Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 6 grudnia 2021, 15:06

autor: mokosh

Zdjął folię i zniszczył sobie nową obudowę - nigdy tego nie rób

Reddit jest źródłem wielu ciekawych historii, również tych z morałem. Tak jest w przypadku użytkownika, który przez swoją niewiedzę unicestwił podświetlenie RGB.

Wyobraźcie sobie, że złożyliście komputer, obudowa ma podświetlenie RBG i jedyne, co zostało Wam, aby ukończyć konstrukcję, to zdjąć z niej folię. Kiedy jednak się jej pozbywacie, znika również podświetlenie. Dlaczego tak się stało? To kwestia wyładowań elektrostatycznych.

Od teraz ludzie będą się bali ściągnąć folię. Zdejmij, jeśli się odważysz.

- napisał Strong_Industry1161 w komentarzu

Wyładowania elektrostatyczne wytworzyły się w momencie, kiedy autor posta - StickmanAdmin – zaczął powoli odklejać folię od obudowy. Następnie musiały one znaleźć punkt uziemienia. Jako że nie zadbał o niego autor, to ładunki elektrostatyczne obrały drogę przez obudowę, tym samym przepalając podświetlenie.

Może się teraz pojawić pytanie – jak zapewnić uziemienie? Otóż jest na to kilka sposobów. Najprostszym z nich jest założenie opaski antystatycznej, można także podłączyć zasilacz do gniazdka (ale nie włączać go), czy też po prostu zapewnić uziemienie poprzez kontakt ciała z obudową.

Oczywiście równie dobrze autor posta mógł ściągnąć folię zanim włożył jakiekolwiek podzespoły do komputera i postawił go na biurku. To także uchroniłoby podświetlenie.

Tak czy inaczej, StickmanAdmin otrzymał raczej nieprzyjemną nauczkę, po której na pewno będzie pamiętał o odpowiednich zabezpieczeniach podczas składania komputera. Jeśli zaś chodzi o obudowę, jej nie dało się już naprawić, a jak przyznał sam autor – kupił już kolejną.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.

Zdjął folię i zniszczył sobie nową obudowę - nigdy tego nie rób - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.