Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Quake 4

Usprawniamy legendarne FPP (Half-Life 2, Quake 4, Prey i inne)

mandarynek, 30 marca 2012, 16:21

Cztery legendarne strzelaniny FPP nadal żyją w sieciowym undergroundzie. Wszystko dzięki darmowym modyfikacjom i wspaniałej pracy grafików, którzy postanowili doprowadzić wygląd gier do standardów obowiązujących w 2012 roku. Wystarczy poświęcić kilka minut na instalację dodatków aby uzyskać zdumiewające efekty.

Darmowy Brink oraz gry id Software i Bethesdy przecenione na Steam

Sarge, 5 sierpnia 2011, 11:45

W serwisie dystrybucji cyfrowej Steam przeceniono m.in. wszystkie części serii Quake oraz Doom, a także rozpoczęto darmowy weekend z grą Brink. Wszystko to w ramach nowej promocji z okazji trwania imprezy Quakecon 2011.

id Software: Quake 5 może wrócić do mrocznych klimatów z pierwowzoru

Hed, 18 czerwca 2011, 12:28

John Carmack, jeden ze współzałożycieli id Software, zapewnił w rozmowie z serwisem Eurogamer, że studio nie zapomniało o marce Quake. Producent przyznał, że obecnie nie trwają prace nad następną grą z serii, ale wiele osób w studiu chciałoby ją stworzyć. Zdaniem Carmacka, Quake 5 mógłby odejść od tematu Stroggów znanych z „czwórki” i wrócić do mrocznych klimatów w stylu Cthulhu.

QuakeCon w obiektywie - najciekawsze galerie

Maciej Śliwiński, 16 sierpnia 2009, 12:30

W Grapevine w Teksasie kończy się dziś QuakeCon 2009, największe święto fanów id Software, serii Quake oraz kilkudniowych imprez związanych z graniem w rozmaite shootery. Aby poczuć klimat tego wydarzenia warto przeglądnąć dostępne w sieci galerie.

id Software samo zajmie się swoimi markami

Hed, 26 czerwca 2009, 14:38

John Carmack opowiedział w kilku wywiadach o ujawnionym niedawno połączeniu założonego między innymi przez niego id Software z firmą ZeniMax, wskazując na pewne bardzo prawdopodobne konsekwencje. Okazuje się, że studio będzie mogło się rozwinąć i stworzyć dodatkowy zespół deweloperski. Wobec tego zniknie potrzeba współpracowania z zewnętrznymi deweloperami nad grami.

Twórcy Dooma i Quake'a kupieni przez właściciela Bethesdy

Hed, 24 czerwca 2009, 19:27

ZeniMax Media, firma utworzona w 1999 roku przez Chrisa Weavera oraz Robera A. Altmana (założycieli Bethesdy), poinformowała o przejęciu znanego studia id Software, odpowiedzialnego za sporo ponadczasowych hitów. Twórcy Wolfensteina 3D, Dooma i Quake’a dołączyli więc do silnej drużyny, składającej się przede wszystkim z odnoszącego bardzo duże sukcesy wydawcy Bethesda Softworks.

Świat według szefa id Software, czyli Carmack o grach i branży w ogóle...

vampire, 6 sierpnia 2008, 09:41

John Carmack to bez wątpienia jedna z najbardziej charakterystycznych postaci w branży elektronicznej rozrywki, a o jego poparcie zabiegają nawet takie firmy jak Microsoft czy Apple. W wywiadzie, który podczas tegorocznej edycji QuakeConu, przeprowadzili z nim redaktorzy serwisu EuroGamer przeczytać możemy, co też szef id Software myśli o współpracy z firmą Apple i jak ocenia konsole. Ponadto znajdziemy w nim kilka informacji na temat dalszych planów jego firmy.

Id Software nie planuje zdobyć rynku MMO

vampire, 5 sierpnia 2008, 11:50

W wywiadzie dla serwisu Shacknews John Carmack, współzałożyciel studia id Software, powiedział, że jego firma nie ma zamiaru wydania żadnej gry typu MMO. Tym samym poinformował, że odrzucił składane przez wydawców propozycje dotyczące stworzenia tego typu produkcji osadzonej w świecie Quake'a.

Doom 4 zmieni nazwę, Quake 5 nie powstaje

Hed, 4 sierpnia 2008, 09:26

Tim Willits, jedna z czołowych postaci w id Software, ogłosił, iż czwarta odsłona Dooma, flagowego produktu tej firmy, prawdopodobnie nie będzie miała numerka w nazwie – zostanie on zastąpiony odpowiednim podtytułem. Ponadto ujawnił, że część czwarta nie będzie bezpośrednią kontynuacją Dooma 3. Drugą sprawą jest kwestia następcy Quake’a – według doniesień kolejna część jak na razie nie powstaje. Oczywiście nie oznacza to, że nigdy nie zostanie zrealizowana. Co najwyżej na jej zapowiedź poczekamy kilka długich lat.

QuakeCon 2008 zapowiedziany

vampire, 23 kwietnia 2008, 10:32

QuakeCon to najważniejsza impreza dla wszystkich fanów gier id Software. Promowane są na niej tytuły tego studia oraz produkty firm z nim współpracujących. Odbywa się ona co roku począwszy od 1996, czyli od premiery pierwszego Wstrząsu. Targom zawsze towarzyszy ogromne Lan Party, którego uczestnicy przynoszą swój własny sprzęt i rywalizują ze sobą w turniejach o cenne nagrody.

id Software oficjalnie zapowiada grę Quake Live

Jiker, 20 lutego 2008, 08:38

Najnowsza odsłona cyklu Quake, znana do tej pory jako Quake Zero, ukaże się na rynku z podtytułem Live. W pełni darmowa, dostępna za pośrednictwem internetu produkcja, trafi na rynek przy wsparciu ze strony firmy IGA Worldwide Inc. – największej, niezależnej agencji zajmującej się organizacją reklam wewnątrzgrowych.

Quake 4 z obsługą technologii amBX

Vercetti, 21 listopada 2007, 20:20

Koncern Philips podał do wiadomości, że na mocy umowy podpisanej przezeń ze studiem id Software, będzie on uprawniony do dostarczenia graczom specjalnej modyfikacji dla FPS-a Quake 4. Nakładka ta pozwoli użytkownikom cieszyć się nowoczesną technologią Ambient Intelligent Environment (amBX), multimedialnym patentem, którego możliwości zaprezentowano ostatnio z sukcesem podczas sierpniowego konwentu

Tegoroczny QuakeCon wyłącznie pod znakiem Quake'a

Krystian Smoszna, 1 lipca 2007, 11:26

Trzydzieści dwa zespoły staną do rywalizacji o miano najlepszej drużyny w grze Enemy Territory: Quake Wars. Pierwszy, oficjalny turniej z nowym produktem firmy Splash Damage, Ltd. w roli głównej, odbędzie się podczas tegorocznej edycji imprezy o nazwie QuakeCon.

id Software organizuje konkurs dla twórców map do gry Quake 4

Krystian Smoszna, 22 grudnia 2006, 12:46

W przyszłym roku firma id Software opublikuje w Internecie zestaw nowych map do gry Quake 4, które będzie można wykorzystać podczas batalii w trybie multiplayer. Pakiet zostanie złożony z aren nadesłanych przez użytkowników. I właśnie z tą ostatnią kwestią związany jest konkurs, o którym chcielibyśmy Was poinformować.

Szczegółowe informacje dotyczące nowego dodatku do Quake 4

Krystian Smoszna, 31 lipca 2006, 09:58

Dokładnie dwa tygodnie temu opublikowaliśmy szczątkowe informacje dotyczące zmian i dodatków w trybie multiplayer gry Quake 4, które zostaną wprowadzone wraz z nową edycją pakietu Point Release (oznaczonego liczbą 1.3). Dziś wiemy już na temat zdecydowanie więcej. Wszystkich zainteresowanych nowymi udogodnieniami w tej popularnej strzelaninie zapraszamy do lektury poniższej wiadomości.

Zmiany w trybie multiplayer gry Quake 4

Krystian Smoszna, 17 lipca 2006, 09:37

Na początku sierpnia odbędzie się w amerykańskim mieście Dallas jedenasta edycja turnieju QuakeCon. Tuż przed imprezą firma id Software opublikuje kolejną edycję łaty Point Release do gry Quake 4 (oznaczoną liczbą 1.3), która w znaczący sposób wpłynie na zmagania w trybie multiplayer.

Premiera Quake 4 PL

Michał Bobrowski, 14 czerwca 2006, 11:21

Miłośnikom czwartej odsłony kultowej serii Quake dość długo przyszło czekać na pojawienie się na rodzimych półkach sklepowych gry Quake 4, która „nie zabijałaby” swoją ceną. Czekanie zakończyło się 14 czerwca – to właśnie dzisiaj do sprzedaży trafiła pełna polska wersja tej gry w sugerowanej cenie detalicznej 79,99 PLN.

Nie instalujcie nowego patcha do gry Quake 4!

Krystian Smoszna, 30 marca 2006, 07:36

Opublikowany przedwczoraj patch do gry Quake 4 zawiera poważny błąd, który może spowodować uszkodzenie monitora – informują przedstawiciele firmy id Software, zalecając daleko posuniętą ostrożność w użytkowaniu programu.

Quake 4 vs. Call Of Duty 2 na platformie dwuprocesorowej

maciek_ssi, 5 stycznia 2006, 15:13

Serwis EliteBastards przeprowadził testy wydajnościowe dwóch gier, które miały na celu sprawdzenie, jak radzą sobie na wieloprocesorowych systemach. Do próby użyto Quake 4 oraz Call Of Duty 2.

„Bezbłędne” demo Quake 4 dostępne od dziś

Thorwalian, 30 listopada 2005, 09:27

Kilka dni temu informowaliśmy Was o pojawieniu się w sieci wersji demonstracyjnej gry Quake 4. Jak się wówczas okazało, program, który pojawił się z ponad miesięcznym poślizgiem w stosunku do pełnego wydania, zawierał błąd uniemożliwiający rozgrywkę wieloosobową za pośrednictwem Internetu.

Demo Quake 4 już w sieci, ale z błędem...

Krystian Smoszna, 24 listopada 2005, 09:42

Nie popisały się firmy Activision oraz Raven Software. Nie dość, że wszyscy zainteresowani kupnem gry Quake 4 musieli czekać przeszło miesiąc na oficjalną wersję demonstracyjną programu, to jeszcze została ona opublikowana z niewybaczalnym dla wielu błędem.

Quake 4 w wersji na Xbox 360 grą niedopracowaną - twierdzi Gamespot

Krystian Smoszna, 22 listopada 2005, 09:56

Jedną z osiemnastu gier, które towarzyszą premierze konsoli Xbox 360, jest produkt firmy Raven Software o nazwie Quake 4. Program został właśnie zrecenzowany na łamach popularnego serwisu Gamespot i dostał wyjątkowo niską notę: 6.6 punktów na 10 możliwych.

Premiera Quake 4 na konsolę Xbox 360 już w najbliższy piątek

Krystian Smoszna, 14 listopada 2005, 08:56

Już w najbliższy piątek, w amerykańskich sklepach pojawi się Quake 4 w wersji na Xbox 360 – poinformował w sobotę koncern Activision. Gra zadebiutuje na kilka dni przed oficjalną premierą konsoli – ta dostępna będzie dopiero od przyszłego wtorku.

Poradnik: Quake 4

Redakcja GRYOnline.pl, 3 listopada 2005, 17:09

W poradniku do Quake’a 4 znajdziecie drobiazgową solucję, która pomoże przedrzeć się przez wszystkie instalacje Stroggów oraz zdradzi szczegóły eksterminacji poszczególnych bossów. Omówiono również wszystkie bronie występujące w grze oraz przeciwników.

Quake 4 zainfekowany wirusem?

Krystian Smoszna, 19 października 2005, 08:03

Quake 4 zainfekowany wirusem? – pytają redaktorzy serwisu Gamer’s Hell. Po pierwszym dniu sprzedaży gry w Stanach Zjednoczonych niektórzy użytkownicy donoszą, że ich oryginalne kopie DVD posiadają uciążliwego trojana, który wykrywany jest przez oprogramowanie firmy Kaspersky. Wciąż nieznane jest oficjalne stanowisko koncernu Activision w tej sprawie.

Quake 4 debiutuje na rynku!

Krystian Smoszna, 18 października 2005, 08:47

Czwarty wstrząs jest już faktem. To właśnie dziś, najnowsza odsłona legendarnej serii pierwszoosobowych strzelanin debiutuje na rynku elektronicznej rozrywki. Program dostępny jest już na amerykańskim i australijskim rynku. Cieszyć mogą się nim również nasi zachodni sąsiedzi. W Wielkiej Brytanii Quake 4 pojawi się dopiero w piątek, a w Polsce... no właśnie, w Polsce.

Film Quake w produkcji!

Krystian Smoszna, 14 października 2005, 11:50

Coraz ciekawsze wieści docierają do nas z obozu id Software. Zaledwie tydzień dzieli nas do premiery filmu Doom, a jeden z właścicieli firmy – Todd Hollenshead – ogłosił kolejną nowinę dotyczącą przeniesienia popularnej marki gier video do kin. Tym razem jednak chodzi o Quake’a.

Niska ocena Quake 4 z magazynu PC Gamer potwierdzona

Krystian Smoszna, 14 października 2005, 10:25

Potwierdzają się rewelacje z minionego poniedziałku, mówiące o stosunkowo niskiej ocenie gry Quake 4 na łamach renomowanego magazynu PC Gamer. 70% - taką notę opublikował popularny serwis GameRankings, dokumentujący opinie na temat produktów, prezentowane przez popularne na Zachodzie media zajmujące się elektroniczną rozrywką.

Quake 4 - tylko 70% według magazynu PC Gamer?

Krystian Smoszna, 10 października 2005, 08:07

Wielu producentów gier komputerowych cieszyłoby się, gdyby na łamach renomowanego magazynu PC Gamer ich gry otrzymywałyby oceny na poziomie 70%. Wielu tak, ale trudno tego samego oczekiwać od twórców programu Quake 4, który według ujawnionych wczoraj informacji otrzymał taką notę w znanym z brutalnych opinii czasopiśmie.

Strona Quake 4 zaktualizowana, znamy minimalne wymagania sprzętowe

ComCo, 9 października 2005, 15:15

Po ogłoszeniu statusu „gold” czwartej części niezwykle popularnej serii strzelanek pierwszoosobowych, pt. Quake, pracownicy firm id Software, Raven Software oraz Activision postanowili odświeżyć oficjalną stronę internetową tejże produkcji. Do tej pory niewiele mogliśmy bowiem na niej znaleźć.

Quake 4 w złocie!

Krystian Smoszna, 4 października 2005, 01:04

Przedstawiciele firm id Software, Raven Software oraz Activision poinformowali wczoraj, że czwarta odsłona niezwykle popularnej serii pierwszoosobowych strzelanin osiągnęła status „gold”, co jest równoznaczne z ukończeniem wszelkich prac nad grą. Quake 4 oficjalnie zadebiutuje na rynku już za dwa tygodnie – 18 października!

Punkbuster stanie na straży zmagań fair-play w Quake IV

ComCo, 19 września 2005, 08:44

Przed sześcioma dniami w dziale Premium na GRY-OnLine pojawiła się obszerna zapowiedź czwartej już odsłony cyklu strzelanek pierwszoosobowych, który jest wielbiony przez miliony graczy na całym świecie, tj. Quake. Dzisiaj możemy przedstawić Wam kolejne nowinki odnośnie tego tytułu, tym razem dotyczące zabezpieczeń przeciwko oszustom grającym online.

Quake 4 na World Series 2006

Henkel, 15 września 2005, 11:45

Cyberathlete Professional League ogłosiła, iż czwarta część serii Quake będzie główną grą, w jakiej uczestnicy przyszłorocznych zawodów World Series prowadzić będą pojedynki jeden na jednego. Światowa premiera najnowszego tytułu wyprodukowanego przez Raven, pod bacznym nadzorem ludzi z id Software, nastąpi już jedenastego października - w Polsce będziemy mogli w nią zagrać w listopadzie.

Co znajdziemy w kolekcjonerskiej edycji Quake 4?

Krystian Smoszna, 15 września 2005, 09:08

Na początku sierpnia bieżącego roku informowaliśmy Was o kolekcjonerskiej edycji Quake 4 na płycie DVD, która na rynku zadebiutuje równo z podstawową wersją programu. Wówczas jednak nie wiedzieliśmy, jakież to niespodzianki czekać nas będą po ewentualnym zakupieniu rozszerzonej wersji gry.

Filmy i obrazki z Quake 4 i Enemy Territory: Quake Wars, udostępnione na QuakeConie

Krystian Smoszna, 12 sierpnia 2005, 08:01

Mogliśmy się spodziewać, że tegoroczna, jubileuszowa impreza o nazwie QuakeCon dostarczy nam mnóstwo ciekawych materiałów dotyczących nadchodzących produktów firmy id Software. Jak na razie w Internecie pojawiły się różnorakie filmy i obrazki – na suche informacje przyjdzie czas, kiedy odbędą się wszystkie zaplanowane konferencje oraz panele dyskusyjne.

Quake 4 w trybie multiplayer i pierwszy dodatek do Doom 3 na Xbox-a atrakcjami QuakeCon-u

Krystian Smoszna, 10 sierpnia 2005, 09:04

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, podczas tegorocznej edycji imprezy QuakeCon, firma id Software po raz pierwszy zaprezentuje szerszej publiczności tryb multiplayer w wielce oczekiwanej, czwartej odsłony cyklu Quake. Opublikowane wczoraj oświadczenie prasowe nie pozostawia też wątpliwości w sprawie pierwszego dodatku do Doom 3, przeznaczonego na konsolę Xbox – również i on zostanie pokazany

Relacja z QuakeCon również w Internecie

Krystian Smoszna, 9 sierpnia 2005, 07:43

Pojutrze – 11 sierpnia – rozpocznie się kolejna edycja imprezy o nazwie QuakeCon, podczas której maniacy strzelanin wyprodukowanych przez firmę id Software będą mogli zobaczyć w akcji najlepszych graczy z całego świata, zmagających się Doom 3, Quake III: Arena, Wolfenstein: Enemy Territory oraz Quake II. Po raz pierwszy w historii, relacja z turnieju zostanie pokazana w Internecie.

Quake IV w kolekcjonerskiej edycji DVD już w październiku?

Krystian Smoszna, 8 sierpnia 2005, 09:28

Wszystko wskazuje na to, że Quake IV zostanie opublikowany w dwóch wersjach: standardowej oraz specjalnej, która pojawi się tylko i wyłącznie na płycie DVD. Źródłem takich informacji stał się popularny serwis GameSpy, który na swoich łamach zaprezentował okładkę kolekcjonerskiej edycji (znajdziesz ją poniżej).

Jubileuszowy QuakeCon z licznymi atrakcjami

Krystian Smoszna, 7 lipca 2005, 14:23

Już za niespełna miesiąc fani gier sygnowanych logiem firmy id Software spotkają się na imprezie o nazwie QuakeCon. Tegoroczna, dziesiąta edycja obchodzi okrągły jubileusz, dlatego organizatorzy postarali się jak zwykle o mnóstwo atrakcji.

Zobaczcie Quake 4 w Internecie!

eLKaeR, 29 maja 2005, 15:15

Połowa XXI wieku. Rasa Stroggów rozpoczyna inwazję na Ziemię i tępi rodzaj ludzki. Szczątki poległych homo sapiens, w połączeniu z maszynerią, służą do tworzenia świeżych żołnierzy najeźdźczej armii. Samotnemu człowiekowi udaje się zabić przywódcę agresorów, ale obcy powołują do życia nowego lidera. Wybawca ludzkości rusza ponownie na wrogów. Jednak teraz musi zostać jednym z nich, aby zwyciężyć.

Pierwszy trailer z gry Enemy Territory: Quake Wars

Krystian Smoszna, 20 maja 2005, 09:54

Od kilku dni faszerujemy Was informacjami na temat nowej propozycji firmy id Software o nazwie Enemy Territory: Quake Wars. Do tej pory mogliście poznać podstawowe informacje na temat tej zaprojektowanej do trybu multiplayer strzelaniny oraz podziwiać kilka screenshotów. Dzisiaj przyszedł czas na krótki pokaz możliwości silnika Doom 3 w formie filmu, zarejestrowanego kamerą wprost ze stoiska firmy

Nowe obrazki z Enemy Territory: Quake Wars

Krystian Smoszna, 18 maja 2005, 11:54

Dokładnie wczoraj poinformowaliśmy Was o nowej grze z cyklu Enemy Territory, która będzie nosić podtytuł Quake Wars i pozwoli przeciwstawić się inwazji armii Stroggów na Ziemię. W sieci pojawiły się kolejne screenshoty z tej produkcji, które oczywiście prezentujemy poniżej.

Konferencja Activision – Quake IV

Redakcja GRYOnline.pl, 18 maja 2005, 09:00

Po małej wycieczce po Hollywood, pracę rozpoczęliśmy od mocnego uderzenia – konferencji koncernu Activision. Jedną z prezentowanych gier był tam tytuł z najwyższej półki – Quake IV.

Quake Wars nową grą z cyklu Enemy Territory!

Krystian Smoszna, 17 maja 2005, 07:27

Prawdopodobnie jeszcze w tym roku gracz, jako elitarny oddział drużyny Rhino Squad, wyląduje na macierzystej planecie Stroggów, aby zadać rasie obcych ostateczny cios. Quake IV nie będzie jednak jedyną grą, która wykorzysta realia tego konfliktu. Zasłużony dla gatunku strzelanin koncern id Software zapowiedział właśnie kolejny rozdział w cyklu Enemy Territory, zatytułowany Quake Wars!

Quake IV i Call of Duty 2 na Xbox 360!

Krystian Smoszna, 13 maja 2005, 16:19

Wczorajsza prezentacja nowej konsoli Xbox 360 rozpętała piekło. Zachodnie serwisy informacyjne są dosłownie zasypywane kolejnymi zapowiedziami produktów, które w niedalekiej przyszłości będzie można uruchomić na najnowszym wynalazku firmy Microsoft. Wiadomo już, że jednymi z nich będą wielce oczekiwane hity rodem z Activision: Call of Duty 2 oraz Quake IV.

Quake 4, X-Men Legends II, True Crime 2 oraz THU3 w tym roku!

Krooliq, 6 maja 2005, 11:49

Od kilkunastu dni przedstawiamy Wam wyniki finansowe osiągnięte w ostatnim roku fiskalnym przez korporacje przemysłu rozrywkowego. Po Sony, Ubisoft, Electronic Arts i THQ przyszła kolej na Activision. Przy okazji publikacji danych podsumowujących wyniki finansowe firmy - ogłoszono listę gier, jakie koncern planuje wydać w najbliższych miesiącach. Wśród wymienionych tytułów znajdują się kolejne odsłony popularnych gier: Quake 4, X-Men Legends II, True Crime 2 oraz Tony Hawk's Underground 3.

Quake IV na QuakeCon 2005!

ComCo, 5 kwietnia 2005, 09:08

Potwierdziły się przypuszczenia z naszej wiadomości datowanej na 23 marca 2005, w której zapowiadaliśmy tegoroczny turniej QuakeCon. Otóż w związku z jubileuszem dziesięciolecia tej imprezy, id Software udostępni graczom przybyłym w dniach 11-14 sierpnia do Dallas w pełni grywalną wersję - uwaga, uwaga - Quake IV!

Pierwsze informacje i screenshoty z Quake IV!

Krystian Smoszna, 14 września 2004, 07:08

Okazuje się, że nie tylko słynny, amerykański magazyn PC Gamer chciał położyć łapy na najnowszym dziecku Raven Software, zatytułowanym Quake 4. Również redakcja brytyjskiego PC Zone postanowiła przyjrzeć się bliżej tematowi i w najnowszym numerze swojego periodyku umieściła stosowne informacje o grze wraz z pierwszymi na świecie screenshotami.