Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Quake 4

Usprawniamy legendarne FPP (Half-Life 2, Quake 4, Prey i inne)

mandarynek, 30 marca 2012, 16:21

Cztery legendarne strzelaniny FPP nadal żyją w sieciowym undergroundzie. Wszystko dzięki darmowym modyfikacjom i wspaniałej pracy grafików, którzy postanowili doprowadzić wygląd gier do standardów obowiązujących w 2012 roku. Wystarczy poświęcić kilka minut na instalację dodatków aby uzyskać zdumiewające efekty.

Darmowy Brink oraz gry id Software i Bethesdy przecenione na Steam

Sarge, 5 sierpnia 2011, 11:45

W serwisie dystrybucji cyfrowej Steam przeceniono m.in. wszystkie części serii Quake oraz Doom, a także rozpoczęto darmowy weekend z grą Brink. Wszystko to w ramach nowej promocji z okazji trwania imprezy Quakecon 2011.

id Software: Quake 5 może wrócić do mrocznych klimatów z pierwowzoru

Hed, 18 czerwca 2011, 12:28

John Carmack, jeden ze współzałożycieli id Software, zapewnił w rozmowie z serwisem Eurogamer, że studio nie zapomniało o marce Quake. Producent przyznał, że obecnie nie trwają prace nad następną grą z serii, ale wiele osób w studiu chciałoby ją stworzyć. Zdaniem Carmacka, Quake 5 mógłby odejść od tematu Stroggów znanych z „czwórki” i wrócić do mrocznych klimatów w stylu Cthulhu.

QuakeCon w obiektywie - najciekawsze galerie

Maciej Śliwiński, 16 sierpnia 2009, 12:30

W Grapevine w Teksasie kończy się dziś QuakeCon 2009, największe święto fanów id Software, serii Quake oraz kilkudniowych imprez związanych z graniem w rozmaite shootery. Aby poczuć klimat tego wydarzenia warto przeglądnąć dostępne w sieci galerie.

id Software samo zajmie się swoimi markami

Hed, 26 czerwca 2009, 14:38

John Carmack opowiedział w kilku wywiadach o ujawnionym niedawno połączeniu założonego między innymi przez niego id Software z firmą ZeniMax, wskazując na pewne bardzo prawdopodobne konsekwencje. Okazuje się, że studio będzie mogło się rozwinąć i stworzyć dodatkowy zespół deweloperski. Wobec tego zniknie potrzeba współpracowania z zewnętrznymi deweloperami nad grami.

Twórcy Dooma i Quake'a kupieni przez właściciela Bethesdy

Hed, 24 czerwca 2009, 19:27

ZeniMax Media, firma utworzona w 1999 roku przez Chrisa Weavera oraz Robera A. Altmana (założycieli Bethesdy), poinformowała o przejęciu znanego studia id Software, odpowiedzialnego za sporo ponadczasowych hitów. Twórcy Wolfensteina 3D, Dooma i Quake’a dołączyli więc do silnej drużyny, składającej się przede wszystkim z odnoszącego bardzo duże sukcesy wydawcy Bethesda Softworks.

Świat według szefa id Software, czyli Carmack o grach i branży w ogóle...

vampire, 6 sierpnia 2008, 09:41

John Carmack to bez wątpienia jedna z najbardziej charakterystycznych postaci w branży elektronicznej rozrywki, a o jego poparcie zabiegają nawet takie firmy jak Microsoft czy Apple. W wywiadzie, który podczas tegorocznej edycji QuakeConu, przeprowadzili z nim redaktorzy serwisu EuroGamer przeczytać możemy, co też szef id Software myśli o współpracy z firmą Apple i jak ocenia konsole. Ponadto znajdziemy w nim kilka informacji na temat dalszych planów jego firmy.

Id Software nie planuje zdobyć rynku MMO

vampire, 5 sierpnia 2008, 11:50

W wywiadzie dla serwisu Shacknews John Carmack, współzałożyciel studia id Software, powiedział, że jego firma nie ma zamiaru wydania żadnej gry typu MMO. Tym samym poinformował, że odrzucił składane przez wydawców propozycje dotyczące stworzenia tego typu produkcji osadzonej w świecie Quake'a.

Doom 4 zmieni nazwę, Quake 5 nie powstaje

Hed, 4 sierpnia 2008, 09:26

Tim Willits, jedna z czołowych postaci w id Software, ogłosił, iż czwarta odsłona Dooma, flagowego produktu tej firmy, prawdopodobnie nie będzie miała numerka w nazwie – zostanie on zastąpiony odpowiednim podtytułem. Ponadto ujawnił, że część czwarta nie będzie bezpośrednią kontynuacją Dooma 3. Drugą sprawą jest kwestia następcy Quake’a – według doniesień kolejna część jak na razie nie powstaje. Oczywiście nie oznacza to, że nigdy nie zostanie zrealizowana. Co najwyżej na jej zapowiedź poczekamy kilka długich lat.

QuakeCon 2008 zapowiedziany

vampire, 23 kwietnia 2008, 10:32

QuakeCon to najważniejsza impreza dla wszystkich fanów gier id Software. Promowane są na niej tytuły tego studia oraz produkty firm z nim współpracujących. Odbywa się ona co roku począwszy od 1996, czyli od premiery pierwszego Wstrząsu. Targom zawsze towarzyszy ogromne Lan Party, którego uczestnicy przynoszą swój własny sprzęt i rywalizują ze sobą w turniejach o cenne nagrody.

id Software oficjalnie zapowiada grę Quake Live

Jiker, 20 lutego 2008, 08:38

Najnowsza odsłona cyklu Quake, znana do tej pory jako Quake Zero, ukaże się na rynku z podtytułem Live. W pełni darmowa, dostępna za pośrednictwem internetu produkcja, trafi na rynek przy wsparciu ze strony firmy IGA Worldwide Inc. – największej, niezależnej agencji zajmującej się organizacją reklam wewnątrzgrowych.

Quake 4 z obsługą technologii amBX

Vercetti, 21 listopada 2007, 20:20

Koncern Philips podał do wiadomości, że na mocy umowy podpisanej przezeń ze studiem id Software, będzie on uprawniony do dostarczenia graczom specjalnej modyfikacji dla FPS-a Quake 4. Nakładka ta pozwoli użytkownikom cieszyć się nowoczesną technologią Ambient Intelligent Environment (amBX), multimedialnym patentem, którego możliwości zaprezentowano ostatnio z sukcesem podczas sierpniowego konwentu

Tegoroczny QuakeCon wyłącznie pod znakiem Quake'a

Krystian Smoszna, 1 lipca 2007, 11:26

Trzydzieści dwa zespoły staną do rywalizacji o miano najlepszej drużyny w grze Enemy Territory: Quake Wars. Pierwszy, oficjalny turniej z nowym produktem firmy Splash Damage, Ltd. w roli głównej, odbędzie się podczas tegorocznej edycji imprezy o nazwie QuakeCon.

id Software organizuje konkurs dla twórców map do gry Quake 4

Krystian Smoszna, 22 grudnia 2006, 12:46

W przyszłym roku firma id Software opublikuje w Internecie zestaw nowych map do gry Quake 4, które będzie można wykorzystać podczas batalii w trybie multiplayer. Pakiet zostanie złożony z aren nadesłanych przez użytkowników. I właśnie z tą ostatnią kwestią związany jest konkurs, o którym chcielibyśmy Was poinformować.

Szczegółowe informacje dotyczące nowego dodatku do Quake 4

Krystian Smoszna, 31 lipca 2006, 09:58

Dokładnie dwa tygodnie temu opublikowaliśmy szczątkowe informacje dotyczące zmian i dodatków w trybie multiplayer gry Quake 4, które zostaną wprowadzone wraz z nową edycją pakietu Point Release (oznaczonego liczbą 1.3). Dziś wiemy już na temat zdecydowanie więcej. Wszystkich zainteresowanych nowymi udogodnieniami w tej popularnej strzelaninie zapraszamy do lektury poniższej wiadomości.

Zmiany w trybie multiplayer gry Quake 4

Krystian Smoszna, 17 lipca 2006, 09:37

Na początku sierpnia odbędzie się w amerykańskim mieście Dallas jedenasta edycja turnieju QuakeCon. Tuż przed imprezą firma id Software opublikuje kolejną edycję łaty Point Release do gry Quake 4 (oznaczoną liczbą 1.3), która w znaczący sposób wpłynie na zmagania w trybie multiplayer.

Premiera Quake 4 PL

Michał Bobrowski, 14 czerwca 2006, 11:21

Miłośnikom czwartej odsłony kultowej serii Quake dość długo przyszło czekać na pojawienie się na rodzimych półkach sklepowych gry Quake 4, która „nie zabijałaby” swoją ceną. Czekanie zakończyło się 14 czerwca – to właśnie dzisiaj do sprzedaży trafiła pełna polska wersja tej gry w sugerowanej cenie detalicznej 79,99 PLN.

Nie instalujcie nowego patcha do gry Quake 4!

Krystian Smoszna, 30 marca 2006, 07:36

Opublikowany przedwczoraj patch do gry Quake 4 zawiera poważny błąd, który może spowodować uszkodzenie monitora – informują przedstawiciele firmy id Software, zalecając daleko posuniętą ostrożność w użytkowaniu programu.

Quake 4 vs. Call Of Duty 2 na platformie dwuprocesorowej

maciek_ssi, 5 stycznia 2006, 15:13

Serwis EliteBastards przeprowadził testy wydajnościowe dwóch gier, które miały na celu sprawdzenie, jak radzą sobie na wieloprocesorowych systemach. Do próby użyto Quake 4 oraz Call Of Duty 2.

„Bezbłędne” demo Quake 4 dostępne od dziś

Thorwalian, 30 listopada 2005, 09:27

Kilka dni temu informowaliśmy Was o pojawieniu się w sieci wersji demonstracyjnej gry Quake 4. Jak się wówczas okazało, program, który pojawił się z ponad miesięcznym poślizgiem w stosunku do pełnego wydania, zawierał błąd uniemożliwiający rozgrywkę wieloosobową za pośrednictwem Internetu.

Demo Quake 4 już w sieci, ale z błędem...

Krystian Smoszna, 24 listopada 2005, 09:42

Nie popisały się firmy Activision oraz Raven Software. Nie dość, że wszyscy zainteresowani kupnem gry Quake 4 musieli czekać przeszło miesiąc na oficjalną wersję demonstracyjną programu, to jeszcze została ona opublikowana z niewybaczalnym dla wielu błędem.

Quake 4 w wersji na Xbox 360 grą niedopracowaną - twierdzi Gamespot

Krystian Smoszna, 22 listopada 2005, 09:56

Jedną z osiemnastu gier, które towarzyszą premierze konsoli Xbox 360, jest produkt firmy Raven Software o nazwie Quake 4. Program został właśnie zrecenzowany na łamach popularnego serwisu Gamespot i dostał wyjątkowo niską notę: 6.6 punktów na 10 możliwych.

Premiera Quake 4 na konsolę Xbox 360 już w najbliższy piątek

Krystian Smoszna, 14 listopada 2005, 08:56

Już w najbliższy piątek, w amerykańskich sklepach pojawi się Quake 4 w wersji na Xbox 360 – poinformował w sobotę koncern Activision. Gra zadebiutuje na kilka dni przed oficjalną premierą konsoli – ta dostępna będzie dopiero od przyszłego wtorku.

Poradnik: Quake 4

Redakcja GRYOnline.pl, 3 listopada 2005, 17:09

W poradniku do Quake’a 4 znajdziecie drobiazgową solucję, która pomoże przedrzeć się przez wszystkie instalacje Stroggów oraz zdradzi szczegóły eksterminacji poszczególnych bossów. Omówiono również wszystkie bronie występujące w grze oraz przeciwników.

Quake 4 zainfekowany wirusem?

Krystian Smoszna, 19 października 2005, 08:03

Quake 4 zainfekowany wirusem? – pytają redaktorzy serwisu Gamer’s Hell. Po pierwszym dniu sprzedaży gry w Stanach Zjednoczonych niektórzy użytkownicy donoszą, że ich oryginalne kopie DVD posiadają uciążliwego trojana, który wykrywany jest przez oprogramowanie firmy Kaspersky. Wciąż nieznane jest oficjalne stanowisko koncernu Activision w tej sprawie.