trudno zatem dziwić się, że to właśnie obrazowi nawiązującemu do kontrowersyjnego cyklu strzelanin poświęcamy w naszym serwisie informacyjnym najwięcej miejsca. Niemiecki reżyser jest jednak człowiekiem bardzo aktywnym, warto zatem przyjrzeć się jego innym projektom.

Druga wersja modyfikacji Ultima VI już dostępna

maciek_ssi, 13 października 2006, 12:45

Ponad dwa lata temu informowaliśmy o pracach nad modyfikacją Ultimy VI: The False Prophet i próbie uruchomienia jej na silniku Dungeon Siege. Produkcja posuwała się bardzo wolno, ale już wtedy zaprezentowano Tech Demo. Dziś mamy przyjemność zakomunikować, że druga wersja adaptacji (Milestone 2 Release) jest już dostępna do ściągnięcia.

Finalna wersja gry Ultima V: Lazarus już dostępna

Krystian Smoszna, 2 kwietnia 2006, 13:39

W Internecie pojawiła się nowa, oznaczona liczbą 1.20 wersja gry Ultima V: Lazarus – amatorskiego projektu, który jest przeróbką opublikowanego w 1988 roku programu Ultima V: Warriors of Destiny.

Kristanna Loken zdziwiona porażką filmu BloodRayne

Krystian Smoszna, 27 marca 2006, 09:00

Kristanna Loken, znana z filmów Terminator 3: Rise of the Machines oraz BloodRayne, zakończyła już udział w produkcji najnowszego dzieła Uwe Bolla, zatytułowanego In the Name of the King: A Dungeon Siege Tale. Amerykańska aktorka znalazła parę chwil dla redaktorów serwisu Sci Fi Wire i wyraziła swoje opinie na temat współpracy z niemieckim reżyserem.

Nowe tytuły z serii Dungeon Siege od 2K Games

Krooliq, 15 marca 2006, 12:27

Firma 2K Games poinformowała dziś, że przejęła prawa od koncernu Microsoft Entertainment i zajmie się wydaniem kolejnych dwóch, powstających właśnie, tytułów z serii Dungeon Siege.

„Łatka” i soundtrack do Ultima V: Lazarus już dostępne

Krooliq, 2 stycznia 2006, 10:49

Od debiutu gry Ultima V: Lazarus minęły niespełna dwa tygodnie, jednak jej autorzy nie spoczęli na laurach i przygotowali już pierwszą poprawkę systemową tej produkcji. Patch został oznaczony numerem v1.1A i dostępny jest do pobrania pod tym adresem. Ponadto twórcy przygotowali jeszcze jedną niespodziankę dla graczy - aktualnie z w/w strony można ściągnąć pełny soundtrack omawianego tytułu.

Ultima V: Lazarus już dostępna!

Krystian Smoszna, 23 grudnia 2005, 09:01

Koniec oczekiwania! Po pięciu długich latach, amatorska grupa programistów odpowiedzialna za grę Ultima V: Lazarus, opublikowała wczoraj jej pełną wersję w Internecie.

Pierwszy zwiastun z filmu In the Name of the King: A Dungeon Siege Tale

Krystian Smoszna, 28 listopada 2005, 11:14

Na początku listopada mogliśmy zobaczyć oficjalny plakat z produkowanego właśnie filmu In the Name of the King: A Dungeon Siege Tale – teraz przyszedł czas na pierwszy zwiastun. Długi, trzyminutowy zlepek scen z obrazu Uwe Bolla, pozwala wyciągnąć pierwsze wnioski dotyczące tej produkcji. Czy niemiecki reżyser wreszcie stworzy film ciekawy i intrygujący?

Zobacz oficjalny plakat z filmu In the Name of the King: A Dungeon Siege Tale

Krystian Smoszna, 8 listopada 2005, 07:34

Na łamach serwisu IMDb pojawił się oficjalny plakat z filmu In the Name of the King: A Dungeon Siege Tale. Bardzo szybko, biorąc pod uwagę, że kolejne dzieło Uwe Bolla, zobaczymy w kinach dopiero w listopadzie przyszłego roku.

Film Dungeon Siege jednak podzielony na dwa epizody

Krystian Smoszna, 28 października 2005, 08:22

Prawie trzy tygodnie temu pojawiła się w sieci informacja, z której wynikało, że Uwe Boll poważnie zastanawia się nad podzieleniem filmu In the Name of the King: A Dungeon Siege Tale na dwa odrębne epizody. Dziś wiemy już, że niemiecki reżyser zdecydował się na taki krok.

Zmiana w tytule filmu Dungeon Siege

Krystian Smoszna, 11 października 2005, 08:53

Dawno nie zaglądaliśmy do obozu Uwe „moje filmy są świetne” Bolla. Okazuje się, że nasz ulubiony reżyser postanowił zmienić tytuł filmu Dungeon Siege. Od niedawna kolejne dzieło Niemca nazywa się In the Name of the King: A Dungeon Siege Tale. W ten oto sposób Boll chciał podkreślić, że jego nowy film będzie zbliżony tematycznie do trylogii Władcy Pierścieni.

Dodatek do Dungeon Siege II, pełnoprawna „trójka”, Dungeon Siege MMOcRPG, a może jeszcze coś innego?

ComCo, 19 września 2005, 09:38

Zachodni serwis IGN przeprowadził ostatnio wywiad z czołową personą studia Gas Powered Games, Chrisem Taylorem. Oprócz pytań i odpowiedzi związanych z wydaną ostatnio (i dobrze przyjętą, o czym może świadczyć chociażby średnia ocen 80,5% na GameRankings.com) drugą częścią Dungeon Siege, w rozmowie pojawiła się też krótka wzmianka o przyszłych planach wspomnianego zespołu.

Uwe Boll ma na oku gry Metal Gear oraz Postal...

Krystian Smoszna, 17 sierpnia 2005, 09:42

Już niedługo na ekranach amerykańskich kin zadebiutuje film BloodRayne. Niezmordowany Uwe Boll przygotowuje tymczasem kolejny obraz, w całości oparty o popularną grę Dungeon Siege. Na łamach serwisu Insomniac Mania pojawił się właśnie oszczędny wywiad z niemieckim reżyserem, w którym zdradza on jakie inne słynne tytuły ma on na oku.

Claire Forlani dołącza do obsady filmu Dungeon Siege

Kamen, 29 lipca 2005, 10:37

W ubiegły czwartek informowaliśmy, że do obsady filmu Dungeon Siege dołączył Ray Liotta. Natomiast wczoraj zakomunikowano, że w projekcie Uwe Bolla, obok takich gwiazd, jak: Jason Statham, Ron Perlman, Burt Reynolds, John-Rhys Davies, Leelee Sobieski, Kristanna Loken, pojawi się także Claire Forlani.

Kolejna gwiazda dołącza do obsady filmu Dungeon Siege

Krooliq, 21 lipca 2005, 10:28

Zaledwie trzy tygodnie temu informowaliśmy Was o składzie obsady najnowszej produkcji Uwe Bolla o nazwie Dungeon Siege. Dziś wiemy już, jaka kolejna hoolywoodzka gwiazda pojawi się w tym filmie. Obok takich nazwisk aktorów, jak: Jason Statham, Ron Perlman, Matthew Lillard, Burt Reynolds, John-Rhys Davies, Leelee Sobieski, Kristanna Loken, wystąpi również Ray Liotta.

Film Dungeon Siege - obsada wgniata w fotel

Krystian Smoszna, 1 lipca 2005, 08:07

Niewiele ponad tydzień temu poinformowaliśmy Was, że w najnowszej produkcji Uwe Bolla o nazwie Dungeon Siege, odpowiedzialny za akcję stanie się Tony Ching, który wcześniej układał choreografię walk m.in. w Hero oraz House of Flying Daggers. Dziś wiemy już jakie inne nazwiska pojawią się w tym filmie, tym razem chodzi jednak o aktorów. Dodajmy już na wstępie, że obsada jest znakomita...

Nowe wieści na temat filmu Dungeon Siege

Krystian Smoszna, 24 czerwca 2005, 09:32

Dokładnie miesiąc dzieli nas od amerykańskiej premiery filmu BloodRayne, stworzonego przez Uwe Bolla. Czy obraz ten powtórzy los Alone in the Dark – który okazał się nie tylko klapą artystyczną, ale również komercyjną – przekonamy się niebawem. Na razie możemy zająć się nowym dziełem niemieckiego „mistrza” o nazwie Dungeon Siege, które powoli nabiera realnych kształtów.

Ultima 5 Lazarus - znamy datę wydania

Elrond, 4 stycznia 2005, 10:46

Fani gier fabularnych z pewnością kojarzą nazwę Ultima 5 Lazarus. Jest to debiutancki projekt tworzony przez grupę zapaleńców zrzeszonych pod nazwą Team Lazarus, który przenosi klasyczną już, piątą część Ultimy, w teraźniejsze realia wykorzystując do tego silnik Dungeon Siege. Dzisiaj możemy podzielić się z Wami informacją o planowanej dacie wydania tej modyfikacji.

Zatrzymać Uwe Bolla!

Krystian Smoszna, 1 sierpnia 2004, 09:37

Choć stwierdzenie zawarte w tytule może komuś wydawać się mocno przesadzone, od takich słów właśnie rozpoczyna się większość dyskusji na temat Uwe Bolla i tworzonych przez niego filmów, opartych o znane tytuły ze świata gier komputerowych. Niemiecki reżyser wyraźnie zalazł za skórę entuzjastom elektronicznej rozrywki obrazem House of the Dead, który okazał się kompletną klapą. Już wkrótce na ekrany wybranych kin w Stanach Zjednoczonych trafi inny wielki tytuł: Alone in the Dark i zdaniem wielu pesymistów, podzieli los wymienionego wyżej filmu. Ale to nie wszystko, co ma do zaproponowania Uwe Boll w najbliższych latach. Postanowiliśmy zebrać do kupy informacje o jego aktualnych i przyszłych projektach.

Drugie demo modyfikacji Ultima V: Lazarus do Dungeon Siege

Krystian Smoszna, 11 czerwca 2004, 10:33

Stosunkowo niedawno, bo w lutym bieżącego roku informowaliśmy Was o debiutanckim demo projektu Ultima V: Lazarus, który bazując na silniku Dungeon Siege wiernie odtwarza środowisko programu z 1988 roku i dostosowuje je do dzisiejszych standardów. Przedwczoraj, autorzy opublikowali kolejną wersję alpha modyfikacji, w której zaprezentowano kilka nowych rzeczy.

Ultima 6 jak Dungeon Siege

Elrond, 10 maja 2004, 14:21

Kilka miesięcy temu informowaliśmy was o ambitnym przedsięwzięciu, polegającym na modyfikacji oryginalnej Ultimy V i uruchomienia jej na silniku Dungeon Siege. Dzisiaj natomiast buszując po przepastnych głębiach Internetu natknęliśmy się na kolejną gratkę dla miłośników Ultimy. Otóż podobnej, co starszy brat modyfikacji, poddana została 6 część gry. W chwili obecnej dostępne jest tzw. Tech Demo tego produktu.

Electronic Arts oraz Gas Powered Games w jednym stali domu

Elrond, 23 marca 2004, 09:09

Firmy Electronic Arts i Gas Powered Games poinformowały o podpisaniu umowy wydawniczej, na mocy której stworzona zostanie strategia czasu rzeczywistego przeznaczona na komputery klasy PC. Termin jej wydania przewidziano na rok 2006. Nie podano warunków finansowych wspomnianego projektu.

Kiedy pojawi się Dungeon Siege 2?

ComCo, 6 marca 2004, 11:04

Pełna wersja Dungeon Siege 2, czyli sequel popularnej produkcji hack'n'slash, która w przekonaniu wielu osób pobiła świetne Diablo, doczekała się wreszcie orientacyjnej daty rynkowego debiutu. Do tej pory, korporacja Microsoft utrzymywała, że gra pojawi się „gdzieś w 2004”, zaś teraz na specjalnej podstronie możemy zobaczyć, iż chodzi o wakacje bieżącego roku.

David Freeman napisze scenariusz do filmowej adaptacji Dungeon Siege i gry komputerowej... Command & Conquer 3!

Krystian Smoszna, 6 lutego 2004, 07:23

Uwe Boll, niemiecki reżyser odpowiedzialny za ubiegłoroczną ekranizację House of the Dead, a także inne przyszłe hity, będąc filmowymi odpowiednikami komputerowych hitów, np. Alone in the Dark - poinformował serwis GameSpot, że do jego najnowszego obrazu, opartego o świat Dungeon Siege scenariusz napisze nie kto inny, tylko David Freeman.

Nowa gra twórców Dungeon Siege?

Wojak, 4 lutego 2004, 16:41

Wygląda na to, że firma Gas Powered Games, do tej pory znana przede wszystkim z gry hack’n’slash o nazwie Dungeon Siege, pracuje nad nowym tytułem. Nie został on jeszcze oficjalnie zapowiedziany i najpewniej nie nastąpi to zbyt szybko, ale już teraz możemy powoli domyślać się, czym on tak właściwie w ogóle będzie.

Przeróbka Ultimy V na bazie Dungeon Siege

Krystian Smoszna, 3 lutego 2004, 12:35

Ultima V: Lazarus to ambitny projekt, mający dostosować oryginalną grę autorstwa Origin (Warriors of Destiny), do dzisiejszych standardów. Program jest w 100% oparty o silnik Dungeon Siege i funkcjonuje jako mod. Grupa domorosłych programistów, działających pod nazwą Team Lazarus, opublikowała właśnie demo alpha przeróbki, która funkcjonować będzie zarówno na PeCetach, jak i komputerach Macintosh.

The Elemental - całkowita konwersja Dungeon Siege

ComCo, 5 grudnia 2003, 09:28

Zespół developerski Gas Powered Games „miał nosa” i dołączył do pełnej wersji swojego popularnego hack'n'slash, pt. Dungeon Siege, szereg narzędzi umożliwiających graczom stworzenie własnych dodatków czy całkowitych konwersji gry. Fani bardzo szybko nauczyli się korzystać z udostępnionych edytorów oraz postanowili przygotować bardzo innowacyjny projekt. Na fale Internetu „wypłynęła” właśnie alfa wersja modu, który przedstawiany jest jako połączenie elementów znanych z takich obrazów kinowych jak: „Gladiator”, „Spartacus” czy „Masada”. Witajcie w rzeczywistości The Elemental.

Dungeon Siege szykuje się do wejścia na duże ekrany

Elrond, 1 listopada 2003, 15:15

Jak wiemy branża rozrywki elektronicznej coraz mocniej zacieśnia więzy braterstwa z innymi gałęziami przemysłu rozrywkowego. Przykładem może tu być kino, nazywane przez niektórych dziesiątą muzą. To bratanie się działa w obie strony - powstają zarówno gry na podstawie filmów jak i filmy na podstawie gier - wymienić można choćby Mortal Kombat, Dungeons and Dragons czy Resident Evil (który nota bene doczeka się kolejnej części o podtytule Apokalipsa). Teraz za przeniesienie swoich wizji gry komputerowej na duży ekran, podjęli się twórcy Dungeon Siege.

Pierwsze wrażenia z grania w Dungeon Siege: Legends of Aranna

ComCo, 20 października 2003, 17:12

Rynkowy debiut Dungeon Siege miał miejsce w kwietniu 2002 roku, a całość z miejsca zyskała status hitu. Dokładnej liczby sprzedanych egzemplarzy nie pamiętam, jednak sukces był na tyle duży, że duet wydawniczy Gas Powered Games - Microsoft zdecydował się na przygotowanie dodatku oraz pełnoprawnej części drugiej. O ile na tę ostatnią musimy jeszcze trochę poczekać, o tyle Legends of Aranna (nazwa add-onu) jeszcze w listopadzie trafi na sklepowe półki. Tymczasem, redaktorom zachodniego serwisu LoadedInc udało się zagrać w owe rozszerzenie, zaś poniżej znajdziecie pierwsze przemyślenia w tej sprawie.

Pierwszy trailer Dungeon Siege II

Łosiu, 17 lipca 2003, 10:07

Serwis GameSpot opublikował na swych łamach, na zasadach wyłączności, pierwszy trailer zapowiadający wydanie drugiej części znakomitej gry akcji/cRPG zespołu Gas Powered Games - Dungeon Siege. Film ów jest poszerzoną wersją tego, który pokazywano na tegorocznych targach E3 i jak zapewnia Microsoft wszystkie dramatyczne sekwencje jakie w nim widzimy zostały wyrenderowane przez engine nowej gry. Zapraszam do udania się na serwis GameSpot i oglądnięcia owego zwiastuna – zapewniam, że warto. Uaktualnienie: Film możecie już pobrać z naszego działu Pliki. Został on udostępniony dla wszystkich przez firmy Microsoft i Gas Powered Games.

Chris Taylor ujawnia istnienie Dungeon Siege: Legends of Aranna

Łosiu, 10 lipca 2003, 09:39

Na tegorocznych targach E3 studio developerskie Gas Powered Games oficjalnie zaanonsowało drugą część znakomitej gry akcji/cRPG, pt. Dungeon Siege. Jednak w świetle informacji jakie Chris Taylor przekazał wczoraj redaktorom serwisu IGN okazuje się, że zanim nastąpi premiera DSII (gdzieś w roku 2004), fani tej serii będą mogli zagrać w dodatek do części pierwszej. Nosi on tytuł Dungeon Siege: Legends of Aranna i ma trafić na półki sklepowe już listopadzie.

Całkowita konwersja Dungeon Siege, czyli fani potrafią!

ComCo, 21 czerwca 2003, 09:15

Na fale Internetu "wypłynęła" właśnie bardzo ciekawa modyfikacja popularnej produkcji zaliczającej się do gatunku hack'n'slash, tj. Dungeon Siege. Całość nosi nazwę Copperhead: Retaliation, a po zainstalowaniu przeniesie nas do, wypełnionego elementami science-fiction, świata przyszłości, gdzie przyjdzie nam walczyć z rozmaitymi rodzajami przeciwników, posługiwać się nowoczesną bronią, a także pokonać rozbudowaną, wielowątkową ścieżkę fabularną.

Dungeon Siege II - już oficjalnie!

ComCo, 14 maja 2003, 07:20

Rynkowy debiut pełnej wersji gry Dungeon Siege miał miejsce w kwietniu poprzedniego roku, zaś całość praktycznie z miejsca zyskała status hitu. Nic więc dziwnego, iż szybko pojawiły się pogłoski o przygotowywaniu sequela - tym razem mogę jednak napisać to oficjalnie... Otóż Dungeon Siege II znajduje się już w bardzo zaawansowanym stadium developingu, zaś za cały projekt odpowiada, tak jak w przypadku pierwowzoru, zespół Gas Powered Games.

Plebiscyt GOL na Najlepsze Gry 2002 roku – kategoria cRPG

Solnica, 4 stycznia 2003, 14:58

Przed świętami rozpoczął się „Plebiscyt GOL na Najlepsze Gry 2002 roku”, głosować można w dziewięciu różnych kategoriach, mnie zaś przypadło dzisiaj zadanie podzielenia się z wami moimi spostrzeżeniami dotyczącymi gier nominowanych w kategorii „Najlepsza cRPG”.

Dungeon Siege 2 - nieoficjalna zapowiedź Chrisa Taylora

Łosiu, 19 grudnia 2002, 09:28

Z dosyć nietypowego miejsca doszły do nas informacje dotyczące drugiej części gry z gatunku action/cRPG, pt. Dungeon Siege. Otóż na oficjalnych stronach firmy nVidia, w sekcji poświęconej tegorocznej konferencji „Game Developers Conference 2002” znajduje się fragment wypowiedzi pana Chrisa Taylora, szefa studia Gas Powered Games, twórcy Dungeon Siege, dotyczący wykorzystania nowinek technicznych zawartych w kartach graficznych nVidii w nadchodzącej grze - Dungeon Siege 2.