Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 28 sierpnia 2013, 12:26

autor: Hed

Xbox One – opóźnienia wynikają z prac nad lokalizacją, a nie z braku konsol

Xbox One wyjdzie w niektórych krajach później ze względu na dodatkowe prace lokalizacyjne. Takie wytłumaczenie przedstawił jeden z pracowników firmy Microsoft na targach Gamescom. Przekonuje on, że wynika to z bardziej złożonej integracji Kinecta z nowym systemem.

Powodem opóźnienia Xboksa One w wielu krajach są kwestie lokalizacyjne. - Xbox One – opóźnienia wynikają z prac nad lokalizacją, a nie z braku konsol - wiadomość - 2013-08-28
Powodem opóźnienia Xboksa One w wielu krajach są kwestie lokalizacyjne.

Opóźnienie konsoli Xbox One w wielu krajach wynika z prac nad lokalizacją funkcji związanych z Kinectem. Tak przynajmniej twierdzi Albert Penello, jeden z pracowników firmy Microsoft, z którym rozmawiał brytyjski serwis OXM na targach Gamescom. Penello zdementował pogłoski, że taka polityka premierowa wiąże się z brakiem wystarczającej liczby konsol. „Problemem jest lokalizacja” – stwierdził jednoznacznie przedstawiciel koncernu.

Na czym polega problem z lokalizacją? Penello tłumaczy, że nie sprowadza się ona tylko do przetłumaczenia tekstu. W odróżnieniu od Xboksa 360, gdzie Kinect umożliwiał stosowanie tylko paru funkcji głosowych, Xbox One będzie miał znacznie bardziej finezyjny system. Zdaniem przedstawiciela Microsoftu, korzystanie z Kinecta będzie integralną częścią konsoli, która ułatwi i przyspieszy wiele rzeczy. Z tego właśnie powodu firma ma sporo pracy lokalizacyjnej.

Penello przypomniał, że gracze będą mogli sprowadzić konsolę z innych państw, bo Microsoft zrezygnował z blokad regionalnych. Jako przykład producent podał Szwajcarię – jej mieszkańcy, mówiący po niemiecku lub francusku, będą mogli kupić sprzęt w Niemczech lub Francji i używać go bez problemów. Penello zapewnił, że nie będzie ograniczeń w działaniu usługi Xbox Live i innej zawartości. Jedyną różnicą ma być to, że konsola nie będzie miała oficjalnego wsparcia językowego.

Serwis IGN zauważa, że powyższe tłumaczenie ma pewne luki, bo wydaje się dziwne, że Xbox One wystartuje w Niemczech, Francji oraz Włoszech, ale nie w Szwajcarii. Powody są dwa. Po pierwsze, języki szwajcarski i niemiecki są bardzo podobne. Po drugie, ten kraj otrzymał oficjalne wsparcie dla Kinecta w przypadku Xboksa 360. Być może więc pracy nad lokalnym dostosowaniem nowej wersji sensorów i samej konsoli jest więcej niż przypuszczamy.

  1. Oficjalna strona firmy Microsoft

Xbox One to nowa konsola firmy Microsoft, która zadebiutuje w tym roku w wybranych krajach (nie ma wśród nich Polski). Sprzęt ma oferować dostęp do gier, filmów, seriali i rozbudowanych funkcji społecznościowych. W planach jest kilka ciekawych produkcji na tę platformę, w tym Forza Motorsport 5, Dead Rising 3, Fable Legends, czy Ryse: Son of Rome. Microsoft początkowo chciał stosować zabezpieczenia i blokady regionalne na Xboksie One, ale z czasem wycofał się z tych pomysłów.