Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat LEGO Star Wars

Sprzedano ponad 30 milionów egzemplarzy gier z serii LEGO Star Wars

Sarge, 14 lutego 2012, 12:10

Seria LEGO Star Wars cieszy się ogromną popularnością - do tej pory sprzedano ponad 30 milionów egzemplarzy gier reprezentujących tę markę. Firma Lego Group podpisała dziesięcioletnią umowę licencyjną z wytwórnią Lucasfilm, dzięki której możemy liczyć na kolejne odsłony cyklu co najmniej do 2022 roku.

LEGO Star Wars III: The Clone Wars w produkcji

Vercetti, 8 lutego 2010, 15:48

Panowie z Traveller’s Tales nie zamierzają dać graczom spokoju. Przerobili już na klockową grę Indianę Jonesa, Batmana, a nawet Harry’ego Pottera. Teraz natomiast Anglicy zamierzają powrócić do swoich korzeni. Autorzy LEGO Star Wars zapowiedzieli właśnie trzecią odsłonę gwiezdnej serii, grę LEGO Star Wars III: The Clone Wars.

Seria LEGO Star Wars sprzedana w liczbie 15 mln sztuk

Vercetti, 7 sierpnia 2008, 12:25

Obrodziło nam ostatnio statystykami na temat sprzedaży popularnych tytułów. We wtorek dowiedzieliśmy się, że Doom 3 rozszedł się w nakładzie 3,5 mln egzemplarzy, a wczoraj w tym samym temacie wynikiem 2 mln pochwalili się twórcy Soul Calibura IV. O swoich rynkowych sukcesach postanowili powiadomić też twórcy serii LEGO Star Wars.

LEGO Indiana Jones oficjalnie zapowiedziany

Jiker, 28 lipca 2007, 10:28

Cykl LEGO Star Wars był początkiem nowego zjawiska na rynku elektronicznej rozrywki, które w mgnieniu oka zdobyło rzeszę zwolenników. Mamy oczywiście na myśli pomysł na przenoszenie popularnych marek w świat złożony z duńskich klocków. Po Gwiezdnych Wojnach oraz Batmanie w podobny sposób potraktowana została kolejna ikona popkultury – Indiana Jones.

Gra LEGO Star Wars: The Complete Saga oficjalnie zapowiedziana

Major Doktor Upiorna, 25 maja 2007, 11:25

Potwierdziły się nasze zeszłotygodniowe doniesienia na temat gry LEGO Star Wars: The Complete Saga. Wczoraj firmy LucasArts i TT Games, świętując trzydziestolecie produktów spod znaku Gwiezdnych Wojen, oficjalnie zapowiedziały wymieniony tytuł. Zgodnie z wcześniejszymi danymi zostanie on zadedykowany posiadaczom konsol PlayStation 3, Xbox 360, Wii i Nintendo DS.

LEGO Star Wars: The Complete Saga dla Wii, PS3, X360 i NDS?

eLKaeR, 18 maja 2007, 08:08

Jeśli wierzyć bazom danych amerykańskich sklepów (m.in. CD Universe i sieć Wal-Mart), to wzmiankowany przez nas trzynaście dni temu produkt o nazwie LEGO Star Wars: The Complete Saga zmierza nie tylko ku konsoli Wii. Sprzedawcy na liście docelowych platform sprzętowych wymieniają bowiem także PlayStation 3, Xboxa 360 oraz Nintendo DS.

LEGO Star Wars: The Complete Saga pod tegoroczną choinką?

eLKaeR, 5 maja 2007, 13:55

Dwie dotychczasowe gry spod znaku LEGO Star Wars, wydane w latach 2005-2006, przedstawiły nam przy pomocy wirtualnych klocków wydarzenia z sześciu filmowych epizodów Gwiezdnych Wojen. Z odmętów globalnego oceanu informatycznego wyłowiliśmy właśnie nieoficjalne doniesienia, dotyczące przeniesienia wspomnianego cyklu na platformę Wii.

Więcej gier z klockami LEGO w roli głównej?

Krystian Smoszna, 17 sierpnia 2006, 09:09

LEGO Star Wars: The Original Trilogy prawdopodobnie nie będzie ostatnią grą firmy Traveller’s Tales, w której pokierujemy charakterystycznymi ludzikami, zbudowanymi za pomocą najpopularniejszych klocków świata.

Druga odsłona LEGO Star Wars oficjalnie zapowiedziana!

Krystian Smoszna, 11 lutego 2006, 14:36

Jeszcze przez tygodniem traktowaliśmy tę informację w kategorii plotki. Dziś możemy napisać oficjalnie – już za kilka miesięcy, sprzedana w nakładzie ponad trzech milionów sztuk gra LEGO Star Wars, doczeka się następczyni.

Kolejne informacje dotyczące LEGO Star Wars 2

Krystian Smoszna, 4 lutego 2006, 15:51

W Internecie pojawiły się kolejne plotki dotyczące kontynuacji gry LEGO Star Wars. Tym razem o trwających cały czas pracach nad programem poinformował serwis IGN. Mimo, iż wieść ta nie została oficjalnie potwierdzona przez głównych zainteresowanych, możemy spokojnie dać jej wiarę.

Plany SCi na nowy rok, czyli nowa Lara i LEGO Star Wars potwierdzone

Krooliq, 23 stycznia 2006, 14:34

Dziś firma SCi opublikowała swoje wyniki sprzedaży, jakie zostały osiągnięte w drugiej połowie zeszłego roku. Przez wspomniane sześć miesięcy, od momentu przejęcia innej firmy wydawniczej - Eidos, SCi odnotowało obroty w wysokości 40 milionów funtów. Jednak to nie liczby są dla nas najważniejsze, ponieważ przy okazji publikacji tych wyników, firma SCi potwierdziła powstanie nowych tytułów.

Czego fani gier życzą sobie od Lucas Arts w 2006 roku?

ComCo, 29 grudnia 2005, 10:16

Strategia czasu rzeczywistego Star Wars: Empire At War to obecnie jedyny tytuł, którego premierę w przyszłym roku zapowiedziała korporacja LucasArts. Tymczasem, redaktorzy fanowskiej strony TheForce.net postanowili pójść o krok dalej i przygotowali własną listę życzeń dla wspomnianej firmy na 12 nadchodzących miesięcy.

Błąd w sterownikach nVidii, czyli nowe gry nie lubią gier niewiele starszych

ComCo, 29 czerwca 2005, 10:37

Bardzo nietypowy błąd w sterownikach odkrył jeden z czytelników zachodniego serwisu Bluesnews, będący jednocześnie użytkownikiem karty graficznej firmy nVidia. Mianowicie okazało się, iż po dokonaniu stosownego upgrade'u sterowników mających na celu umożliwienie rozgrywki w Battlefield 2, za żadne skarby nie można uruchomić gry LEGO Star Wars.

Konkurs LEGO Star Wars - gra za friko! zakończony

Solnica, 2 czerwca 2005, 10:35

Zakończył się nasz mini konkurs dla posiadaczy abonamentów MayClub w którym nagrodą dla zwycięzcy był egzemplarz gry LEGO Star Wars. Tym razem szczęśliwy los uśmiechnął się do osoby o ksywce ...

Promocja z okazji Dnia Dziecka!

Redakcja GRYOnline.pl, 1 czerwca 2005, 12:42

Z okazji Dnia Dziecka mamy dla Was specjalną promocję w naszym sklepiku. LEGO Star Wars - gra, która w zgodnej ocenie całej redakcji jest znakomitym prezentem dla dziecka/rodzeństwa w dniu dzisiejszym jest do kupienia w rewelacyjnie niskiej cenie!

Konkurs LEGO Star Wars - gra za friko!

Solnica, 1 czerwca 2005, 12:18

Kolejny konkurs z serii „gra za friko” i kolejna ciekawa nagroda do wygrania, którą tym razem jest gra LEGO Star Wars. Reguły zabawy wciąż te same – jeden mail i odrobina szczęścia wystarczą, aby kurier z przesyłką zapukał właśnie do waszych drzwi.

LEGO Star Wars: Revenge of the Brick!

Krystian Smoszna, 16 maja 2005, 15:59

Od wielu lat duńska firma LEGO oferuje specjalną serię zabawek sygnowanych nazwą Star Wars. Entuzjaści elektronicznej rozrywki od niedawna mogą zresztą zobaczyć ten świat z klocków – a to za sprawą gry o nazwie LEGO Star Wars. To jednak jeszcze nie koniec ofensywy duńskiego potentata, który przygotował właśnie film promujący najnowszą edycję swoich wyrobów – klocków z III Epizodu Gwiezdnych Wojen.

Poradnik: LEGO Star Wars

Redakcja GRYOnline.pl, 29 kwietnia 2005, 17:16

Poradnik do gry LEGO Star Wars zawiera informacje o dostępnych typach postaci oraz opis przejścia trzech pierwszych epizodów gwiezdnej sagi, odkrywający wszystkie ich tajemnice wraz z cieszącymi oczy bonusami.

LEGO Star Wars rozesłana do sklepów

Krystian Smoszna, 30 marca 2005, 09:35

Duńska firma LEGO od dawna współpracuje z koncernem George’a Lucasa, co owocuje ukazywaniem się na rynku zestawów uniwersalnych klocków, w całości nawiązujących do popularnej serii filmów o nazwie Gwiezdne Wojny. Swojej wersji popularnej zabawki doczekali się także entuzjaści elektronicznej rozrywki, gdyż gra LEGO Star Wars została już rozesłana do sklepów.

LEGO Star Wars wkracza w złotą fazę jasnej strony mocy

Kull, 24 marca 2005, 07:49

LEGO Star Wars to zręcznościowa gra w uniwersum Gwiezdnych Wojen i tytułową stylizacją w kontekście klocków Lego. Program wszedł właśnie w złotą fazę produkcji i trafi na amerykańskie półki sklepowe już 2 kwietnia.

Co się dzieje z LEGO Star Wars?

eLKaeR, 4 lutego 2005, 07:49

Czy straszliwy Darth Vader wiedziałby o istnieniu Danii? Pewnikiem nie, ponieważ ów osobnik koncentrował się raczej na całych planetach. Jednak wspomniany niewielki kraj jest ojczyzną słynnych klocków LEGO, których ścieżka ponownie zbiegnie się z uniwersum Star Wars – tym razem w kontekście elektronicznej rozrywki. Mamy dla Szanownych Czytelników garść świeżych informacji na ten temat.

LEGO Star Wars nabiera kształtów

ComCo, 8 grudnia 2004, 09:22

Star Wars to nie tylko marka znana trochę starszym graczom, ale także i najmłodszym, a to za sprawą naklejek, chipsów, kapsli, czy... klocków LEGO. Zabawkowa seria Gwiezdnych wojen sprzedaje się na tyle dobrze, że duet Traveller's Tales - Eidos Interactive jakiś czas temu zdecydował się na przygotowanie wirtualnej adaptacji Lego Star Wars. Dzisiaj w naszej galerii pojawiły się zaś pierwsze screenshoty, prezentujące tę produkcję w akcji.