Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 1 marca 2019, 17:12

autor: ElMundo

Xiaomi Mi 9 – znamy prawdopodobne polskie ceny

Xiaomi Mi 9 to jeden z najciekawiej zapowiadających się flagowców pierwszej połowy 2019 roku, także ze względu na cenę. W Polsce za smartfona zapłacimy nieco więcej niż na Zachodzie, ale nadal będzie to atrakcyjna kwota.

Xiaomi Mi 9 – znamy prawdopodobne polskie ceny - ilustracja #1

Od zapowiedzi Xiaomi Mi 9 – najnowszego flagowca chińskiego koncernu – minęło już kilka dni, ale zainteresowanie nim cały czas nie słabnie. Trudno się temu dziwić, bowiem mamy do czynienia z bardzo wydajnym sprzętem, opartym na Snapdragonie 855, wycenionym na znacznie niższym poziomie w porównaniu do konkurencyjnych urządzeń, np. od Samsunga. Niedawno zyskaliśmy oficjalne potwierdzenie, że urządzenie trafi do oficjalnej dystrybucji w Europie, a dziś możemy Wam zaprezentować bardzo prawdopodobne ceny tego modelu na polskim rynku.

Kwoty, jakie trzeba będzie wydać za dwa dostępne warianty Xiaomi Mi 9, trafiły do internetu dzięki sklepowi x-kom.pl, który wprowadził je do oferty (i zaraz usunął wpisy po pojawieniu się informacji w mediach). Za wariant wyposażony w 6 GB pamięci RAM i 64 GB miejsca na dane prawdopodobnie zapłacimy 2099 złotych, natomiast osoby chcące zagwarantować sobie 128 GB przestrzeni na pliki muszą przygotować nieco większą kwotę, czyli 2299 złotych.

Warto wziąć pod uwagę, że są to nieoficjalne ceny, niepotwierdzone przez polskich dystrybutorów – może więc okazać się, że finalnie będą one nieco inne, ale raczej mocno zbliżone do przedstawionych kwot. Biorąc pod uwagę fakt, że za Xiaomi Mi 9 w mocniejszym wariancie zapłacimy blisko 2000 złotych mniej od podstawowej konfiguracji modelu Samsung Galaxy S10, oferta Xiaomi wydaje się być godną rozważenia.