Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 19 marca 2020, 09:59

autor: Adrian Werner

Zamieszanie z terminem premiery Xbox Series X

Wbrew temu, co podawały niektóre lokalne wersje oficjalnej strony Xbox Series X, termin premiery zaplanowany na tegoroczne Święto Dziękczynienia nie jest prawidłowy. Jego podanie miało być błędem i firma Microsoft na razie jest gotowa jedynie potwierdzić, że konsola zadebiutuje pod koniec 2020 r.

Zamieszanie z terminem premiery Xbox Series X - ilustracja #1
Wciąż nie wiemy, kiedy dokładnie konsola zadebiutuje na rynku.
W SKRÓCIE:
  1. część oficjalnych stron Xbox Series X jako termin premiery podała 26 listopada 2020 roku;
  2. Microsoft ogłosił, że ten termin jest błędny;
  3. firma wciąż nie jest gotowa podać daty premiery konsoli.

Spore zamieszanie powstało w sprawie daty premiery Xbox Series X. Część oficjalnych źródeł sugerowała bowiem, że nastąpi to 26 listopada tego roku, czyli w dniu amerykańskiego Święta Dziękczynienia. Okazuje się jednak, że te doniesienia są błędne i terminem debiutu pozostaje mało konkretny „okres świąteczny 2020 r.”.

Zamieszanie wynikało z tego, że na kilku oficjalnych lokalnych stronach konsoli, w tym brytyjskiej, pojawiła się informacja, że Xbox Series X ukaże się w najbliższe Święto Dziękczynienia, czyli 26 listopada. Wątpliwości budził jednak fakt, że termin ten nie pojawił się na głównej, amerykańskiej stronie tej platformy.

Ostatecznie głos musiała zabrać firma Microsoft. W oświadczeniu opublikowanym na Twitterze ogłoszono, że niektóre oficjalne strony błędnie podały termin 26 listopada. Poinformowano, że premiera odbędzie się w okresie świątecznym tego roku i na razie nie zdradzono dokładniejszej daty.

Oczywiście zaprzeczenia Microsoftu nie muszą oznaczać, że sam termin nie zostanie ostatecznie potwierdzony. Możliwe, że firma po prostu nie jest jeszcze gotowa podać konkretnej daty. Fakt, że na kilku oficjalnych stronach informowano, iż Xbox Series X zadebiutuje w Święto Dziękczynienia może sugerować, że korporacja przynajmniej rozważała premierę w tym dniu.

Przypomnijmy, że ostatnie dni były pełne wrażeń dla fanów konsol firmy Microsoft. W poniedziałek poznaliśmy dokładne wymiary i specyfikację techniczną Xbox Series X. Dowiedzieliśmy się również sporo na temat opcjonalnej karty zapewniającej kolejny 1 TB pamięci oraz zaznajomiliśmy się z nowymi konkretami odnośnie pada.

  1. Oficjalna strona internetowa marki Xbox
  2. Oficjalna strona internetowa firmy Microsoft