Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 9 września 2013, 09:52

autor: luckie

Xbox One w rękach użytkownika serwisu YouTube

W serwisie YouTube opublikowano krótkie nagranie przedstawiające konsolę Xbox One w akcji. Prócz samego urządzenia widać na nim kafelkowy interfejs, a także wersję demonstracyjną Ryse: Son of Rome.

Na YouTube pojawił się dwuminutowy film prezentujący wygląd interfejsu Xboksa One oraz samą konsolę w akcji. Oryginalny materiał został szybko usunięty, ale wiadomo – co raz trafi do sieci…

Xbox One zaoferuje znany z Windowsa 8 interfejs Modern (dawniej Metro), czyli menu oparte na różnej wielkości kafelkach. Zostaną one posegregowane w kategorie – gry, filmy, muzyka itd. Osobną grupę stanowić mają ulubione aplikacje użytkownika, jak choćby Skype, Internet Explorer czy Xbox Music. Konsola umożliwi szybkie minimalizowanie gier, bez konieczności ich pauzowania. Choć widoczna na nagraniu jednostka to nie pozbawiona błędów wersja beta, system ten już teraz działa dość płynnie. Funkcję pokazano na przykładzie gry Ryse: Son of Rome. Ponadto autor filmu twierdzi, że pad Xboksa One jest wygodniejszy od poprzedniej wersji. O tym jednak przyjdzie nam się osobiście przekonać po premierze konsoli.

Interfejs Xboksa One przypominać ma to, co znamy z systemu Windows 8 - Xbox One w rękach użytkownika serwisu YouTube - wiadomość - 2013-09-09
Interfejs Xboksa One przypominać ma to, co znamy z systemu Windows 8

Xbox One zadebiutuje 22 listopada 2013 roku w 13 krajach. Z przyczyn lokalizacyjnych reszta świata, w tym Polacy, otrzyma go nieco później. Firma Microsoft nie nałoży na konsolę blokady regionalnej, zatem nic nie stanie na przeszkodzie, by dołączyć do zabawy wcześniej, grając na egzemplarzu od wujka z Ameryki. Listę 23 tytułów startowych na Xboksa One znajdziecie pod tym adresem.

  1. Oficjalna strona firmy Microsoft