Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 3 kwietnia 2019, 12:52

autor: Aquma

Zapowiedź PS5 i Xbox Scarlett już niedługo według GameStopu

Portal TweakTown sugeruje – powołując się na niedawną wypowiedź szefa znanej sieci sklepów GameStop – że kolejna generacja konsol zbliża się wielkimi krokami.

Kolejne plotki o konsolach 9. generacji. - Zapowiedź PS5 i Xbox Scarlett już niedługo według Gamestopu - wiadomość - 2019-04-03
Kolejne plotki o konsolach 9. generacji.

Portal TweakTown donosi, że konsole nowej generacji zostaną zapowiedziane w tym roku. Microsoft miałby zaprezentować swoją maszynę w czasie konferencji na targach E3, zaś Sony pokaże PS5 na własnej imprezie, która odbędzie się nieco później. Serwis opiera swoje przypuszczenia na wypowiedzi Roba Lloyda, prezesa sieci sklepów GameStop.

Jeśli chodzi o nowy sprzęt, to w miarę jak zbliżamy się do końca obecnego cyklu konsol dla Xboksa oraz PlayStation, spodziewamy się spadku popytu, ponieważ niektórzy klienci zdecydują się zaczekać (z zakupem - przyp. red. ), w oczekiwaniu na kolejną generację – stwierdził biznesmen w czasie niedawnej rozmowy z inwestorami.

Wizja przedstawiona przez prezesa GameStopu zdaje się być dość wiarygodna – Sony ewidentnie szykuje się do kolejnej generacji, a nieobecność firmy na tegorocznym E3 prawdopodobnie jest jedynie ciszą przed burzą. Nie byłoby też niczym dziwnym, gdyby Microsoft chciał wykorzystać sytuację i ogłosić coś naprawdę dużego w czasie E3, kiedy wszystkie oczy w branży zwrócone będą w jedno miejsce.

Doniesienia na temat konsol nowej generacji pojawiają się w ostatnich miesiącach regularnie. Spekuluje się, że PlayStation 5 może obsługiwać technologię ray tracingu i posiadać funkcję wstecznej kompatybilności. Nie brakuje też plotek na temat możliwej specyfikacji – zarówno kolejnej konsoli Sony, jak i nowych maszyn giganta z Redmond.

  1. Sony – strona oficjalna
  2. Microsoft – strona oficjalna

Ostatnia aktualizacja: 2019-04-03

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach