Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 7 października 2020, 09:00

autor: Aquma

Xbox Series X się grzeje? Niekoniecznie, ale plotka i tak podbija sieć

Informacja, która pojawiła się we wrażeniach niektórych insiderów testujących Xboksa Series X, sugeruje, że platforma Microsoftu ma problem z ilością generowanego ciepła.

W SKRÓCIE:

  1. według niektórych plotek konsola Xbox Series X ma problemy z ilością generowanego ciepła;
  2. nie wszyscy, którzy mieli okazję przetestować sprzęt Microsoftu zgadzają się z tymi doniesieniami. Część osób wskazuje, że to normalne, że sprzęt komputerowy się grzeje;
  3. gigant z Redmond w przeszłości miał już problemy z przegrzewającą się konsolą.

W sieci pojawiła się plotka, która sugeruje, że konsola Xbox Series X mocno się grzeje. Sprzęt ma podobno wydzielać naprawdę dużo ciepła, nawet w stanie spoczynku. Informacja została opublikowana m.in. na Twitterze, w poście użytkownika The Red Dragon. Jej oryginalnym źródłem mają być tzw. insiderzy, którzy otrzymali sprzęt do testów od Microsoftu.

Plotka została częściowo zdezawuowana przez Toma Warrena, starszego redaktora serwisu The Verge, który jednak – z uwagi na NDA – nie może podać szczegółów.

Swoje trzy grosze dorzucił też znany youtuber zajmujący się sprzętem komputerowym – Austin Evans. Na pytanie jednego z użytkowników odparł, że sam nie spotkał się z żadnymi problemami, ale system chłodzenia konsoli jeszcze nie był przez niego testowany.

Internauci podchodzą do tych informacji bardzo różnie. Część osób wskazuje, że każdy sprzęt komputerowy generuje ciepło, a Xbox Series X dysponuje przecież naprawdę mocnymi podzespołami, co musi mieć swoje konsekwencje.

Jeśli rozumiecie projekt konsoli i to, jak wygląda chłodzenie ponad 15 miliardów tranzystorów, biorąc pod uwagę tę konstrukcję, to od razu powinniście założyć, że Series X będzie generować więcej ciepła niż One X. Obejrzyjcie ponownie film Digital Foundry, w którym udali się do Microsoftu, aby zapoznać się ze sprzętem, a zobaczycie, że ten projekt od samej góry do dołu uwzględnia kwestie związane z temperaturą. Taka jest rzeczywistość urządzeń komputerowych w 2020 roku. To znamienne, że zaledwie kilka dni po tym, jak ludzie opisywali, jak cicho pracuje Series X, inni zapragnęli w złej wierze robić kontrowersje z niczego, w oparciu o „raport” dziennikarza, który nie ma zielonego pojęcia o sprzęcie komputerowym (ale za to wie dużo o przesadzaniu) – pisze stopkillingmeplz.

Inni użytkownicy zwracają uwagę na fakt, że nie byłby to pierwszy raz, kiedy dużej firmie zdarza się popełnić błąd, projektując urządzenie. Zresztą, taką kartę ma w swojej historii sam Microsoft – niektórzy posiadacze Xboksa 360 do dziś pamiętają problemy z tzw. RROD (od Red Ring of Death), czyli awarią, która dość często trapiła pierwsze modele konsoli siódmej generacji.

Bądźmy uczciwi, Microsoft kiedyś pozwolił, by do milionów ludzi trafiła konsola, która miała problemy z przegrzewaniem się – pisze DieHardXmas.

Xbox Series X się grzeje? Niekoniecznie, ale plotka i tak podbija sieć - ilustracja #1
Fani mają dobrą i długą pamięć.
  1. Xbox Series X – strona oficjalna

Ostatnia aktualizacja: 2020-10-07

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Xbox Series X - Wszystko o konsoli i jej grach