Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 22 listopada 2013, 19:46

autor: Ender

Zestaw PlayStation + PS Vita w sprzedaży w grudniu

Sony planuje sprzedaż specjalnego zestawu, w którym znajdziemy konsole PlayStation 4 oraz PS Vita. Chociaż na razie nie znamy jego sugerowanej ceny wiemy, że pojawi się na brytyjskich półkach sklepowych w grudniu tego roku.

Ultimate Bundle pojawi się w grudniu, nie wiemy na razie jednak czy także poza Wielką Brytnią - Zestaw PlayStation + PS Vita w sprzedaży w grudniu - wiadomość - 2013-11-22
Ultimate Bundle pojawi się w grudniu, nie wiemy na razie jednak czy także poza Wielką Brytnią

Wszystko wskazuje na to, że przewidywania wielu graczy oraz analityków okazały się słuszne. Sony planuje sprzedaż zestawów PlayStation 4 + PS Vita. Według serwisu MCV, tzw. Ultimate Bundle z dwoma urządzeniami pojawi się jeszcze w grudniu tego roku w Wielkiej Brytanii. Niestety na razie nie znamy jego ceny, nie wiemy także czy w tym roku będzie dostępny jeszcze w innych częściach Europy lub za Atlantykiem. Pierwsze plotki dotyczące kompletu pojawiły się jeszcze latem. Mówiło się wówczas o tym, że będzie kosztować w granicach 500 dolarów (ok. 1500 zł) lub 325 funtów (ponad 1600 zł).

PlayStation 4 zostało zaprojektowane z myślą o współpracy z przenośną konsolą Sony. Vita może służyć za drugi ekran PS4, a także streamingowac z niego obraz, pozwalając na zdalną zabawę w część tytułów. W przypadku niektórych multiplatformowych produkcji możemy przenosić save'y pomiędzy ich dwoma wersjami i kontynuować rozgrywkę na zewnątrz. Do nabycia kompletu skusić konsumentów może także fakt, że po wykupieniu abonamentu PlayStation Plus, niezbędnego do rozgrywek multiplayer na PlayStation 4, otrzymają oni także kilka darmowych gier na Vitę. Aby przekonać klientów do zakupu obu konsol, Sony prowadzi w tej chwili w dużą telewizyjną kampanię promocyjną Vity, wartą ponad dwa i pół miliona funtów, w której zachwala zalety platformy oraz jej współpracę z następcą PlayStation 3.